Soru Bankası Tespit Ve Öneri Defterinin Onaylatılması Hk.

Mesut ÇETİNKAYA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,
Bir temizlik firmasında İş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Firma Türkiye geneli bütün H&M mağazalarına hizmet veriyor. Bu sebeple 9 farklı SGK ile anlaşmaları var ve her SGK daki işçi sayısı 50 yi geçmiyor.Hepsini toplayınca 250 civarında çalışan oluyor. Sayı olarak zorunluluk olmamasından ötürü şirkette iş yeri hekimi çalışmıyor. Ben her SGK için ayrı defter hazırlattım ve bütün evrakları hazırladım. Yalnız İş yeri hekimi bölümü boş kaldığı için imzalamadılar ve yetkiliye Kanundaki ibareyi göstermemize rağmen onaylamadı. Bu konuda tavsiyeniz nedir? Ne yapmam gerekir? Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim...

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,
Bir temizlik firmasında İş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Firma Türkiye geneli bütün H&M mağazalarına hizmet veriyor. Bu sebeple 9 farklı SGK ile anlaşmaları var ve her SGK daki işçi sayısı 50 yi geçmiyor.Hepsini toplayınca 250 civarında çalışan oluyor. Sayı olarak zorunluluk olmamasından ötürü şirkette iş yeri hekimi çalışmıyor. Ben her SGK için ayrı defter hazırlattım ve bütün evrakları hazırladım. Yalnız İş yeri hekimi bölümü boş kaldığı için imzalamadılar ve yetkiliye Kanundaki ibareyi göstermemize rağmen onaylamadı. Bu konuda tavsiyeniz nedir? Ne yapmam gerekir? Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim...
BİMER üzerinden Çalışma Bakanlığı na dilekçe yazın, ilerde bir terslik olursa ispat olur

aad

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
notere onaylatmayı deneyin. oradakiler dikkat etmemeye bilir.

ayrıca o ön sayfadaki bilgilerde artık bir çok işletmenin uzmanı veya hekimi değiştiği için eski bilgiler yer almaktadır. o yüzden pek fazla ciddiye alınan bir sayfa değil. işyeri ve işveren bilgileri doğru olduktan sonra, gerisini sallasanız bile kimse farkına bile varmayabilir.

Mesut ÇETİNKAYA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
notere onaylatmayı deneyin. oradakiler dikkat etmemeye bilir.

ayrıca o ön sayfadaki bilgilerde artık bir çok işletmenin uzmanı veya hekimi değiştiği için eski bilgiler yer almaktadır. o yüzden pek fazla ciddiye alınan bir sayfa değil. işyeri ve işveren bilgileri doğru olduktan sonra, gerisini sallasanız bile kimse farkına bile varmayabilir.

Bende öyle tahmin ediyorum. Ama böyle kanunu bilmeyen, kulaktan dolma bilgilerle hareket edenlerin kişilerin oluşturduğu bürokratik engeller can sıkıyor...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.