Tartışma : Osgb Ler Kısa Çalışma Ödenegi Başvurusu

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Meslektaslarim merhaba;
Osgb sahibimiz (sermaya sahibi arkadaş) bugün iskura başvuracağıni ilettı. Cikar mı cikmazmi bilmiyorum ama bu konuda duşunceleriniz nedir?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
"Bakan Selçuk, "Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında işverenleri ve çalışanları bilgilendirmek amacıyla sahadaki tüm uzmanları, işyeri hekimi ve işyeri hemşirelerini seferber ettik” açıklamasında bulundu."

Bu açıklamaya göre çıkmaması gerekiyor..

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
"Bakan Selçuk, "Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında işverenleri ve çalışanları bilgilendirmek amacıyla sahadaki tüm uzmanları, işyeri hekimi ve işyeri hemşirelerini seferber ettik” açıklamasında bulundu."

Bu açıklamaya göre çıkmaması gerekiyor..
Sayın meslektaşım;
kesinlikle katılıyorum çıkmamalı
Çıkarsa bir çok sor ve sorun bizi bekliyor;
1- Tamzamanlı olarak atamalarımız ne olacak?
2- Elden maaş alan isg profesyonelleri hem 195 saat atalı olup hem kısmı zamanlı nasıl maaş alacak.........................................

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sayın meslektaşım;
kesinlikle katılıyorum çıkmamalı
Çıkarsa bir çok sor ve sorun bizi bekliyor;
1- Tamzamanlı olarak atamalarımız ne olacak?
2- Elden maaş alan isg profesyonelleri hem 195 saat atalı olup hem kısmı zamanlı nasıl maaş alacak.........................................
düzeltme;
2- Elden maaş alan isg profesyonelleri hem 1495 saat atamaları olup hem kısa çalışma maaşı mı alacak?

Levent ACAR

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
düzeltme;
2- Elden maaş alan isg profesyonelleri hem 1495 saat atamaları olup hem kısa çalışma maaşı mı alacak?
şu an virüse yakalanma riski yüksek grupta yer alan bir işimizin olduğunu hiçe sayıyorsunuz. hiçbir şey sağlığımızdan önemli olmaması gerek.
tedavisi bile olmayan bir illet ile karşı karşıyayken önceliğimiz bizim ve sevdiklerimizin hayatıı olmalı.
kişisel menfaat ve çıkarları düşünen ülkelerin sonu ortadadır.

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
şu an virüse yakalanma riski yüksek grupta yer alan bir işimizin olduğunu hiçe sayıyorsunuz. hiçbir şey sağlığımızdan önemli olmaması gerek.
tedavisi bile olmayan bir illet ile karşı karşıyayken önceliğimiz bizim ve sevdiklerimizin hayatıı olmalı.
çok güzel cevap .teşekkürler. fakat. osgb sahipleri, veya işverenler.. hatta bakanlık(bizi seferber etti) bu düşüncenize katılmıyor... sizin gibi düşünüyorum. teşekkürler tekrardan

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
faaliyet alanlarına göre OSGB ler in çoğu kısa çalışma ödeneğinden faydalanamıyor.
Faydalanan OSGB ler için çalışanların İSG katip dış atamalarının düşürülmesi gerekmektedir

İbrahim_ASLAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
uzaktan çalışmaya çok uygun bir işimiz varken kan emici zihniyet buna izin vermemesi çok acı, uzaktan yap COVİD-19 risk analizini, acil eylem planını, hazırla talimatlarını, duyurularını, afişlerini gönder maille... yolda harcadığın zamanı kazanır daha verimli iş çıkarırsın hatta.. Ama yok git gez dolaş 3 lak lak, 2 imza 1 fatura daha önemli bizden

ANIL YILMAZ

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Cafer UZUNKAYA 'nın uzman ve hekimlerimizin bu süreçte daha sık ve daha aktif olarak sahada rol almaları gerekmektedir gibi bir beyanı olmuştu. Bu nedenle OSGB'lerin böyle bir ödenekten faydalanabileceğini sanmıyorum. Şahsen herkesin evde kalmaya davet edildiği bu süreçte uzmanların sahaya daha aktif sürülmesini de doğru bulmuyorum.

kadirkaraman1903

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
HAKLISINIZ LEVENT BEY SAĞLIK ÇALIŞANLARI 1. DERECEDEN RİSKLİ

kadirkaraman1903

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Cafer UZUNKAYA 'nın uzman ve hekimlerimizin bu süreçte daha sık ve daha aktif olarak sahada rol almaları gerekmektedir gibi bir beyanı olmuştu. Bu nedenle OSGB'lerin böyle bir ödenekten faydalanabileceğini sanmıyorum. Şahsen herkesin evde kalmaya davet edildiği bu süreçte uzmanların sahaya daha aktif sürülmesini de doğru bulmuyorum.
Bizim virüs taşıdığımızı var sayarsak her gün bir çok işletmeye girip çıkıyoruz risk artıyor

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Atama sürelerinizi de kısmi süreye göre düşürmeniz gerekir. Yani yapamazlar.

kadirkaraman1903

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
uzaktan çalışmaya çok uygun bir işimiz varken kan emici zihniyet buna izin vermemesi çok acı, uzaktan yap COVİD-19 risk analizini, acil eylem planını, hazırla talimatlarını, duyurularını, afişlerini gönder maille... yolda harcadığın zamanı kazanır daha verimli iş çıkarırsın hatta.. Ama yok git gez dolaş 3 lak lak, 2 imza 1 fatura daha önemli bizden
sahadaki riskleri nasıl tespit edicez

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
48) Kısa çalışma ödeneğine OSGB’ler de başvurabilir mi? Başvurabilirse şartları nelerdir? Kısa çalışma ödeneğine başvuran OSGB’ler hizmetine devam edecek mi? Kısa çalışma ödeneğine başvuran işyerlerine verilen iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine devam edilecek mi? İSG-KATİP sözleşmeleri devam edecek mi? Hizmet OSGB tarafından sunuluyor ise fatura kesilecek mi? Kısa çalışma ödeneğine diğer işyerleri gibi OSGB’ler de başvurabilmektedir. Kısa çalışma ödeneğinim başvuru şartları www.iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi internet adresinde izah edilmiştir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.