Yapmayın Artık, Yapmayın

Ömer A.

Üye
TÜİSAG Üyesi
bana demirçelik fabrikasına 750 tl ye danışmanlık yapan adamı(!) getirin. grup şirketlerinden birine teklif verdiğimde sizde 750 tl ye yaparsanız olur cevabı aldım. Allah rızası için tanıyan bilen biri varsa lütfen bana bildirsin. bu kişiler yüzünden ekmeğimizden oluyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ömer Ayvalı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence bunları burada dillendirmeyin hatta silin bence. Tek okuyan araştıran biz değiliz... daha kötüleri duydum.

levent böyükçam

Üye
TÜİSAG Üyesi
bencede bu yazıdaki rakam kısmını siler misiniz ? yakında herkesin kafasında bu rakam, normal gibi karşılanmaya başlayacak.

Onn ALTIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bana demirçelik fabrikasına 750 tl ye danışmanlık yapan adamı(!) getirin. grup şirketlerinden birine teklif verdiğimde sizde 750 tl ye yaparsanız olur cevabı aldım. Allah rızası için tanıyan bilen biri varsa lütfen bana bildirsin. bu kişiler yüzünden ekmeğimizden oluyoruz
Arkadaşım kusura bakma ama çok kaba tabirle sen neyin kafasını yaşıyorsun? Ben 4 firmayla görüştüm daha doğrusu görüştüğüm çok firma oldu ama 4 tanesi teklif istedi "kdv dahil 1000 lira" istedim ve görüştüğüm 4 firmaya da fazla geldi bu fiyat (isim vermek istemiyorum ama biri de yılda milyonlarca lira ciro yapan ve 2013te şu kadar milyon ciromuz var 2014te şu kadar diye kendi web sitesinin ana sayfasında bunu haber olarak veren bi firma). Ben istediğim bu fiyattan 1 lira aşağıya yapmam bu işi, öyle yapacağıma hiç yapmam daha iyi ama durum böyleyken 750 liraya bu işi yapan arkadaşlara kimsenin kızmaya hakkı yok diye düşünüyorum.
İnsanlar bu işe kurstu sınavdı sertifikaydı derken en az 2500 lira verdiler, bir şekilde bu parayı geri kazanmak istiyorlar işte, durum bu yadırgamayınız.
750 iyiymiş ben 250 liraya yapanı duydum, yapanı demek belki yanlış olur, anlaşanı...

emir se

Üye
TÜİSAG Üyesi
bu iş başlamadan bitti demekki, yine kazanan kurslar ve devlet oldu

levent böyükçam

Üye
TÜİSAG Üyesi
yani haksız rekabet denilen yol açılmış oluyor.
250 tl x 5 firma = 1250 tl
yemek +yol +muhasebe +sigorta = 1000 tl aylık.
1250 tl -1000 tl = 250 tl kalan para. bence o uğraşsın dursun.

Taner Gizli

Üye
TÜİSAG Üyesi
KDV DAHİL 1000 TL.
kabul edilseydi bu rakama danışmanlık yapacaktınız öle mi?
öğrenmek için soruyorum hangi kriterleri al alta yazdınız ve toplamda bu rakama ulaştınız.Yanına fiyatları yazar mısınız?

*KDV :
*Muhasebeci :
*SGK :
*stopaj :
*Gelir vergisi :
*ulaşım :
*Danışmanlık :
*Risk (eğer varsa) :
*Diğer ( varsa ) :

Onn ALTIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
benimle aynı düşüncede olup bana neyin kafasını yaşıyorsun diye sormanız biraz değişik olmuş.
sanırım sizin kafanız karışık biraz.
neyse ki 1000tl kdv dahil verdiğinize göre benim bu yazıyı yazmama sebeple kişiyle aynı kafadasınız. Allah acil şifa versin. yazınızı okumaya başladığımda zaten üslubunuzdan anlamıştım.
Sizinle aynı fikirde değilim, sizinle tek ortak noktamız piyasadaki fiyatlara bu işi yapmayacağımız. Ben sizin gibi bu işi 750 liraya yapan arkadaşları kınamıyorum sizinle farkımız bu! Kızılması gereken bu arkadaşlar değil, önce denetim yapmayan bakanlık daha sonra firmalar. Adam işi gücü yokken cebinde parası yokken en azından 2500lirasını yatırmış bu işe şimdi bu fiyatlara iş yapması çok normal. Kimseyi kınayamazsınız. Tam zamanlı çalışan eleman olarak değil de sadece tmgd olarak 3 bin liraya bir firmayla anlaşan varsa eğer söylesin bilelim.
Kdv Dahil 1000 lira teklifim firmalara çok geldi dedim, bu teklif çok geldiği için ben de bu işi daha azına yapıyorum demedim yapmam da zaten.
Siz aklınızdaki rakamı belirtin bundan sonra size göre fiyat verelim isterseniz.

Onn ALTIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
KDV DAHİL 1000 TL.
kabul edilseydi bu rakama danışmanlık yapacaktınız öle mi?
öğrenmek için soruyorum hangi kriterleri al alta yazdınız ve toplamda bu rakama ulaştınız.Yanına fiyatları yazar mısınız?

*KDV :
*Muhasebeci :
*SGK :
*stopaj :
*Gelir vergisi :
*ulaşım :
*Danışmanlık :
*Risk (eğer varsa) :
*Diğer ( varsa ) :
Taner Bey, her firmanın haftada 1 gün ziyaret edileceği düşünüldüğünde o firma ayda 4 kez ziyaret edilecek. Yazdığınız masraflar çıktığında firma başına ortalama 500-600 lira para kalır 5 firma ile anlaşıldığında bu rakam 2500-3000 bin lira olur.
Siz izlediğiniz haberlerin etkisinde kalıp 5bin liradan 5 firmayla anlaşıp ayda 25bin lira kazanacağınızı hayal ediyorsanız gerçekten piyasayla alakanız yok, firmalarla görüşmemişsiniz demektir.
Tmgdyim ama bu işi yapmıyorum artık yapmayı da düşünmüyorum, görüştüğüm, teklif verdiğim firmalar oldu durumu gördüm. Dediğim gibi izlediğiniz haberlerin etkisinde kalıp 5bin liraya firmalarla anlaşacağınızı düşünüyorsanız üzgünüm ama çok beklersiniz. Bunlar acı gerçekler. Lütfen kimse "bana 750 liraya anlaşan adamı getirin" gibi triplere girmesin, piyasanın durumu ortada.

Onn ALTIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bu arada şunu da belirteyim bahsettiğiniz rakamlara sadece TMGD olarak ("varsa söyleyin" dediniz) anlaşmam var
O halde sizi tebrik eder, çalışma hayatınızda başarılar dilerim. Ancak yine de unutmayınız ki bu işi sizden daha ucuza yapıyor diye insanları kınamak ne sizin ne de başkasının haddine değil. Siz bu işi sizden ucuza yapanı kınarsanız, sizi de sizden daha pahalıya yapan kınar. Bir standartı yok sonuçta, olursa ozaman kınarsınız.

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar, bişey sormak istiyorum değerli TMGD arkadaşlarıma; bir işletme düşünün Türkiye'nin değişik illerinde (birbine pek de yakın sayılmayan 7 ilinde) lokasyonları var.
böyle bir işletme için tüm lokasyonlarına danışmanlık yapacaksınız diyelim 1 yıllığına vereceğiniz fiyat ne olur?

Cevaplarınızı samimi olarak bekliyorum.

Ömer A.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar, bişey sormak istiyorum değerli TMGD arkadaşlarıma; bir işletme düşünün Türkiye'nin değişik illerinde (birbine pek de yakın sayılmayan 7 ilinde) lokasyonları var.
böyle bir işletme için tüm lokasyonlarına danışmanlık yapacaksınız diyelim 1 yıllığına vereceğiniz fiyat ne olur?

Cevaplarınızı samimi olarak bekliyorum.

özcan bey şöyle ki sesli düşünüyorum sadece,

bu firmanın hangi konuda iştigal ettiği, MSDS ve UN sayıları, personel sayısı, araç sayısı ve daha birçok etken fonksiyonun önemli bilinmeyenleri.

diğer bir taraftan bahsetmiş olduğunuz toplam 7 lokasyon için bir TMFB mi var? eğer ki bu 7 lokasyon arasında herhangi bir taşıma işlemi varsa (-ki mutlaka vardır) diğer yerlerinde TMFB belgesi alma zorunluluğu doğabilir. bu şartlar altında vereceğiniz fiyatla alakalı bahsetmiş olduğum bilinmeyenlere bir adet daha eklenmiş olur.

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arda bey; TMGD olarak böyle bir iş gelse her loksayona ayda 4 defa gideceğinizi varsayın ve farklı UN lerden 3-4 tane düşünün ona göre fiyat verin. Sadece bunu istiyorum.

MURAT ÇAPANOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
O halde sizi tebrik eder, çalışma hayatınızda başarılar dilerim. Ancak yine de unutmayınız ki bu işi sizden daha ucuza yapıyor diye insanları kınamak ne sizin ne de başkasının haddine değil. Siz bu işi sizden ucuza yapanı kınarsanız, sizi de sizden daha pahalıya yapan kınar. Bir standartı yok sonuçta, olursa ozaman kınarsınız.
Saha eğitimi aldığım şirket 6 TMGD den oluşuyor, her birinin 5 firması var.Profesyoneller ve şirket başı 2500 den aşağı sözleşmeleri yok.
Gelelim 1000 TL KDV Dahil olayına. Sabır diyorum arkadaşlar.Bakanlık bu işi ciddiye alıyor.Takip ediyorsanız eğer , artık eğitmenler 1 hafta eğitim verip 7 gun beklemek zorunda.Ayrıca bir eğitim firması en fazla 4 eğitmenle çalışabilir.(TMKT sitesinde yeni açıklama) buduruma sebep olarak ta "Arz-Talep dengesinin korunması" deniyor ki tebrik etmek lazım.Sınav da 2 ye düştü.Şimdi hep beraber 2016 başlayınca bakanlığın takır takır ceza kesişini izleyeceğiz.Ve ister inanın ister inanmayın Telefonlarınız çalmaya başlayınca Fiyatı belirleme işi bize geçecek.. Bakanlık bu işi savsaklamıyor ve emin olun ki çok ciddiye alıyor.(şahsi görüşmelerim sonucu) hep beraber göreceğiz.Sadece sabredin ve boş durmayalım sürekli kendimizi geliştirmeye çalışalım.bilen ile bilmeyenin bir olmayacağı döneme giriyoruz.Hepinize saygılar

nazire çağ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Saha eğitimi aldığım şirket 6 TMGD den oluşuyor, her birinin 5 firması var.Profesyoneller ve şirket başı 2500 den aşağı sözleşmeleri yok.
Gelelim 1000 TL KDV Dahil olayına. Sabır diyorum arkadaşlar.Bakanlık bu işi ciddiye alıyor.Takip ediyorsanız eğer , artık eğitmenler 1 hafta eğitim verip 7 gun beklemek zorunda.Ayrıca bir eğitim firması en fazla 4 eğitmenle çalışabilir.(TMKT sitesinde yeni açıklama) buduruma sebep olarak ta "Arz-Talep dengesinin korunması" deniyor ki tebrik etmek lazım.Sınav da 2 ye düştü.Şimdi hep beraber 2016 başlayınca bakanlığın takır takır ceza kesişini izleyeceğiz.Ve ister inanın ister inanmayın Telefonlarınız çalmaya başlayınca Fiyatı belirleme işi bize geçecek.. Bakanlık bu işi savsaklamıyor ve emin olun ki çok ciddiye alıyor.(şahsi görüşmelerim sonucu) hep beraber göreceğiz.Sadece sabredin ve boş durmayalım sürekli kendimizi geliştirmeye çalışalım.bilen ile bilmeyenin bir olmayacağı döneme giriyoruz.Hepinize saygılar

alper tutumlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Murat Bey o kadar olumsuz yazıdan sonra sizin iyimserliğiniz beni çok memnun etti.İnşallah dedikleriniz bir an önce olur.Teşekkürler.

slowdown

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Malesef ülkemizde her şeyin cılkı çıktığı gibi bunun da cılkı çıkıp sonu gelecek merak etmeyin. ben teklif veriyorum 800 tlye kadar indim. firmalar bana senden daha ucuz teklif veren birisiyle anlaştık diyorlar. belanızı allahtan bulun ne diyeyim. zaten bu iş sektörünün yeni bir iş sektörü olarak allayıp pullayıp millete yedirdiler. alakası yok. sınavdan 90 aldım ama çok pişmanım buna vaktimi ayırdığım için. piyasada ;
1) çevreciler
2)iş sağlığı güvenlikciler
3)muhasebeciler
piyasaya çökmüş durumda. bizim ekmek yememiz imkansız.özel firmaya girip çalışayım dedim. 2500 tl fiyat istedim adamlar çok gördü bu maaşı. tarım kredi kooperatifleri merkeziyle görüştüm. ordaki yetkili biz anlaştık kendi içimizdeki memurlara vereceğiz bu işi diyorlar. ulan şaka gibi.hep ben kazanayım mantığıyla gidiyor herkes. gün gelir devran döner....o zaman horoz neler yapacak merak ediyorum

Ömer A.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Malesef ülkemizde her şeyin cılkı çıktığı gibi bunun da cılkı çıkıp sonu gelecek merak etmeyin. ben teklif veriyorum 800 tlye kadar indim. firmalar bana senden daha ucuz teklif veren birisiyle anlaştık diyorlar. belanızı allahtan bulun ne diyeyim. zaten bu iş sektörünün yeni bir iş sektörü olarak allayıp pullayıp millete yedirdiler. alakası yok. sınavdan 90 aldım ama çok pişmanım buna vaktimi ayırdığım için. piyasada ;
1) çevreciler
2)iş sağlığı güvenlikciler
3)muhasebeciler
piyasaya çökmüş durumda. bizim ekmek yememiz imkansız.özel firmaya girip çalışayım dedim. 2500 tl fiyat istedim adamlar çok gördü bu maaşı. tarım kredi kooperatifleri merkeziyle görüştüm. ordaki yetkili biz anlaştık kendi içimizdeki memurlara vereceğiz bu işi diyorlar. ulan şaka gibi.hep ben kazanayım mantığıyla gidiyor herkes. gün gelir devran döner....o zaman horoz neler yapacak merak ediyorum

çevrecileri ve iş güvenlikçileri anlamıyorum, muhasebecileri hiç anlamıyorum. bir firma ile görüştüm. mali müşavirimiz gerek yok dedi diye cevap aldım. mali müşavir/muhasebeci ne anlar arkadaş bu işten? herkes kendi işini yapsın.

geçenlerde sözüm ona bir dernek sayfasında "MSDS ne demek? ADR nin neresinde geçiyor? referans verir misiniz?" diyen yine bir sözüm ona TMGD mali müşavir vardı?

bu insanlar nerde yaşıyor? kim bunlar? biz aynı havayı mı soluyoruz?

Serhat Can1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
bakanlık bilmiyor mu tmfb alıp da tmgd anlaşması olmayan firmaları? denetim filan hikaye cezalar yetersiz..

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
açıkçası bu durumun bu hale geleceği belli değil miydi? neden yakınılıyor anlayamıyorum. muhasebecisinden tarih mezununa veriliyor bu belge arkadaşlar benim rus dili ve edebiyatı mezunu tanıdığım biri var bu işi yapıyor hatta sırf yabancı dili var diye eğitmen kusura bakmasın kimse ama bu işinde sonu çantacılarla devam edecek gibi görünüyor. (he bu çantacı tabir ettiklerim işlerini düzgün yapmayanlar içindir, bireysel çalışıp çok güzel işler başaran arkadaşlar var) ne yazık ki bu işte uyum süreci kapsamından kervan yolda düzülür mantığı ile ortaya atıldı ve o şekilde devam ediyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.