Risk Değerlendirmesi Okullarda Risk Analizi

canyildir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar hiç bir tecrübeniz yoksa...bütün çalışanlarla bireysel olarak konuşun..sıkıntı ve sorularını dinleyin :)

abdurrahman güneş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar hepinize merhabalar diliyorum. Özel bir okul için risk analizi bende yaptım ama okulumuz meslek lisesi değil normal bir ilköğretim okulu dilerseniz sizinle paylaşabilirim.
sizde örneklerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Saygılarımla.
Benim de ilköğretim okulunda risk analizi yapmam gerekiyor. dosyalarınızı paylaşırsanız sevinirim.

ayna42

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar kendi yaptığım rd 3 sayfa gönderiyorum bu 11 sayfa devam ediyor buna göre beğenirseniz yapabilirsiniz

Ekli dosyalar

• 1.xlsx
    60.1 KB · Görüntüleme: 1,105
  • 2.xlsx
    193.8 KB · Görüntüleme: 997
  • 3.xlsx
    267 KB · Görüntüleme: 974

Esin Aydoğdu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar.. Risk analiz örnekleri için teşekkürler fakat ben açıkçası bu konularla ilgili mevzuat arıyorum netleştiremiyorum..
Otistik çocuklarla ilgili veya okullarla ilgili mevzuatta, başka bi alanda önlem ve ya olması gerekli koşullarla ilgili özel yönetmeliğe, tebliğe vb. içeriğe rastlayan var mı acaba..bu alanları, eğitim ve öğretim kurumlarını genel işyeri gibi değerlendirmiş bulunmaktan çekiniyorum.

Ben otizmle ilgili bikaç yönetmelik baktım ama istediğim noktaya gelmiş değilim.. araştırmalarını tartışmak isteyen olursa çok memnun olurum..
İyi akşamlar..

Haldun SEBER

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Esin Hanım merhaba
Anladığım kadarı ile siz mevzuatların dışında eğitim kurumunuzda daha ciddi önlemler alınması konusunda neler yapabilirim düşüncesi içerisindesiniz.
Bu sorununuzun temel çözüm noktası yine sizsiniz. Eğitim kurumunuzun ciddi risk değerlendirmesini ilgili uzmanlar nezaretinde yapmanız,bu risk değerlendirmesi süreci sonunda eksikliklerinizin üzerine gitmeniz gerekmektedir.
İstanbul için özellikle engelli eğitim yerleri hakkında sorumlu sınırlarımız içinde kalan yerlerin değerlendirmelerini yapıyoruz. Yöneticilerle birlikte yapılan bu değerlendirmeler sonunda yine birlikte uygulamalarla yapılacakları tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz.
Bu konularda yardıma ihtiyacınız olursa iletişime geçebilirsiniz.

...BRK...

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Çok doğru söylüyorsunuz Haldun Bey. Okullardaki acil durumlar konusunda diğer işletmelerden farklı şekilde uygulamalar yapılmalıdır.

Gökçen SERÇE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaslar elıınde kantınler ıcın rısk analızı ve acıl durum plan ornegı olan var mı*

pinarodabasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar;
iş güvenliği uzmanı olduğum kolej e temmuz ayında milli eğitim tarafından denetlemeye girecek ve bunun için bakılacak olan raporlar ile ilgili bir dilekçe göndermiş ler. Çok detaylı ve farklı bir çalışma bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arlkadaşlarım yardımlarınızı bekliyorum
dilekçenin ekini yükledim istenen belgeleri ekte yazmışlar.

Ekli dosyalar

• 13030523_denetlemede_istenenler_ek.pdf
    704.3 KB · Görüntüleme: 213
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.