Tespit Ve Öneri Defteri | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tespit Ve Öneri Defteri

Konu, 'İş Güvenliği Kurulları' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ceren123

  ceren123 TÜİSAG Üyesi  herkese kolay gelsin;

  kurul toplantılarında yaptığım risk analizinde çok riskli olarak belirlenen konuları gündeme getiriyor, yapılması gereken çalışamaları yazıyorum.

  yapıldıktan sonra yapıldığına dair belge ve kanıtları da yine bu deftere mi yazmalıyım?

  Yardımcı olursanız sevinirim.


   
 2. evet sayın ceren123 bu deftere yazmalı ve kurul üyelerince imzalatmanız gerek ki işinizi yapmış olasınız. sonuç itibari ile siz gördüğünüz riski angaje edecek olanın alınması veya yapılması için işverene söylemek durumundasınız yetkiniz dışında olanı işveren yapmak durumunda velev ki bazı işverenler yapmayabiliyor bu durumda karşınıza yapılmadığı için bir iş kazası çıkarsa siz sorumlu olursunuz ama tespit ve öneri defterine, tutanak babında bu riski ve buna karşı yapılması gerekeni yazarsanız işveren suçlu konumuna düşer. yani tespit ve öneri defteri isg uzmanı olarak sizi korur. tabi her kurul toplantısında bu defterde yazılanların takibatı konusunda da size yardımcı olur ve belirttiğiniz gibi sonuçlandı ise belge ve kanıtlarınızı ekleyip gerekli notları alıp düzenli şekilde takip edersiniz yine bu defterle.

   
  ceren123 bu yazıya teşekkür etti.
 3. nokia6270

  nokia6270 TÜİSAG Üyesi

  zor bu işler çok zor

     

   
 4. barisbuyukterzi

  barisbuyukterzi TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle şunu ayırmak lazım, tespit ve öneri defteri kurul defteri değildir, kurul kararları bu deftere yazılmaz, isg kurul toplantı formatı vardır ve toplantıda alınan kararlar bu formatta yazılır ve kurul üyelerine imzalatılır. Kurulda yapılan işlerde toplantının konusuna dahil edilebilir. Tespit ve öneri defteri iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminin defteridir, noter veya çalışma ve işkur il müdürlüklerin birinde onaylatılır. Buraya isg uzm. ve işyeri hek. yaşanan sorunları ve tespit ettiği eksiklikleri yazar işverene imzalatır. Daha sonra bir nüshasını uzm. bir nüshasını hekim saklar.

   
  ceren123 ve Ali KÖKSAL bu yazıya teşekkür etti.
 5. barisbuyukterzi

  barisbuyukterzi TÜİSAG Üyesi

  isg toplantı tutanağının bir örneği ekte yer almaktadır.

     

   

  Ekli Dosyalar:

  serdarpala, erkanersoy, chemistanbul ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica