Tam Kapanmada Osgb Ler Ve İsg Profesyonelleri

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İSGKATİP teki dutyuru güncellendi
1619766178838.png

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sabah

polis çevirdi atama ile geçemezsiniz pazartesiden sonraceza yersiniz dedi. e başvuru üzerinden izin almanız gerekiyor dediler bilginize
Ceza yazarlarsa (tabii Pazartesiye kadar herhangi bir ek genelge olmazsa) iptal ettirebilirsiniz.. Polis memuru da tam olarak anlayamamış, kendi yorumuyla konuşmuş olabilir. Genelge Ek (Muafiyet listesi) 26.maddede yazdığı üzere İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanları.... kısıtlamadan muaf olarak belirtilmiştir.

Çalışma izni prosedürü ; Muafiyet kapsamına alınan Üretim Tesisi, Manav, Bakkal, Market vsvsvs.. iş yerlerinde çalışan her hangi bir çalışan için neden dışarı çıktığı, ne kadar süreyle dışarıda bulunabileceği ve nereye gidebileceğini kontrol etmek amacıyla (daha önceki suistimallerin önüne geçmek için...) düzenlenmiştir.

İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri Hekimleri için ise zaten İSG Katip sözleşmeniz sizin o iş yerinde çalıştığınızı kanıtlayan resmi belgedir. Çalışacağı saat aralığı olmayacağı gibi çalıştığı iş yeri ve adres bilgileri bu belgede bulunmaktadır. İlk kısıtlamalarda muafiyet listesinde yine vardık fakat orada (başlarda...) tüm çalışanlar için özellikle "ikamet - iş yeri adresi arası güzergah da muaftır" ibaresi belirtilmediği için suistimal edildi ve sonrasında muaf kişiler sadece bu iki adres arasında dışarıya çıkabilir şeklinde açıklamalar yapıldı.

Sonuç olarak İSG Katip üzerinden firma tarafından da tasdik edilmiş belgenizin nüshasını yanınızda bulundurun, şayet iş yeri-ikamet arası güzergah dışına çıkmazsanız kimse size ceza yazmaz. Tabii ki belgenin doğruluğunu teyit etme amaçlı İSG Katip'e giriş yaparak göstermenizi isteyebilirler, bu da sahte veya pasif belgeleri kullanmaya çalışan olabilir diye kontrol amacı taşır ki normaldir...

Kolay gelsin.

HASAN YAVAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ceza yazarlarsa (tabii Pazartesiye kadar herhangi bir ek genelge olmazsa) iptal ettirebilirsiniz.. Polis memuru da tam olarak anlayamamış, kendi yorumuyla konuşmuş olabilir. Genelge Ek (Muafiyet listesi) 26.maddede yazdığı üzere İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanları.... kısıtlamadan muaf olarak belirtilmiştir.

Çalışma izni prosedürü ; Muafiyet kapsamına alınan Üretim Tesisi, Manav, Bakkal, Market vsvsvs.. iş yerlerinde çalışan her hangi bir çalışan için neden dışarı çıktığı, ne kadar süreyle dışarıda bulunabileceği ve nereye gidebileceğini kontrol etmek amacıyla (daha önceki suistimallerin önüne geçmek için...) düzenlenmiştir.

İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri Hekimleri için ise zaten İSG Katip sözleşmeniz sizin o iş yerinde çalıştığınızı kanıtlayan resmi belgedir. Çalışacağı saat aralığı olmayacağı gibi çalıştığı iş yeri ve adres bilgileri bu belgede bulunmaktadır. İlk kısıtlamalarda muafiyet listesinde yine vardık fakat orada (başlarda...) tüm çalışanlar için özellikle "ikamet - iş yeri adresi arası güzergah da muaftır" ibaresi belirtilmediği için suistimal edildi ve sonrasında muaf kişiler sadece bu iki adres arasında dışarıya çıkabilir şeklinde açıklamalar yapıldı.

Sonuç olarak İSG Katip üzerinden firma tarafından da tasdik edilmiş belgenizin nüshasını yanınızda bulundurun, şayet iş yeri-ikamet arası güzergah dışına çıkmazsanız kimse size ceza yazmaz. Tabii ki belgenin doğruluğunu teyit etme amaçlı İSG Katip'e giriş yaparak göstermenizi isteyebilirler, bu da sahte veya pasif belgeleri kullanmaya çalışan olabilir diye kontrol amacı taşır ki normaldir...

Kolay gelsin.
hocam haklısın bende seninle aynı fikirdeyim fakat polis biz genelge dışına çıkamayız dediler.ortalık karışık

tolga karaca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İçişleri bakanlığı tarafından 29.04.2021 tarihinde muafiyet kapsamındaki isyerlerinin e devletten başvurmaları gerektigi belirtildi.muracaat edildiğinde osgb, lerin is sağlığı ve güvenliği gibi bir nace kodu olmadığından başvurular reddediliyor

tolga karaca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İçişleri bakanlığı tarafından 29.04.2021 tarihinde muafiyet kapsamındaki isyerlerinin e devletten başvurmaları gerektigi belirtildi.muracaat edildiğinde osgb, lerin is sağlığı ve güvenliği gibi bir nace kodu olmadığından başvurular reddediliyor

Ekli dosyalar

• IMG-20210430-WA0014.jpg
    IMG-20210430-WA0014.jpg
    76.7 KB · Görüntüleme: 47

omerdasdan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar anlamadığım bir konu var. Bu belge kimler için geçerli. Ben bagkurluyum. Osgb ortagiyim. Aynı zamanda b sınıfı İSG uzmanıyım. Ben bu sistemden evrak mi çıkarmak zorundayim

Entegre

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Merhaba,

Ben limited şirket ortağıyım. İGS sertifikam var. İSG-Katip sisteminde "Taahhütler" kısmı var. Orada kendi firmam için taahhütüm gözüküyor. İş yerime kendime zimmetli makinelerin bakımı için gitmek istiyorum. Aynı zamanda perakende satış yeri ama satış yapmıyoruz.
Ben bu igs-katip sözleşmesiin nasıl yapabilirim? Çıktı alabileceğim bir sözleşme yok. Sadece taahhütler ekranı var :(

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.