Risk Değerlendirmesi Yapanlar Dikkat

Kenan içöz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
bakın ısrarla vurguluyorum ve örnekler veriyorum yeni uzman arkadaşların başları sonra çok ağrıyacak dikkat
bu kadar basit hazırlanmış ve kırtasiye maliyeti fiyatına yapılmış çalışmaların dönüşleri yavaş yavaş başladı
aşağıdaki yaşanmış örneği okuyarak empati yapalım lütfen

başka örnekler duyan veya gören varsa da burada paylaşsın lütfen

yine bir sanayi sitesi A dükkanın elinde risk değerlendirmesi raporu 12 sayfa eğitim yok acil durum eylem planı yok ücret 150 tl raporun anlaşmadan sonra işverene geliş süresi 3 gün

B dükkan risk değerlendirme raporu, acil durum eylem planı, ve eğitim döküm ve değerlendirme sınav tutanakları ayrıca yukarıda bahsetmiş olduğum ön ve bilgilendirme yazıları 1 büyük ve 3 alt klasör ve 120 sayfa ücret 700 tl

bir çay sohbetinde bu raporu gören A dükkan sahibinin ilk yaptığı iş uzmanı telefon ile arayarak acilen siteye gelmesini söylemek bu şekilde yapılan risk değerlendireme sayısı o site içinde 23 adet

lütfen empati yapalım böyle bir sahnede A dükkan sahibinin karşısına çıkan bir uzman olsanız ve B dükkanın çalışması önünüze konsa ne derdiniz

( ayrıca bu yazılar ile insanları osgb lere yönlendiriyorsun diye yazacak arkadaşların önünü kapamak adına hemen açıklayayım A dükkanın çalışmasını bir osgb yapmış ve yine bireysel olarak bu işin nasıl yapılacağını da zaman zaman yazılarımda anlatmıştım tekrar hatırlatayım bu işin en iyi ve kanuni yolu bu çalışmayı yapacağınız işletmede bir süre sgk lı olmak ve bu sürede isg katipten atama yaptırmak böylece eğitimi de vermiş olur ayrıca fatura kesme derdinden de kurtulmuş olursunuz)

herşeyden önce paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
bende çalışmayı yapacağım işletmede bir süre sgk lı olmak ve bu sürede isg katipten atama yaptırmak böylece eğitimi de vermek istiyorum.fakat bunda bir zorluk var gibi .rakamsal bir hesap çıkardım eğer hatam varsa düzeltirseniz sevinirim.
örneğin tehlikeli ve 3 kişi çalışanı olan bir işletmeye hizmet vereceğiz (RD+ADEP+EĞİTİM).
bunun için (örnek olması açısından) 750 TL fiyat verdik. herbir hizmet için 1 gün desek beni 3 gün sigortalı yapacak. bana ödeyeceği ücretin tamamını gider gösterebilmesi için ve bana 3 gün için 750 TL ödemek için aylık brüt 10.500 TL üzerinden sigorta yapmalı.bu durumda 3 günlük ssk primide 525 TL olacaktır ve işverene toplam maliyet 1.275 TL olacaktır.
bu durum işveren için maliyetli olmazmı?

can.kavuzlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar genelde tartışılan konu şu kadara yapıyorlar bu kadara yapıyorlar mevzusu...bence bu konudan sıyrılıp birazda örnekler vererek bir risk değerlendirmesi dogru şekilde nasıl yapılır a getirsek daha iyi olmazmı..önemli olan para değil şu aşamada...risk değerlendirmesini doğru yapabilmek önemli olan...risk değerlendirmesini geçerli olarak yapmış olan arkadaşlar yapılan herşeyi a dan z ye anlatırsa sevinirim...ve her işletme bence para ödedikten sonra fatura isteyecektir...bir osgb ye baglı olmayan tek çalışan isg ciler fatura olayını nasıl halledecek???işin ciddiyeti tam olarak nasıldır...?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.