Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. yamantuna

  yamantuna TÜİSAG Üyesi  kalabalık ne düzeydeydi hocam?


   
 2. Ö_Karatay

  Ö_Karatay TÜİSAG Üyesi

  Bilgi için teşekkürler. turkiye.gov.tr üzerinden dilekçe gönderdim. Başka bir yer var mı acaba başvurabileceğim. Ya da doğru adrese mi yapmışım?

   
 3. nslhn k.

  nslhn k. TÜİSAG Üyesi

  başvuruyu doğru yere yapmışsınız. başka nereye başvuru yapılabilir bilgim yok. umarım olumlu dönüş olur.

     

   
 4. ESRA ERGİN

  ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

  Yasin Bey sizin borçlanmanız varmıydı.

   
 5. yüksel günar

  yüksel günar TÜİSAG Üyesi

  Bu saçma yükseltme sınavının yogunlugu yüzünce C sınıfı için başvurumu yapamadım . Gerçekten stress küpüne döndüm . Yükseltmeye girecek arkadaşlarda ha oldu ha olacak bir umut başvurdular . Yalnız bizzat müfettişten gelen bir bilgiyi aktarıyım. Tüm A sınıfları yürütmeyi durdurma kararı almak için mahkemeye gitmişler bile. Yükseltme sınavı olsa bile büyük ihtimal geçerli olmayacak. Verilen haklar geri alınamaz diye düşünenler için de şunu söyliyim , evet kanun ile verilen haklar geri alınamaz ama bu yükseltme sınavı kanun olarak cıkartılmıs ve resmi gazetede yayımlanmış bir şey değil . O yüzden iptali mümkün. Moralinizi bozmak istemem basvurmak için cok emek sarfettiniz para harcadınız ama durum bu şekilde. Ben değil yükseltme C sınıfı uzmanlık için bile basvuramadım bu bilgi örtüşmemezliğinden.

     

   
 6. madencizade

  madencizade TÜİSAG Üyesi

  Allah o A sınıflarını nasıl bilirse öyle yapsın. Bütün düzenimizi bozdular. Allah ın belaları

   
 7. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  Böyle bir şey olamaz, torba yasadaki bir madde ile bakanlık yetkilendiriliyor. Bakanlık kanun çıkaracak değil ya o da işini yapıp yönetmelikle düzenliyor. Başbakanlıkta gereğini yaptıktan sonra yayınlanıyor. A sınıfı çok tecrübeli müfettişlerimizin işi bu kez zor hatta imkansız.
   
 8. cc76

  cc76 TÜİSAG Üyesi

  aslında A sınıfı uzmanlar o kadar da haksız değil. adam kaç sene hizmet vermiş A sınıfı olmuş, tam kaymağını yiyecekken, pıtrak gibi A sınıfı uzman çoğalacak. A sınıfı uzman olmak da ayağa düşecek. Şu anda ücretleri öyle yüksek ki (18 kişilik şantiyeye aylık 1800 tl gibi rakamlar telaffuz ediliyor) inanılacak gibi değil.
  Ancak bugünkü koşularda A sınıfı uzman sayısının yetmesine de imkan yok. İnşaatlar, maden ocakları, benzin istasyonları, boya solvent kimyasal fab. ve uyg. yapan yerler... liste böyle uzayıp gidiyor. Eğer yürütmeyi durdurma kararı aldırırlarsa, korkarım arkadan bir erteleme haberi daha duyarız.   
 9. yamantuna

  yamantuna TÜİSAG Üyesi

  Piyasada, İSG'ne ilişkin hizmet süresiyle A sınıfı uzman olan yok !!!. Bunun için totalde 8 yıl hizmet gerek türkiyede İSG nin doğuşu 2006 senesi...var ise birkaç kişi vardır. Çoğu eski İş müfettişi...Zamanında kendilerine rant sağlamak amacıyla A,B,C şeklinde sınıflama uydurmuş, sonrasında Direkt A belge alıp, bakanlıktan istifa edip piyasayı sömürenler !! Şimdi kazançlarına ortak çıkacak die ölüp ölüp dirilenler....

