Kitap Türk İş Hukukunda Fazla Saatlerle Çalışma - Efe Yamakoğlu

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,013
Tepki puanı
3,503
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
23.jpg


Çalışma sürelerinin esnekleştirilmesi ve buna bağlı olarak yeni kavramların İş Kanunundaki yerlerini almaları, fazla çalışmaya ilişkin hükümlerin de içeriğinin değişmesine neden olmuştur. Bu durumun doğal sonucu olarak, fazla çalışmayla ilgili düzenlemelerin ve Yargıtay içtihatlarının yeniden değerlendirilmesi ihtiyacı doğmuştur. İş mahkemelerine açılan davaların büyük bir bölümünde fazla çalışma iddialarının bulunması da konunun önemini ortaya koymaktadır.

Yıllardır “fazla çalışma” veya “fazla mesai” olarak tanımlanan bu önemli müessesenin yanına 4857 sayılı yeni İş Kanunu ile “fazla sürelerle çalışma” adı altında yeni bir kavram da eklendiğinden bu kavramları bir bütün olarak ele aldık ve çalışmamızın ismini “Türk İş Hukukunda Fazla Saatlerle Çalışma“ olarak belirledik. Bu çalışmada, “fazla saatlerle çalışma”nın dayandığı esaslar, ilgili mevzuat hükümleri ve konuyla ilgili uygulamada karşılaşılan sorunlar inceleme konusu yapılmıştır.
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.