sertifika süresi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında murat54 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. murat54

  murat54 TÜİSAG Üyesi  c sertifikalı uzman tehlikeli sınıfta çalışırsa süresi işlermi?


   
 2. Seylan Aygün

  Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

  Yeni yasayla birlikte C sınıfı uzmanlar 3 yıl boyunca tehlikeli sınıfa da bakabilecekler. Yani bu durumda belge süresi işleyecek tabi.

   
  murat54 bu yazıya teşekkür etti.
 3. GreatWhite

  GreatWhite TÜİSAG Üyesi

  Seylan hanım bir konuda fikrinizi almak istiyorum,
  Tam zamanlı ISG hizmeti vermesek bile 3 sene sonra (Allah ömür verirse tabii) B sınıfı olmak için sınava girebilirmiyiz.
  Mesela ben serbest çalışmak istiyorum ve sadece az tehlikeli sınıfta 100 kişilik bir işyeriyle anlaşsam??     

   
 4. Mert Fatih Kesgin

  Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi

  Süreniz Bakanlıkta kayıtlı işler durumda olan sözleşmeleriniz olduğu sürece işler. Çalışmadığınız zamanlarda uzmanlık süreniz işlemez.

   
  GreatWhite bu yazıya teşekkür etti.
 5. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  sayın murat bey,süreniz çok tehlikeli sınıfta da işler...A sınıfı uzman altında da sözleşme yapabilirsiniz yani...yeterki sözleşme yapıp,bakanlığa bildirim yapın...
  sayın greatwhite,..sürenizin işlemesi için illaki tam zamanlı şözleşme yapmanıza gerek yoktur...yani mutlaka ayda 180 saat ve üstü doldurulacak diye bir şart yok...sadece sigorta prim günü açısından emeklilik sürenizi etkiler...

     

   
  murat54 ve GreatWhite bu yazıya teşekkür etti.
 6. Seylan Aygün

  Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

  Tam zamanlı çalışmasanız bile 3 sene sonra B sınıfı sınavına girebilirsiniz tabi..Önemli olan Cem Bey'in dediği gibi bakanlığa belgenizi işletmeniz..

   
  GreatWhite bu yazıya teşekkür etti.
 7. gunaynarin

  gunaynarin TÜİSAG Üyesi

  Seylan hanım A sınıfı uzmandan aldığım bilgiyi ileteyim tam zamanlı çalışma dışında part time veya daha bilindik adıyla danışmanlık tarzı çalışmalarda çalışılan günlerin toplamının 3 yıla tekabul etmesi sonucu B sınıfı uzman olunabilir.tabi eğitim ve sınav neticesi ile..bu arada benim aklıma takılan bir konu var bakanlıktan uzmanlığımızın kaç yılına girdiğini öğrenme şansımız varmı veya böyle bir çabada bulunan arkadaşımız.?ben bir kaç kez bakanlığı arayıp şansımı denedim B için ne kadar sürem var diye bir iki yere aktardılar sonra cevap alamadım:)
   
 8. GreatWhite

  GreatWhite TÜİSAG Üyesi

  Cevaplar için çok teşekkürler.
  Mevcut sistemde yapılacak olan bu gibi, çünkü herkes için ayrı ayrı 180 saat x 12 ay x 3 yıl'ı hesaplayıp bu süre dolunca B sınıfı olabilirsiniz demeleri zor görünüyor.

   
 9. murat54

  murat54 TÜİSAG Üyesi

  sanırım ben derdimi anlatamadım.c sertifikamla çok tehlikeli bir yerde çalışıcam bulunduğum yerde a sınıfı yok sözleşmeyi bakanlığa nasıl bildirebilirzki? c sınıfı böyle bir yerde çalışamaz demezler?

     

   
 10. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned

  ilk sorunuzda tehlikeli yerde demişsiniz... çok tehlikeli yerde A sınıfı olmadan çalışamazsınız...bakanlığa bildirdiğinizde onaylanmadan döner... onaylanmayınca da belge işlemez...   
 11. murat54

  murat54 TÜİSAG Üyesi

  evet ilkinde tehlikeli dedim 2 tesis var biri teh. diğeri çok teh....burdan anladığım tehlikeli yer için sorun yok....tşkrler   
 12. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  Katılıyorum. sadece 3 yıl değil, 3*12*180 olarak yeterli saati doldurmuş olmanız gerekiyor.

   
 13. GreatWhite

  GreatWhite TÜİSAG Üyesi

  Ben öyle demek istememiştimki?
   
 14. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  Bu konu ile ilgili bir baş iş müfettişine fikir danışmıştım. çok net bir şekilde saate bakılacağını belirtti.

   
 15. Emrah ULUTÜRK

  Emrah ULUTÜRK TÜİSAG Üyesi

  bişey sorcam A sınıfı uzmna varmı kii gecen hafta teftiş oldu çalıstıgmz yerde A snınfı uzmanın belgesını kabul etmedıler.   
 16. mehmetaliozguden

  mehmetaliozguden TÜİSAG Üyesi

  Merhaba
  Ben c sınıfı isg uzmanıyım osgbyle sıozlesme ımzaladım ve bı nusrasını bakanlıga ankaraya gonderdık posta yoluyla işlemiş oluyor degılmı belgem? Ayrıyetten dıger sorum ıse comk tehlıkelı sınıfta sozlesme yapılırsa bunun cezası nedır?

   
 17. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  bakanlığa sözleşme göndermiyorsun. (en azından OSGB ile içe görevlendirme sistemden yapılıyor) çok tehlikeli de cezai bir durum nasıl olacak ki? sözleşmen onaylanmaz. o firma da uzman yokmuş gibi görünür.

   
  mehmetaliozguden bu yazıya teşekkür etti.
 18. mehmetaliozguden

  mehmetaliozguden TÜİSAG Üyesi

  peki ice gorevlendirme de bnm ne yapmam gerekiyor ve e devletten neler yapmam gerekiyor muhasebeyle mi alakali bu?ve uzman olarak suremin ne zaman basladigini nerden ogrenebilirim?o ice gorevlendirmeede benim ve patronun yapmasi gerekenleri aciklayabilirmisiniz tam olarak...

   
 19. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  içe görevlendirmede sorumlu müdürünüzün bir şifresi var. o netten bildirim yapıyor. sizin bu durumda yapacağınız birşey yok. sözleşmelerinizi de kendi e-devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr sitesinden öğrenebilirsiniz.

   
 20. mehmetaliozguden

  mehmetaliozguden TÜİSAG Üyesi

  Merhaba benim bir sorum olacak ben osgbdde çalışıyorum içe görevlendirme de yaptım isgkatipten.Benim sorum illabi yerle anlaşma yapmam lazımmı benım 3sene tamamlamam ıcın osgbnın bı yerden benımle ılılı anlsma yapması lazımmı yoksa OSGB ıle 180 saat sozlesmem yeterlı mıdır?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica