Risk Analizi Hakkında !!!

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında cyberbob tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. cyberbob

  cyberbob TÜİSAG Üyesi  Daha önceleri Ağır ve Tehlikeli İşlerde görev aldım ve bu iki aylık süre zarfında Bayi sistemli çalışan firmalarda görev alıyorum arkadaşlar.

  Yeni yönetmeliklere göre Risk analizlerini yazdım yalnız Bayiler için nasıl bir tutum sergilemek gerekiyor onu tam toparlayamadım.

  Örneğin;

  Genel Merkezde Yer alan bir risk değerlendirme Ekibi kuruldu ve risk değerlendirme Formu Benim tarafımdan Dökümante edildi. Bu Rsk analizinde Tüm Genel Merkezdeki Faaliyetler belli edilirken ilave olarak Bayilerde ki Faaliyetlerde eklendi ve Hepsi bir bütün olarak işlendi.

  Bu firma A.Ş. Firması olup Türkyenin hemen hemen Her yerinde Bayisi olan bir firmadır. Sicil Numaralarıda farklı olup bünyesinde 3-5 kişi çalışmaktadır.

  Size nacizane sorum şudur ki?

  Ben Merkez ofiste yapılmış ve içine Bayi Faaliyetleri adapte edilmiş bu formatı risk değerlendirme ekibi tarafından onaylatılıp birer nüshalarını Bayilere göndere bilirmiyim? Gönderirsem İSG Müfettişleri tarafından olumlu kabul edilir mi?

  Çok acil bir konudur. Fikirlerinizi bekliyorum.

  Şimdiden Teşekkür ederim.


   
 2. Adalı54

  Adalı54 TÜİSAG Üyesi

  Her mekandaki riskler bir olmayacağından dolayı ayrı ayrı risk analizi yapılmalıdır. Ayrıca her yerin kendi başına bir sigorta dosyası olduğundan farklı işletmeler statüsünde olmaktadır.

  Bu nedenle her yerin ayrı risk analizi yapılması gerekmektedir.

   
  ayşe bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 3. Kasil

  Kasil TÜİSAG Üyesi

  Bildiğim kadarıyla her işletme için risk analizinin ayrı olması gerekir. Ben bir inşaat (A.Ş.) firmasında çalışıyorum. Şu an aktif olan birden fazla şantiye var ve bu şantiyeler kendi başlarına ayrı birer işletme olarak görüldüğü için merkez ofis ve diğer şantiyelerin her biri için ayrı ayrı risk analizi yapıyoruz. Anladığım kadarıyla sizinki de buna benzer bir durum. Her işletme için ayrı risk analizi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Umarım bu konuda daha net bilgiye sahip biri size daha iyi bir cevap verir.

     

   
  cc76 ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 4. ugurcan27

  ugurcan27 TÜİSAG Üyesi

  alüminyum risk analiz raporu örneği lazım acilllll

   
 5. lanope

  lanope TÜİSAG Üyesi

  risk analizi yapmak için uzman olmak şartmı ???

     

   
 6. Hayır şart değil sayın lanope, buraya girip acil şu risk analizi lazim diye yazılması yeterli. Hemen istediğiniz analiz hazır

   
  chemistanbul ve ayşe bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 7. lanope

  lanope TÜİSAG Üyesi

  İyiymiş :)))
   
 8. ugurcan27

  ugurcan27 TÜİSAG Üyesi

  sadece alüminyum kesme makinesi ve matkaplar var ortak öleçke diger lerine göre ayarlanma yapılamazmı   
 9. Adalı54

  Adalı54 TÜİSAG Üyesi

  Riskleri göze alırım görmeden de ben bu işte ustayım dersen yapılır tabiki de ugurcan27

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica