Duyuru : Tüisag - Telegram Kanalı Yayına Başladı !

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,013
Tepki puanı
3,503
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın TÜİSAG üyeleri,

Sizleri İSG dünyasında olan bitenlerden anında haberdar edebilmek adına internet ortamında bir çok uygulama araştırıyoruz ve bunları deniyoruz.

Son olarak bizim kullanımımıza en uygun olan, görünümü ve kullanımı whatsapp gibi olan fakat daha kullanışlı ve geniş kitleli grupların oluşturulabildiği bir uygulama olan Telegram kanalını kurarak telegram üzerinde yayın yapmaya başlamış bulunmaktayız.

Peki TELEGRAM kanalımız üzerinden hangi bilgiler sizinle paylaşılmakta ?
 • Günlük iş sağlığı ve güvenliğini ilgilendiren konulardaki haberler (sınavlar, iş kazaları, mesleki haberler v.b.)
 • İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yeni mevzuatlar ve mevcut mevzuatlardaki düzenlemeler
 • İSGfrm forumumuz üzerinde tartışılan önemli konular
 • İSG Sektöründe Kariyerle ilgili bilgiler
 • İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yeni çıkan ilginç ve tavsiye edilen ürünler
 • İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili vidyolar
Peki TÜİSAG olarak WHATSAPP grubu kurmak yerine TELEGRAM'ı kullanmayı neden seçtik ?
Telegram ve Whatsapp kullanım bakımından neredeyse tıpatıp aynı iki program. Birbirlerinden ayrıldıkları noktalar ise sadece programların kendilerine kattıkları ilave özellikleri.
Whatsapp yerine Telegram'ı seçmemizin temelinde iki üç önemli nedeni var.
 1. TELEGRAM'da hem kanal hemde whatsapp gibi grup kurma özelliği mevcut. Whatsapp da kanal kurma mevcut değil. Telegram'ın bu kanal özelliği ile sadece kanal yöneticileri yada izin verilen üyeler tarafından kanalda gönderi yapılabilir. Böylece kanal içinde gereksiz yazışmalar yapılamayacağı gibi gereksiz konuşmalar arasından önemli bilgileri almak için zaman kaybetmenizi önlemekteyiz.

 2. TELEGRAM'ın kanal özelliği ile sınırsız üyeye katılabilir. Whatsapp da sadece grup özelliği olmakla birlikte gruplarında üye sayısı sınırlıdır.

 3. WHATSAPP gruplarında üyelerin isimleri ve telefon numaraları gözükmektedir. Bundan dolayı whatsapp da grup üyeleri birbirine özelden mesaj atabilir, kişisel bilgileri ele geçirilebilir (telefon no, ad soyad v.b.) yada gruptaki diğer kişilerin özelden atacağı mesajlarla sizleri rahatsız edebilir. TELEGRAM kanalında ise hiç bir üyemizin kişisel bilgisi başka bir üyemiz tarafından görülememektedir. Böylece telefon numaranızın alınması yada kişisel mesajlarla diğer üyeler tarafından rahatsız edilmenizin önüne geçilmiş bulunulmaktadır.

 4. TELEGRAM 'da bir çok özellik mevcut. Bunlardan biri ise oylama özelliği. Ara ara yapacağımız gündemle ilgili küçük anketlere tek tık ile cevap verebilir ve üyelerimizin genelinin bu konuda ne düşündüğünü görebilirsiniz.

 5. TELEGRAM'ı bilgisayarınızdan telegram'ın programını kurarak yada internet sitesi üzerinden oturum açarak, android ve ios telefonlarınızdan rahatlıkla kullanabilirsiniz.
TELEGRAM kanalına kimler katılabilir ya da katılmalı ?
Telegram kanalı, iş sağlığı ve güvenliği'nin bir parçası olan iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, diğer sağlık personelleri takip edebileceği gibi iş sağlığı ve güvenliği konusunda hassas çalışanlar yada işverenler tarafından da takip edilebilir. Bu konuda bir kısıtlamamız bulunmaktadır.

TELEGRAM üzerinden yapılmasını istediğiniz duyurular için ve sormak istediğiniz sorular için tarafımızla tuisagisgfrm@gmail.com mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.telegram.messenger adresine tıklayarak telegram'ı indirebilirsiniz.

Telegram programını telefonunuza kurduktan sonra aşağıdaki linke tıklayarak kanalımıza ulaşabilir ve kanalımıza abone olup takibe başlayabilirsiniz.
https://t.me/joinchat/AAAAAEOiQf9IdBo2E6tekQ

Telegram kanalımız şimdiden tüm üyelerimize hayırlı olsun
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,013
Tepki puanı
3,503
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İnternette yaptığım araştırmalarla, Telegramı ingilizce olarak kullanmakta zorluk çeken arkadaşlar için Telegramı Türkçeye nasıl çevirebileceklerini burada anlatmaya çalışacağım. Böylece Telegramı Türkçe kullanmaya başlayabileceksiniz.

Öncelikle cihazınız (Android Telefon, iPhone,iPad,iPod) uzerinde arama kısmında telerobot yazıyoruz. Arma sonucu karşımıza çıkan sonuca tıkladığımızda robot ile karşı karşıyayız:) sonrası dil dosyamızı istemek ve indirdikten sonra uygulanmasını sağlamak hepsi bu:)

upload_2018-5-15_12-6-51.png


upload_2018-5-15_12-11-16.png
Android sistemler için Telegramı Türkçeleştirme

Uygulamayı Türkçeleştirmek isteyen Android işletim sistemli telefon kullananlar; @telerobot botuna “locate android tr” yazıp gönderin. gelen dosyanın üstüne tıklayıp ( dosya uzerindeki : (noktalı) menu) apply localization file demeniz yeterli.

upload_2018-5-15_12-13-7.png

upload_2018-5-15_12-14-6.png


Sonra aşağıdaki gibi Türkçe gözükmeye başlaması lazım telegram'ın

upload_2018-5-15_12-29-29.pngIOS İÇİN TELEGRAM'I TÜRKÇELEŞTİRME

Uygulamayı Türkçeleştirmek için @telerobot isimli bot ile iletişime geçmeniz gerekiyor. uygulamayı Türkçeleştirmek isteyen iPhone,iPad,iPod kullananlar; @telerobot botuna “locate ios tr” yazıp gönderin. gelen dosyanın üstüne tıklayıp apply localization demeniz yeterli.

upload_2018-5-15_12-31-17.pngupload_2018-5-15_12-31-57.png

upload_2018-5-15_12-32-20.png

Kaynak : soykanozcelik.wordpress.com/2016/09/19/artik-bahaneniz-kalmadi-telegrami-turkce-kullanabilirsiniz/
 

Ekli dosyalar

 • upload_2018-5-15_12-8-3.png
  upload_2018-5-15_12-8-3.png
  398.5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

armaganchn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
22 Eki 2018
Mesajlar
5
Tepki puanı
0
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Hadi hayırlı uğurlu olsun.
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.