Risk Analizi Imza

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında ferhat dudu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ferhat dudu

  ferhat dudu TÜİSAG Üyesi  risk analizini bitirdikten sonra risk degerlendırrme raporuna imza atmak gereklimi işveren-uzman ?


   
 2. gofesa

  gofesa TÜİSAG Üyesi

  ben her sayfasına kaşe basıp imza atıyorum.

   
 3. ferhat dudu

  ferhat dudu TÜİSAG Üyesi

  osgbde mı calısıyrusnuz

     

   
 4. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  İş sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesi yönetmeliğinde her sayfanın paraflanıp son sayfasının imzalanması gerektiği şeklinde bir ibare geçer.

  (2) Risk değerlendirmesi dokümanının sayfaları numaralandırılarak; gerçekleştiren kişiler tarafından her sayfası paraflanıp, son sayfası imzalanır ve işyerinde saklanır.

   
  taylantalu ve ceren123 bu yazıya teşekkür etti.
 5. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği
  MADDE 11 –
  (2) Risk değerlendirmesi dokümanının sayfaları numaralandırılarak; gerçekleştiren kişiler tarafından her sayfası paraflanıp, son sayfası imzalanır ve işyerinde saklanır

     

   
  Betül BOZ, Huseyin Eroglu 2 ve ferhat dudu bu yazıya teşekkür etti.
 6. ferhat dudu

  ferhat dudu TÜİSAG Üyesi

  Mühendis bey sorumlu olmadığımız bır işyerinede imza atmak zorundamıyız.yanı sadece bızden risk analizi talep edildiğinde

   
 7. tubacakmak

  tubacakmak TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar züccaciye-mobilya-konfeksiyon satışı olan bir alışveriş merkezine risk analizi hazırlıyorum. 26 personel çalışıyor. Az tehlikeli sınıfa giriyor. Risk analizinde İSG uzmanı olarak benim imzam bulunmak zorunda değil kanunen ama risk analizini ben yaptığım için danışman olarak mı imza atmalıyım?
  Teşekkürler şimdiden..
   
 8. mmakyol

  mmakyol TÜİSAG Üyesi

  Ekip kurun.teknik destek elemanı olarak paraf atın.   
  heraslan bu yazıya teşekkür etti.
 9. heraslan

  heraslan TÜİSAG Üyesi

  yaptıgınız cok guzel bır uygulama bunun hakkında benımde kafama takılan ;tehlıkelı ve cok tehlıkelı olupta 50 nın altı çalısanı olan yerlerde risk analızı yaparken teknık destek elemanı olarak paraf atabilirmiyiz acaba?

     

   
 10. Caner Sezer

  Caner Sezer TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar merhaba bir iş güvenliği uzmanı 50 den az olan ve az tehlikeli iş yerlerine oranın iş güvenliği uzmanı olmadığı halde serbest çalışarak dolayısıyla faturada yok risk değerlendirmesi yapmış. Benim merak ettiğim risk değerlendirmesi 1 ocak ta yürürlüğe girdi ama iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu bu işyerleri için haziran 2014 te bahsettiğim iş yerleri kısmi yada tam zamanlı iş güvenliği uzmanı çalıştırmadan risk değerlendirmesi yaptırmak istiyorlar OSGB dışında serbest olarak bu şekilde yapılabilirmi ve yasal mı?   
  Zynp___ bu yazıya teşekkür etti.
 11. Zynp___

  Zynp___ TÜİSAG Üyesi  harika bir soru cevabını bilen arkadaşlardan cevap bekliyoruzz.   
 12. mmakyol

  mmakyol TÜİSAG Üyesi   
 13. mmakyol

  mmakyol TÜİSAG Üyesi

   
 14. mmakyol

  mmakyol TÜİSAG Üyesi

  Evet.tehlike sınıfı ile paraf atmak arasında teknik bir bağlantı yok.sevgiler

   
  heraslan bu yazıya teşekkür etti.
 15. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  Değerli TÜİSAG üyeleri,50 altı iş yerlerinde yapacağınız risk analizlerinde lütfen imza atmayın.Yarın bir gün iş kazası olur ise ve çalışanın başına bir iş gelir ise savcı ilk olarak sizi çağıracak.Yasa açık ,diyorki İşveren risk analizi yapar ya da yaptırır.Nacizane görüşüm yapar dediği 6,7,8. maddelerdeki yükümlülükleri süresi başlayana kadar kendisi yapsın daha sonra iş güvenliği uzmanlığı başladığı zaman yaptırsın diyor.risk analizi yapın ama sizin adınız ve imzanız olmasın işveren imzalasın.Siz bu işe danışmanlık yapın lütfen.Uzmanlık işine zamanı gelince başlayın.   
  yunuss, ozkankosebay, Cem BAYDAR ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
 16. kubilay menteş

  kubilay menteş TÜİSAG Üyesi

  işveren bizden analiz karşılığı imza istiyor. (adam haklı parasını verecek.) peki biz ne diye imza atacağız.

   
  tubacakmak bu yazıya teşekkür etti.
 17. pinarodabasi

  pinarodabasi TÜİSAG Üyesi

  Evet risk analizini yapıp nasıl işverene imzanız vericez.parasinin karşılığında bunu ister istiyorda. Eger imzamızda atmazsak adam bende yaparım madem imzaya gerek yok bir sekilde temin ederim diyecek. Zaten bu isin bide simsarlari türemiş bugun esim bur muhasebeci ile görüşmüş ona piyasada bu isin dindarlarının turedigini ve yapılan risk analizinden yüzde 20 komusyon istediklerini söylemiş.ustu kapalı bu sizle anlaşalım bize yüzde verin demişler. Bu zorlukların icinde imza gerekliliğimde yoksa nasıl bu ısı yapicaz?

   
 18. ferhat dudu

  ferhat dudu TÜİSAG Üyesi

  Az tehlikeli işletemelere gelecek yıl temmuzda sorumlu isg uzmanı işyeri hekımı gelecek sorumluluk bizden kalkmıyacak mı, sonuçta dışardan risk analizini yapan dışardan danışman bır uzmanız, çünkü küçük işletmlere yaptıgımız risk degerlendırmesınde sigortalı görunmuyoruz ki

   
 19. halilurkut

  halilurkut TÜİSAG Üyesi

  Aynen hocam bz danışman olarak yapıyorz sonucta bi kontrol süreci yok ve bi OSGB ile çalışsak bile atama yok yani orda çalısmıyoruz aslında onun için bence sıkıntı yok o işi yapıyorsak imzayı da atmalıyız zaten hiçbir işverende kabul etmez imzasız

   
 20. ulku

  ulku TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben bakanlıkla görüştüm şöyle bir açıklama yaptılar : Bir günlük sözleşme yapın analize o günün tarihini atın sonra ertesi gün sözleşmeyi fesh edin. Ayrıca mali müşavir de şöyle dedi: Eğerki vergi kaçakçısı durumuna düşmek istemiyorsanız, sonuçta iş yapıp para alacaksınız ve fatura veremeyeceksiniz, iş yeri bir günlük sigortanızı yatırsın. sözleşme ve sigorta aynı gün olacak böylece herşey yasal olacak. Şöyle bişey sorulabilir 2 yerde birden nasıl sigortalı olacağız ? SGK sadece uzun süreli olanı dikkate alırmış.Yani asıl işinizde zaten 30 gün ödemeniz yapılıyorsa aradaki 1 günü dikkate almıyorlarmış ve sorun çıkmıyormuş. Ben böyle yapacağım. Zaten sizlerin de dediği gibi işverenler yasal dayanak istiyor. dün bir işveren ile konuştum bu işin yasal olmasını istediğini ve sözleşme yapmak istediğini söyledi. Bunlarda yanlış bir yer varmı bilemiyorum. Araştırmalar beni bu sonuca ulaştırdı ?

   
  Caner Sezer, kubilay menteş ve A.Naz bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. risk analizini kimler imzalar

  ,
 2. risk değerlendirmesine kimler imza atar

  ,
 3. risk analizinde kimler omza atiyor

Yandex.Metrica