Kitap SGK Meslek Hastalığı Uygulamaları ve Meslek Hastalığı Davaları - İsa Karakaş

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,013
Tepki puanı
3,507
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
29.jpg


Bu eser, meslek hastalıklarına ilişkin sosyal güvenlik reformu sonrasında tüm SGK işlemleri ve uygulamaları, rücu davaları ile Borçlar Kanunu hükümlerine göre açılan maddi manevi tazminat davaları ile sigortalının ölümü halinde destekten yoksun kalanların açacağı tazminat davalarının birlikte bir bütünlük içinde ele alan ilk ve tek eser olma özelliğini taşımaktadır.
Alanında çok önemli bir boşluğu dolduracak olan bu eser; bir yandan SGK Başmüfettişi olarak, bir yandan sosyal güvenlikle ilgili sivil toplum kuruluşu genel başkanı, bir yandan gazeteci– yazar ve sosyal güvenlik uzmanı olarak siz değerli okuyuculardan gelen çok sayıda soru, talep, görüş ve öneriler dikkate alınarak ayrıca mevzuatta en son yapılan değişiklikler de göz önünde bulundurularak özelikle başta gelen görevimin eğitim ve rehberlik olduğu noktasından hareketle, uzun süren zaman süreci ve meşakatli araştırma ve çalışmalar sonucunda yargı kararlarına da yer verilerek herkesin çok kolaylıkla anlayacağı bir sistematik dahilinde kaleme alınmıştır.

Konu Başlıkları
Meslek Hastalığı Kavramı ve Şartları
Meslek Hastalığı Uygulamalarında Arıza
Meslek Hastalıkları Listesi
Meslekte Kazanma Gücü Kayıp Oranı Tespit Cetvelleri
Meslek Hastalığının Tespiti, Bildirimi, Soruşturulması ve Sağlanan Yardımlar
Meslek Hastalığında İşveren–sigortalı ve Üçüncü Kişilerin Sorumluluğu
Meslek Hastalığında Sgk’Nın Rücu Davaları
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.