Tmgdleri Neler Bekliyor?

Pamir Dönmez1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
2017'nin sonunda Genelge olarak yayımlanacak olan "Yeniden Değerleme Oranı"nın içeriği ve bu genelgenin eklerinde belirtilecek olan cezai yaptırımlar biz TMGD'ler açısından çok çok önemli. Mevcut genelgede TMGD çalıştırmamaya ve TMFB bulundurmamaya yönelik cezalar öncekine göre biraz arttırılmış olsa da yeterli değil. Bence işin püf noktası ve TMGD/TMFB farkındalığının başlangıç referansı bu yıl sonundaki Genelge olacak.

Son düzenleme:

MUSTAFA TALİP YILMAZ1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Anlaştığınız firmanın şube sayısı kaç firmayla anlaşabileceğimizi belirliyor bence, bu şekilde yorumlanmış olmalı diye düşünüyorum. A -B - C - D -E firmalarıyla anlaştığımızı farzedelim bunların 3 er şubesi olduğunu düşünürsek 15 işyerine 1 danışman bakmış olacak,böylece rekabet kurallarına uyulmamış olur. ama A firmasının 3 şubesi varsa toplam 4 işyeri yapar, bir tanede şubesi olmayan bir firmayla anlaşıp 5 işyeri hakkımızı doldurabiliriz, bence böyle yorumlanmalı.

Fulya Bolat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Anlaştığınız firmanın şube sayısı kaç firmayla anlaşabileceğimizi belirliyor bence, bu şekilde yorumlanmış olmalı diye düşünüyorum. A -B - C - D -E firmalarıyla anlaştığımızı farzedelim bunların 3 er şubesi olduğunu düşünürsek 15 işyerine 1 danışman bakmış olacak,böylece rekabet kurallarına uyulmamış olur. Ama A firmasının 3 şubesi varsa toplam 4 işyeri yapar, bir tanede şubesi olmayan bir firmayla anlaşıp 5 işyeri hakkımızı doldurabiliriz, bence böyle yorumlanmalı.
Merhaba arkadaşlar ben sınavı yeni kazandım hangi belgeleri hazirlamam gerekiyor is başvurusu için neler yapmam gerekir yardımlarınızı rica ediyorum iyi aksamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar ben sınavı yeni kazandım hangi belgeleri hazirlamam gerekiyor is başvurusu için neler yapmam gerekir yardımlarınızı rica ediyorum iyi aksamlar
pek iş yok...

Hadi Gökhan Durmuş1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
hocam hayırlı olsun ama ne olacağı belli olmaz sürekli erteliyorlar
Arkadaşlar! Herhangi bir şeyin ertelendiği yok. Takvim tastamam işliyor. Tek eksik denetimlerin yeteri kadar olmaması. Bu sorun da Eylül aynda yapılacak Bakanlık Personelinin eğitimi ile hızlanacak. Umutsuzmuş gibi görünmeyin. Herşey yoluna girecek.
Unutmayın ki; bu yönetmelik uluslararası bir yönetmelik ve takvimine göre gidiyor. Ülkemizde de yeni olmasının getirdiği dezavantajları hep birlikte yaşadığımız doğru. Bununla beraber; umutlu ve sabırlı olmalıyız. Sakın ola belgenizi kiralamayın, kullandırmayın ve en önemlisi zor durumda olsanız bile düşük maaş talebinde bulunmayın. Yani asıl konu sizin dik durabilmenizle alakalı.
Hadi Gökhan Durmuş

Erdem tabak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba değerli arkadaşlar ocak 2018 itibariyle sizlere neler olacağı hakkında biraz değerlendirmede bulunarak sektörle ilgili öngörülerimi paylaşacağım.
Bildiğiniz üzere yayınlanan tebliğe göre TMGD ya hizmet vermekte olduğu firmalar tarafından ssk yapılmak üzere firmada çalışan personel gibi gösterilerek 5 ayrı yerde çalışan olacak, yada bir TMGDK bünyesinde çalışarak 8 ayrı firmaya hizmet verecek.
Bu tebliğ aslında bizlere gelecekte neler olabileceğine dair bazı ipuçları vermekte. Tıpkı OSGB lerin çalışma prensibine benzeyen bu durumda çalıştığınız TMGDK dan 8 firma sağlansa bile alacağınız ücretin artacağı hissine kapılmayın. TMGD liği ek iş olarak yapanlar veya yapmayı düşünenler bu fikirlerinden vazgeçmeye hazır olabilirler. Çünkü TMGDK ek iş yapmanıza izin vermeyecek ya da bu işi ek iş olsun diye yapan kişileri tercih etmeyecektir. Birden bire büyüyecek olan pazar payından bireysel olarak çalışan arkadaşlar umarım istedikleri dilimi almayı başarabilirler. Bunun gibi pek çok karışıklık bizleri bekliyor umarım hiç kimse mağdur olmaz. Ayrıca şunu da belirteyim sertifikasını almış olan arkadaşlar için güzel bir iş imkanı doğmak üzere ücretlerin ayaklar altına alınmaması dileklerimle herkese saygılar sunuyorum.

