Kitap Tehlikeli Madde Lojistiği ve İş Güvenliği - Ömer Faruk Görçün, Murat Erdal

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,013
Tepki puanı
3,508
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
39.jpg


Ülkemizde tehlikeli maddelerin taşınması ve depolanması ile ilgili farkındalık ve uygulamada görülen eksiklikler son derece büyük problemler yaratmaktadır. Bu problemlerin başında can, mal ve ekonomik kayıpların yanı sıra çevre felaketleri sayılabilmektedir. Tehlikeli maddelerin taşınması ve depolanması kaynaklı sosyal, ekonomik ve çevresel riskler çeşitli boyutlarda gerçekleşmekte, ancak birden çok kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğunda kamuoyunun dikkatini çekebilmektedir. Buna karşılık tehlikeli maddelerin ani etkilerinin dışında oldukça yavaş ve yıllar sonra ortaya çıkabilecek etkileri nedeniyle olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.
2000'li yıllar sonrasında mevcut durumun bu şekilde sürdürülebilmesinin mümkün olmadığı açıktır. Türkiye'nin Avrupa Birliği adaylık sürecinde bu alanda söz konusu olan eksikliklerin hızla giderilmesinin gerektiği belirgin hale gelmiştir. Bu kapsamda her şeyden önce tehlikeli madde taşımacılığı ve iş güvenliğine ilişkin çalışmaların hızlandırılması konusuna vurgu yapılmıştır. (Önsöz'den)
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.