Ortam Ölçüm Ve Analiz Cihazları

karabel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Akreditasyon işlemi konusunda yardımcı olamam ancak hangi cihazları kullandığınızı söylerseniz kullanım konusunda yardımım dokunabilir
Okan bey,
aşağıdaki cihazları kullanıyoruz kullanımla ilgili bir kaç sorum olacak yardımcı olursan sevinirim

DELTA OHM WBGT INDEX ANALİZ CİHAZI termal konfor
PUMP, BUCK LIBRA PLUS LP-5 toz ölçüm cihazı
CESVA SC310SB TİP 1 GÜRÜLTÜ ÖLÇÜM CİHAZI
CESVA VH-413 EL-KOL-TÜM VÜCUT TİTREŞİM

okan dasdemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Akreditasyon işlemi konusunda yardımcı olamam ancak hangi cihazları kullandığınızı söylerseniz kullanım konusunda yardımım dokunabilir
Okan bey,
aşağıdaki cihazları kullanıyoruz kullanımla ilgili bir kaç sorum olacak yardımcı olursan sevinirim

DELTA OHM WBGT INDEX ANALİZ CİHAZI termal konfor
PUMP, BUCK LIBRA PLUS LP-5 toz ölçüm cihazı
CESVA SC310SB TİP 1 GÜRÜLTÜ ÖLÇÜM CİHAZI
CESVA VH-413 EL-KOL-TÜM VÜCUT TİTREŞİM

Bu konuyla ilgili olarak direk satıcı firma ile iletişime geçmeyi denediniz mi? Ben sorularınızı cevaplamaktan mutlu olurum.

Tuğba Alkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar benim baktığım işletmelerin hiçbirinde ortam ölçümü yapılmamış ve yaptırmak da istemiyorlar bu durumun benim açımdan bir sakıncası olur mu

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar benim baktığım işletmelerin hiçbirinde ortam ölçümü yapılmamış ve yaptırmak da istemiyorlar bu durumun benim açımdan bir sakıncası olur mu
İş güvenliği Uzmanlığını yaptığınız işletmelerde ortam ölçümü yapılmasını gerekli görmüşseniz neden yaptırmak istemiyorlar ki?

Tuğba Alkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
ek maliyet olarak görüyorlar yaptırmak istemiyorlar çok önemli olduğunu düşünmüyorlar da benim açımdan bir sakıncası olur mu diye deftere yazdım ama yinede merak ediyorum olur mu diye

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
ek maliyet olarak görüyorlar yaptırmak istemiyorlar çok önemli olduğunu düşünmüyorlar da benim açımdan bir sakıncası olur mu diye deftere yazdım ama yinede merak ediyorum olur mu diye
Siz tespit öneri defterine belirtmişsiniz. Bence İş yeri hekimi ile birlikte bu konuyu tekrar işverenlere dile getirin. İş yeri hekimi de zan altında kalmak istemeyeceğinden durumu belirtmede yardımcı olacaktır. Meslek hastalıklarından ve daha fazla maliyetle sonuçlanacağından, işverenin sorumluluklarından da bahsederseniz bence anlayacaklardır.

fatma aksoylu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
yıl sonu değerlendirme raporunda ortam ölçümleri kısmı boş kalacak, belli olmayan bir sebepten denetim geçirseniz zor durumda kalırsanız, hele çok tehlikeli sınıfta yer alıyorsanız ve çalışan sayısı fazlaysa. önerebileceğim güvenilir, az maliyetle, aktredite kurumlar var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zafer Yiğit BAĞÇACI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
yıl sonu değerlendirme raporunda ortam ölçümleri kısmı boş kalacak, belli olmayan bir sebepten denetim geçirseniz zor durumda kalırsanız, hele çok tehlikeli sınıfta yer alıyorsanız ve çalışan sayısı fazlaysa. önerebileceğim güvenilir, az maliyetle, aktredite kurumlar var.
Artık Akredite Laboratuvarda yetmiyor. İSGÜM'den Yetki almış laboratuvarlar tarafından ölçümlerin yapılması gerekiyor..
Bir diğer konu bu Ortam Ölçümleri (İş Hijyeni Ölçümleri) konusunu önemseyelim arkadaşlar..

Emre YILMAZLAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ortam ölçümlerinin ne kadar sürede bir yapılması gereklidir bir süresi var mıdır?

Aylin Yolmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
ortam ölçümleri kelimesi hala istenilen ilgiyi ve rağbeti bulmuş değil. hukuksal açıdan işçi sağlık sorunlarını iş yerinden ayrılsa bile savunabilir. çalıştığım işten dolayı akciğer hastalığı veya işitme kaybı gibi meslek hastalıklarından iş yerini dava edebilir ve yüklü tazminat alabileceğini hatırlatmak isterim. eğer işveren bağımsız akredite firmalardan bu ölçümleri yaptırırsa işçi bu türlü hareketlerin içine giremez yani iş hijyen ölçümleri dediğimiz bu toz, gürültü, aydınlatma ve termal konfor fiziksel risk etmenleri işçinin çalıştığı şartları denetlediği gibi işverenin de personeline uygun şartları sağladığının kanıtıdır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.