Erdem tabak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaslar www.puis.org.tr adresinde bi fiyat teklifine rastladim uyelerimize fatura karsiligi 280+ kdv diyo.bu nedir Allah askina yaaa...

cenk erkin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
TYGDER, Tehlikeli Yük Güvenliği Derneği diye ne olduğu belirsiz bir derneğin 1nisan 2017 tarihinde vermiş olduğu sacma sapan bir teklif şu koşullarda versin bakalım 280 tl+kdv diye teklif karmı ediyor amme hizmetimi yapıyor.Piyasayı manipüle eden haber değeri olmayan bir teklif.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
TYGDER, Tehlikeli Yük Güvenliği Derneği diye ne olduğu belirsiz bir derneğin 1nisan 2017 tarihinde vermiş olduğu sacma sapan bir teklif şu koşullarda versin bakalım 280 tl+kdv diye teklif karmı ediyor amme hizmetimi yapıyor.Piyasayı manipüle eden haber değeri olmayan bir teklif.
hocam onlar bireysel calısmaya göre vermiş çantacı akıllarıyla tmdgk lar piyasaya cıkınca fiyatlar artacak

emredogan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Abi eğer gercekten 280 TL gibi fiyatlar gercekse biz hiç yaşamayalım yaaaaa. ki siteye girip baktım gercektende öyle bir telif var ben anlamıyorum biz açlıktan ölelim mi yani ????

cenk erkin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
bu hizmetin değişken ve sabit maliyetlerini ortaya koyup hesapladıktan sonra gitsinler en iyi profa maliyet analisti yaptırsınlar baksınlar bakalım en basit yere ne kadar teklif verecekler bir tonda sorumluluğun altına girecekler. Bakanlığın bu fiyat konularına , denetimlere ve caydırıcı olacak şekilde cezalara bir an önce önem vermeli yok sa bu fiyata gidipte hiç bir danışmanın hizmet vermesi, sorumluluk altına girmesi saçmanın ötesi olur otur evinde daha iyi..

Alpay Alarslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Herkese merhaba, Sorular o kadar cokkı. Bunun yanında bakanlığı arayıp cevap aradığınızda yeterlı cevaplara ulaşamıyorsunuz maalesef. TMGDK ların ortaya atılmasıyla yıne para babaları ınsanlara bır ıs kapısı daha acılıcak ve bızım gıbı ınsanlarda onalrın yanında köle olucak. Bu ıste yukarıda bır arkadasın soyledıgı gıbı OSGB lerın durumuna dusucek. Cunkı fırmalar uzmanı yanında sıgortalı yapmaktansa fatura almanın pesınde. Onumuzdekı yıldan ıtıbaren TMGDK ların sayısı hızla artıcaktır. Yaptıgımız ısın rıskını dusunucek olursakben arkadaşlarda ozellıkle fıyatları aşağıya cekmemelerı. Bu ısı hakkıyla yapmalarıdır. Son olarakta eger TMGDK lar kurulucksa kı kurulucak bu hızmetı kurumsal bazda alması gereken fırmalar ıcın olması gerekiyor. Bence bunlarıda bızelr bır araya gelerek bıraz sermayeyle gerceklestırebılırız. Herkese kolay gelsın.

idris emrah aydın

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Merhaba değerli meslektaslarim Ocak 2018 itibariyle hizmete girecek olan TMGDK MİZ Trabzon Ankara ve İzmir olmak üzere üç ilde faaliyet gösterecektir bu süreçte ihtiyacımız olan koordinatör ve TMGD arkadaşların i.emrahaydin@gmail.com adresine mail ile cv lerini atmalarını rica ediyorum. Hali hazırda elinde firması olan ehliyet sahibi askerlik ve seyahat engeli olmayan kişiler öncelikli olarak değerlendirilecektir. Cv gönderecek arkadaşlardan ricam hali hazırda hangi işte çalıştığını ve kendisi hakkında bilgilendirici kısa ozgecmiste göndermelerini rica ediyorum...

Osman Bilgin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
yenileme eğitimi hakkında detaylı bilgisi olan var mı? nasıl olacak?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.