     

   
  VEYSELCETIN bu yazıya teşekkür etti.
 10. kubilay karaca

  kubilay karaca TÜİSAG Üyesi

  Bence bu konu şu anlık tartışma konusu değil sisteme giriş yapıpta kayıt yapabilen var mı acaba?   
 11. Alpertunga

  Alpertunga TÜİSAG Üyesi

  Şimdi bende BİMER e istek oluşturup mail attım. İnşallah görürlerde düzeltirler. Gerçi bu kafayla sınava girsekte nasıl bir sonuç olacak bilemiyorum ama.........   
 12. Gökhan Çelik

  Gökhan Çelik TÜİSAG Üyesi

  fax çektik mail attık 170 e başvuru yaptık bi sonuç çıkmadı. bimere de başvurdum bugün bakalım artık sonuç ne olacak her şeyi yaptım bi ankaraya gidemiyorum zaman ve imkan olsa onu da yapacam da.

   
 13. seçkin yurt

  seçkin yurt TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar, kayıt yaptıktan sonra bir arkadaşımı arayıp haber verdim. o da denedi fakat giriş yapamadı, aynı hatayı veriyor dedi. aradan yarım saat geçtikten sonra tek  KANUN NO.: 6495
  KANUN ADI : BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN
  KABUL TARİHİ: 12/7/2013
  RESMİ GAZETE TARİH VE NOSU: 2 Ağustos 2013 / 28726
   
 14. zivocan

  zivocan TÜİSAG Üyesi

  hocam siz gerçekten şanslı azınlıksınız bizim hem sınav yükseltme sınıflarımızı karıştırdılar hem de tam onu düzelttiler derken borçlanmalarımız iptal oldu. valla size hayırlı olsun inşaallah kazanırsınız hocam

   
 15. Enes Öğütcü

  Enes Öğütcü TÜİSAG Üyesi

  Aynen öyle. eğer yürütmeyi durdurma kararı alınırsa mecburen kanunun uygulanması ikinci kez ertelenecek. sonra ne olacak dersiniz? işverenler artık İSG işine daha bir umursamaz bakacaklar. nasıl olsa ertelenip duruyor. Sonra iş kazaları artarak devam edecek daha çok yaralı daha çok malülen emekli daha çok ölü... Gelinen nokta malesef budur. Bakanlık nasıl bu kadar amatörce çalışır anlamıyorum. Yazık...   
 16. cınarali

  cınarali TÜİSAG Üyesi

  50 yaş ve üzeri A sınıflarının bu para hırsını anlamıyorum. Belge yükseltme sınavı torba kanunda belirtildiği için istedikleri kadar mahkemeye gitsinler.Anayasa mah. kararı verecektir,kazanılan hak kullanılacaktır.

   
 17. cınarali

  cınarali TÜİSAG Üyesi

  Ayrıca uyarıdır kimse kızmasın borçlanma veya ayda 30 günden fazla prim yatırıp bi şekilde sınava girecekler,sınav yayınında sınav kazanılsada bilgilerin yanlışlığından dolayı belge düzenlenmez diyor.eğer şubatta priminiz doluyorsa veya A ya uyuyorsa riske girilirmi diye düşünmek gerekir bence

   
 18. cınarali

  cınarali TÜİSAG Üyesi

  Sınava girecek herkese başarılar.Herşey herkesin gönlüne göre olur inşallah.

   
 19. tevfik

  tevfik TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık duyurudan askerlik ve dogum borclanma ibarelerini kaldır dı mı ? ne oldu arkadaslar?

  3 Aralık 2013 tarihli Duyuru
  Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!

  Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı belge sınıfı yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılabilirler. Bu hak bir belgenin kazanılması için verilmiş olup ilk sınav hakkında başarılı olanlar, yeni bir belge için sınav hakkı talebinde bulunamazlar.
  Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.
  Belge sınıfı yükseltme imkanı tanıyan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik gereği;

  · 2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar.
  Örnek 1: C sınıfı belge sahibi bir uzman, prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge sınavına girmeye hak kazanır.
  Örnek 2: B sınıfı belgeye sahip olanlar, prim gün sayısı yeterli olduğu takdirde A sınıfı belge sınavına girebilirler.
  Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.

  · Kişi sınıf yükseltmek için sınav hakkını kullanıp kazanamadığı takdirde, ikinci sınav hakkını da aynı sınıf belge için kullanabilecektir. Prim gün sayısı artsa dahi bir sonraki sınavda bir başka sınıf belge sınavına başvuramaz.
  · 21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler.

   
 20. tuncayozturk

  tuncayozturk TÜİSAG Üyesi

  Bu duyurnun bir altındaki duyuruda askerlik doğum borçlanması ile ilgili bir duyuru var.Kaldırılmadı daha

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica