Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. kalsit

  kalsit TÜİSAG Üyesi  Gözden kaçırdılar herhalde.


   
 2. turgay koman

  turgay koman TÜİSAG Üyesi

  ark. ssk borçlanması konusunda baya bi problem var anlaşılan. ben nasıl yaptım onu anlatayım.
  ALO 170 teki sevimli, bir şey bilmeyen değerli memure hanım ile 02 - 03 .11.2013 tarihlerinde 45 dk. görüşme yaparak askerlik borçlanmasına okey alıp, prim gün sayısı olarak ta aylık 30 günü geçemeyeceğini üzülerek öğrendikten sonra borçlanmayı yapıp sisteme giriş işlemine başladım. genel sınav ekraklarını Ankara ya son gün vermiştim. Şu alfabetik sıra hikayesi burada yanlış oluyor. sonra sinir harpleri ile MEB sitesine girmeye çalıştım çalıştım nihayet bir klavye kırarak bunu başardım ve 30.11.2013 tarihinde A sınavına kayıt oldum. hele şükür dedim.
  burada bakanlığın yaptığı duyuruların tarihi 03.12.2013 olduğundan benim başvurumdan sonra yayınlanmıştır. kanaatimce bu sebeple yada sırf baldan dolayı kayıt olmuş oldum. gerisi tam bir komedi ne yapacağım bilmiyorum.
  aynı durumdaki ark. ile yazışalım

   
  YAKUP.KARAMAN bu yazıya teşekkür etti.
 3. adisg

  adisg TÜİSAG Üyesi

  arkadaşım biz yandık sizde yanmayın. hadi biz sınava girmiyeceğiz siz giripte kazanırsanız çok daha yazık olur. bence bu durumu iletin bu işbilmezlere, sınavdan sonra hiç bir iddia edemezseniz; çünkü bununla ilgili duyuruları var.

     

   
 4. YAKUP.KARAMAN

  YAKUP.KARAMAN TÜİSAG Üyesi

 5. YAKUP.KARAMAN

  YAKUP.KARAMAN TÜİSAG Üyesi

  b- 2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlar, aşağıda belirtildiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısı ve sahip olduğu belgeye göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en fazla iki defa girebileceklerdir.


  (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;


  a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,


  b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,


  (2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;


  a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

  girebileceklerdir.


  Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

     

   
 6. YAKUP.KARAMAN

  YAKUP.KARAMAN TÜİSAG Üyesi

  Prim ödemelerinin hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.
  bu cümle ve 2 ağustos da çıkan torba yasada borclanma geçmediği halde bunlar nerden uydurdu çok merak ediyorum . Nasıl bir metin yorumlama.arkadaşlar çıldıracağım ne yapacağımı bilmiyorum
  askerlik ve doğum borçlanması nasıl oluyor da sayılmayacak diyor


   
 7. .l.

  .l. TÜİSAG Üyesi

  GİRMEYİ SÜREKLİ DENEMEK NE KADAR FAYDALI Kİ?
   
 8. yamantuna

  yamantuna TÜİSAG Üyesi

  benim gibi an itibarı ile başvuru yapamayan var mı??? dilekçemiz kayboldu sanırım   
 9. nslhn k.

  nslhn k. TÜİSAG Üyesi

  bu kadar sorumsuzluk olmaz ya. binlerce insanı günlerdir resmen süründürüyorlar. elektronik ortamda sınav belgelerini alsalardı bu kadar karışıklık olmayacaktı. kiminin belgeleri kayboldu kiminin bilgileri yanlış girildi. kim bilir daha bilmediğimiz neler var. doğru düzgün açıklama da yapılmıyor. telefonlara cvp veren yok resmen rezillik . terbiyesizlik.

     

   
  seçkin yurt bu yazıya teşekkür etti.
 10. miran

  miran TÜİSAG Üyesi

  ARKADAŞLAR AN İTİBARİYLA GİRİŞ YAPAMIYORUM...DOĞUM BORÇLANMASI OLARAK 100 GÜN YAPMIŞTIM...NE SAÇMALIK SONRADAN BORÇLANDIRMA HİKAYESİNİ ÇIKARDILAR.TLF CVP YOK..NE OLACAK ŞİMDİ ?   
 11. muharrem şahin

  muharrem şahin TÜİSAG Üyesi

  Bu 3. gün 170 te kayıt oluşturmuştum hala yanıt yok. 2 gün oldu csgb ye e posta ile bildirmiştim yine yanıt yok. Yarın son gün ama hala başvuru yok. Anten'ten taaaa Ankara ya kadar sizin......'!?.'!   
 12. First Safety

  First Safety TÜİSAG Üyesi

  Hala başvuru yapamıyorum, 170 başvurum sonuçlanmamış. doğum borçlanması, prim gün sayısı gibi bir sıkıntım olmadığına göre kesin dilekçe falan kayboldu. sınava niye giremediğimi öğrensem o da yetcek artık bıktım hergün meb.gov.tr, 170 vs uğraşmaktan

   
 13. dlkmrt

  dlkmrt TÜİSAG Üyesi

  ben de başvurusunu yapamayanlardanım ama sonunda bir telefona ulaştım: 03122966730. buradan ismimin gönderilen listelerde olmadığını öğrendim. öğleden sonra meb.e gönderilecek listeye ismimi ekletebildim. diğer tel ise 03122966731
   
 14. nslhn k.

  nslhn k. TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar BİMER' e başvuru yapabilirsiniz dün başvuru yaptım bugün İSGGM den mail geldi adınız listeye eklenmiştir. diye. öğleden sonra inşallah başvuru yapabileceğim.

   
  Emrah ERKEK ve Ö_Karatay bu yazıya teşekkür etti.
 15. miran

  miran TÜİSAG Üyesi

  bimerden ne yazıyorsunuz giriş yapmak içinlütfen yazarmısınız   
 16. miran

  miran TÜİSAG Üyesi

  tşk.bimerden giriş yaptım.inş. bi dönüşüm alırım.

   
 17. nslhn k.

  nslhn k. TÜİSAG Üyesi

  ''21 Aralık ta yapılacak olan İSG Uzmanlık sınavı için tüm belgeleri göndermiş olamama rağmen sınava başvuru yapamamaktayım. başvuru süresi 06.12.2013 tarihinde son bulacak ve irtibat telefonlarına cvp verilmiyor. farklı numaralardan ise yeterli bilgiye sahip kişilere ulaşamıyorum.verilen mail adresine göndermiş olduğum mailime cvp verilmedi. İSGGM den kaynaklı hatadan dolayı sınav hakkımı kaybetmek istemiyorum.ilginize teşekkürler'' şeklinde bir başvuru formu doldurdum.

   
 18. nslhn k.

  nslhn k. TÜİSAG Üyesi

  başvuru metnini ekledim umarım yararlı olur.

   
  miran bu yazıya teşekkür etti.
 19. yasin çetin

  yasin çetin TÜİSAG Üyesi

  arkadaslar merhaba ben su an ankaradayım ve az önce isggm'den çıktım... yetkilendirme daire baskanlıgının kapısında inanılmaz bir kalabalık var, listeye isminizi yazıyorsunuz, sorun olup olmadıgini kontrol edip dönüyorlar. ben ilk isim yazdıranlardan oldugum icin isim cabuk bitti. benim meslek bilgisi eksik oldugu icin sınav girisi yapamamısım, meslek bilgimi girip sınav listesine eklediler, yarın sabah sisteme giris yapabilecegimi soylediler... insallah baska bir sıkıntı olmazsa yarın basvuru yapacam. sizlerde de büyük ihtimalle eksiklikler vardır. ya sahsen ya da bir tanıdığınızı yönlendirip sıkıntıyı halletmenizi tavsiye ederim... baska türlü basvuru yapmanız zor... herkeze kolay gelsin

   
  VEYSELCETIN bu yazıya teşekkür etti.
 20. ahmetderin

  ahmetderin TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bimer e yazın bari bu kişiler işinden olsun bakanlıkta böyle ............................. çalışmasın. İnsanlar kitap aldı kurslara gitti, kredi çekti biri bu saçmalığın cezasını çekmeli biz çekiyoruz hiç suçumuz yokken. koşullara askerlik borçlanması yada doğum borçlanması kabul edilmeyecek yazmak bu kadar mı zor. Forum yöneticileri bu konu hakkında ne yapıyorlar bizi aydınlatabilirler mi? Bugün konunun üstüne gidilmeyecekse bize yol göstereceklerse foruma bizler boş boş yazıyoruz demektir. Levent Bey ve Kaan Bey den konu ile ilgili en azından bi açıklama bekliyoruz

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica