Kitap Türk İş Hukukunda Üçlü İlişkiler - Osman Güven Çankaya, Şahin Çil

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,013
Tepki puanı
3,507
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
05.jpg


Kitabın üçüncü baskısında, yeni dönemde gerçekleşen üçlü ilişkileri ele alan seminerler ile yayınlanan eserler ve makalelerin değerlendirilmesine çalışılmıştır. Mevzuat değişikliklerinin olumlu ve olumsuz yönleri ayrıntılı biçimde ele alınmış, öğretinin güncel görüşleri okuyucuya aktarılmıştır.
Asıl işveren alt işveren ilişkisi, ödünç iş sözleşmesi, işyeri devri ve iş sözleşmesinin devri ana başlıkları altında geniş açıklamalara yer verilmiş ve Yargıtay'ın yeni kararlarıyla anlatım desteklenmiştir.
Yargıtay'ın yeni kararları, konuların açıklanmasının ardından, ilgili başlıklar altında ve tarih sırasıyla kitaba alınmıştır. Eserin, konuyla ilgili tarihsel süreci ortaya koyması adına, özelliği olan daha eski kararlara da yer verilmiştir. Kararların tamamının bir ya da birkaç cümle ile özetine yer verilerek kolay biçimde ulaşma imkanı sağlanmıştır.
Önceki baskılarda "hizmet akü devri" olarak ele aldığımız kurum, bu çalışmada İş Kanunu terminolojisi ve öğreti kullanımına uygun olarak "iş sözleşmesinin devri" olarak ifade edilmiştir.
Sonuç bölümünde, birlikte istihdam, kamu makamlarının sorumluluğu ve işçinin değişimini öngören üçlü ilişçilere dair mevcut ve olası sorunlara değinilmiş ve çözüm önerilerine yer verilmiştir.

Konu Başlıkları
Asıl İşveren ve Alt İşveren İlişkisi
Geçici (Ödünç) İş İlişkisi
İşyeri Devri
Hizmet Akti Devri
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.