Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ahmet TURHAN

  Ahmet TURHAN TÜİSAG Üyesi  EFE38, BENDE SENİN KONUMUNDAYIM, BENDE AYNISINI YAPTIM.


   
 2. ld7626

  ld7626 TÜİSAG Üyesi

  merak etmeyin her halde geçerli olur. yazılarda onaya bile gerek yok deniliyordu. bende benzer durumdayım ancak kuruma dilekçe verdim, yazılı cevap verdiler onu ekledim.

   
 3. HAKAN AKARSU

  HAKAN AKARSU TÜİSAG Üyesi

  Değerli arkadaşlarım,
  A Sınıfına geçiş sınavında geçerli müfredat konusunda bilgisi olan var mı? Hangi kanun tüzük ve yönetmelikler daha doğrusu hangi tarihten önce yayınlanmış mevzuat geçerli. Acaba bilgisi olan var mı? Şimdiden çok teşekkürler.

     

   
 4. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Mer-i mevzuat geçerlidir.

   
 5. HAKAN AKARSU

  HAKAN AKARSU TÜİSAG Üyesi

  İlker bey mer i derken açabilirmisiniz.

     

   
 6. eniskanisanli

  eniskanisanli TÜİSAG Üyesi

  yürürlükte olan mevzuat demek.İş güvenliği konusu ile ilgili maddeleri olan tüm kanun ,yönetmelik ve anlaşmalardan sorumluyuz.

   
 7. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Bu kanun maddeleri haricinde bilgit.com da göreceğiniz güncel yönetmeliklerden sorumluyuz.ve tabii ki 4857 ve 6331
   

  Ekli Dosyalar:

  cvl-tt, Şahin Hamarat ve İsmail SALMAN bu yazıya teşekkür etti.
 8. Enginh Cavit Sopacıoğlu

  Enginh Cavit Sopacıoğlu TÜİSAG Üyesi

  Birisi bana akıl versin, önümüzdeki iki sınavın birinde c belgesi alıcam, prim günüm şu anda resmiyette 2000 gün falan ama aslında 3000 i geçeceğim şöyleki; 6 yıl çalıştığım bir firma vardı onlara yatırmadıkları primlerim için hizmet tespit davası açtım kazanacağım kesin.
  Sorun şu, bu davanın süresi 1 yılı geçebilirmiş. 2014 te A sınıfı olmak için verilen haktan yararlanabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim? Dava 1 yılı geçerse geriye dönük A sınıfı sınavına girme hakkımı arayabilirmiyim? Yoksa öncesinde bakanlığa bir dilekçe falan yazıp durumumu bildirmelimiyim?

  MI 2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi   
 9. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  Maalesef olmaz. Senin için çok kötü bir durum 02 Ağustos 2014 e kadar süre var mevcut durumdan faydalanmak için ;
  ama prim davası sonucunda "eşitlik ilkesine " aykırılıktan BELKİ isg yönetmeliği hakkında yürütmeyi durdurma davası açıp , kazanabilirsin ( bu durdurma işini enine boyuna bu işlerlerden çok iyi anlayan bir avukatla görüşmek lazım)

     

   
 10. fatihöztürk

  fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

  Yaw bizim kurum biz öyle şey vermeyiz deyince e.SGK hizmet dökümünü ekleyip gönderdim.Bizim kurum hakkaten ne yaptığını bilmiyomuş yazılanları okuyunca anladım bi prim çıktısını imzalayıp mühürlemek bu kadar zor yada işi bilmeyen adamlar devletin her kademesine geliyo.   
  öznurömer bu yazıya teşekkür etti.
 11. Enginh Cavit Sopacıoğlu

  Enginh Cavit Sopacıoğlu TÜİSAG Üyesi

  Son ihtimal, önce c, sonra yükseltme ile b, sonra tekrar yükselterek A. 7. Aya kadar olduğu kadar artık. Sanırım şimdiye kadar iki kez yükseltmeyi önleyecek bir yönetmelik çıkartmadılar

  MI 2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi   
 12. selimmuratilgaz

  selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

  isggm toplam ödenen prim üzerinden hesaplanacağını söylediler alo 170 hattıda aynı cevabı verdi. zaten duyuruda zaman dilimine bakılmaksızın toplam primden bahsedilmektedir.

   
  semra bu yazıya teşekkür etti.
 13. selimmuratilgaz

  selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

  isggm toplam ödenen prim üzerinden hesaplanacağını söylediler alo 170 hattıda aynı cevabı verdi. zaten duyuruda zaman dilimine bakılmaksızın toplam primden bahsedilmektedir.
   
  öznurömer, adem bakan ve semra bu yazıya teşekkür etti.
 14. adem bakan

  adem bakan TÜİSAG Üyesi

  nasıl yani benim 1536 günüm var tek iş yerinde çalıştım bazen bir ay içinde 30 yatmış ve aynı ay için 3 gün yatırmışlar bu böyle bazen olmuş şimdi benim 1536 günden primim düşermi yoksa 1536 mı hesaplayacaklar selim murat bey siz sormuşsunuz benim soruma cevap verirmisiniz

   
 15. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Ayda 30 günden fazlayı kabul etmezler   
 16. dejavu973

  dejavu973 TÜİSAG Üyesi

  Bilindiği üzere 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” in, 31/01/2013 tarih ve 28545 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle eklenen Geçici 2 inci maddesinin birinci fıkrasına açılan dava sonucunda Danıştay 10.Dairesince 2013/919 Esas no ile ilgili maddenin yürütmesinin durdurulması kararı verilmiştir.

  Bu itibarla, konu ile ilgili taleplerin işleme konulmasına hukuken imkân bulunmamakla birlikte bahsi geçen dava süreci takip edilerek verilecek nihai karara göre tarafınızca işlem tesis edilmesi uygun olacaktır. Ayrıca İSG-KATİP üzerinden bu konu ile ilgili işlemler durdurulmuş ve bu madde doğrultusunda yapılan sözleşmeler askıya alınacaktır.

  PRİM GÜN SAYISINA GÖRE YÜKSELTME İPTAL Mİ OLDU???

   
 17. dejavu973

  dejavu973 TÜİSAG Üyesi

 18. hamza yüzüak

  hamza yüzüak TÜİSAG Üyesi

  Sınavı kazandıktan sonra iptal çıksada bizi bağlamaz. Bir sonraki sınava girecekleri bağlar.

   
 19. hamza yüzüak

  hamza yüzüak TÜİSAG Üyesi

  Kazanılmış hak oluyor. Ben araştırdım.

   
 20. uğur göçer

  uğur göçer TÜİSAG Üyesi

  bu geçici 2 maddesi eski durum değil mi? 750 gün çalışmış olma ile ilgili düzenlemeyi kastediyor sanırım. Son düzenleme yönetmelikle çıkarıldı ve geçici madde şeklinde olmadığından itiraz davası açılmadı (diye biliyorum).

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica