Ohsas 18001 Eğitimleri

Davut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,
Nasipse, 21 ekim sınav sonucuna göre C sınıfı iş güvenliği uzmanı olacağım. Merak ettiğim bir konu var. Ohsas 18001 eğitimi, bireysel olarak, bir iş güvenliği uzmanın alması gereken eğitim midir?
Biraz araştırma yapınca, ohsas 18001 eğitimi, iç denetçi eğitimi, denetçi ve baş denetçi eğitimi gibi farklı eğitim gurupları çıktı. Bunlardan hangisini tercih etmeliyim?
Bilgisi olanlardan bu konuda yardımlarını rica ediyorum...

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,
Nasipse, 21 ekim sınav sonucuna göre C sınıfı iş güvenliği uzmanı olacağım. Merak ettiğim bir konu var. Ohsas 18001 eğitimi, bireysel olarak, bir iş güvenliği uzmanın alması gereken eğitim midir?
Biraz araştırma yapınca, ohsas 18001 eğitimi, iç denetçi eğitimi, denetçi ve baş denetçi eğitimi gibi farklı eğitim gurupları çıktı. Bunlardan hangisini tercih etmeliyim?
Bilgisi olanlardan bu konuda yardımlarını rica ediyorum...
Ohsas 18001 sizinde bildiğiniz gibi bir sistem şeklidir, çalışma yapacağınız alanlarda bu sistem ile ilgili çalışmalar yapacaksanız şüphesiz bu eğitimlerin alınması gerekmektedir,bu konuda hiçbir eğitiminiz yoksa sırası ile tümünü almanızı tavsiye ederim.

Davut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Taner bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. Son olarak, bu eğitimi veren kurumlar arasında farklılıklar ve dikkat etmem gereken hususlar var mıdır? Hatta İstanbul içi tavsiye edebileceğiniz eğitim kurumu varsa, çok memnun olurum. Peşinen teşekkürler...

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Taner bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. Son olarak, bu eğitimi veren kurumlar arasında farklılıklar ve dikkat etmem gereken hususlar var mıdır? Hatta İstanbul içi tavsiye edebileceğiniz eğitim kurumu varsa, çok memnun olurum. Peşinen teşekkürler...
Eğitimi verecek kişilerin tecrübelerinde dikkat etmenizi tavsiye ederim. Uluslararası firmalardan almanız sizin için daha faydalı olacaktır. TÜV, BV olarak araştırabilirsiniz

Osman Gökhan ŞAHİN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
OHSAS 18001 bir iş güvenlik uzmanının hakim olması gerektiği bir alandır. Benim görüşüme göre işe bakış açınıza çok önemli bir artı katar. Şahsen ben elimden geleni yapmayı düşünüyorum bu konuda.

Davut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
OHSAS 18001 bir iş güvenlik uzmanının hakim olması gerektiği bir alandır. Benim görüşüme göre işe bakış açınıza çok önemli bir artı katar. Şahsen ben elimden geleni yapmayı düşünüyorum bu konuda.
Artı katması muhtemel ama ohsas ve çevre eğitim ücretlerine bakarsanız, ortalama 5000tl gibi bir bütçe ayırmak lazım diye tahmin ediyorum. En mantıklısı zamana yayıp, bu eğitimleri mutlaka almak..

yasemin altunkılıç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
temel eğitim ve iç denetçieğitimin 400+kdv olarak buldum. ama ne kadar güvenilir bir firma bilmiyorum. Belgenin çalışma bakanlığından onaylı olması gerekir sanırım.? doğru mudur?

Davut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
temel eğitim ve iç denetçieğitimin 400+kdv olarak buldum. ama ne kadar güvenilir bir firma bilmiyorum. Belgenin çalışma bakanlığından onaylı olması gerekir sanırım.? doğru mudur?
Yasemin hanım, bulduğunuz kurumun ismini yazabilir misiniz?

jeologgg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Taner Bey Denizli ve çevresinde(Antalya İzmir) OHSAS eğitimi alabileceğim bir kurum önerebilirmisiniz.

Arife KIZILKAYA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar OHSAS uluslararası bir yönetim sistemidir. Birçok firmada IRCA onaylı sertifikalar diye geçer ancak dikkat etmeniz gereken resmi olarak IRCA onaylı olabilmesi için irca.org'da kayıtlı bir eğitim firması olmasıdır. Eğer kayıtlı değilse aldığınız sertifikalar, geçerliliği uluslararası değildir. IRCA Londra merkezli bir belgelendirme kurumudur. Websitesine girip bakarsanız daha çok yardımcı olacaktır size.
Ayrıca 300-500 liraya eğitim veren yerler var ama eğitimlerin içerikleri OHSAS kurmanızda ya da yönetiminde veya denetim yapmanızda katkısı olmayabilir. Çünkü bu eğitimler yine IRCA'ya kayırlı eğitmenler tarafından verilirse geçerliliği tam olmaktadır. Tabi haliyle IRCA'ya kayıtlı bir eğitim kurumundan bu eğitimi almak isterseniz de size 2000 liraya mal olabiliyor.
Ben de OHSAS ve ISO iç tetkik eğitimleri aldım 100-200 lira gibi bir paraya. Ancak bana bir katkısı olmadı açıkçası. Sadece bilgi edinmek istiyorsanız bile bu işin ehli insanlardan almanızı tavsiye ederim.Çünkü son zamanlarda herkes OHSAS'çı oldu çıktı, aklınızda bulunsun :)
DN: Ay sonunda ben de baş denetçilik eğitimine katılacağım.

Emre YA

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar OHSAS uluslararası bir yönetim sistemidir. Birçok firmada IRCA onaylı sertifikalar diye geçer ancak dikkat etmeniz gereken resmi olarak IRCA onaylı olabilmesi için irca.org'da kayıtlı bir eğitim firması olmasıdır. Eğer kayıtlı değilse aldığınız sertifikalar, geçerliliği uluslararası değildir. IRCA Londra merkezli bir belgelendirme kurumudur. Websitesine girip bakarsanız daha çok yardımcı olacaktır size.
Ayrıca 300-500 liraya eğitim veren yerler var ama eğitimlerin içerikleri OHSAS kurmanızda ya da yönetiminde veya denetim yapmanızda katkısı olmayabilir. Çünkü bu eğitimler yine IRCA'ya kayırlı eğitmenler tarafından verilirse geçerliliği tam olmaktadır. Tabi haliyle IRCA'ya kayıtlı bir eğitim kurumundan bu eğitimi almak isterseniz de size 2000 liraya mal olabiliyor.
Ben de OHSAS ve ISO iç tetkik eğitimleri aldım 100-200 lira gibi bir paraya. Ancak bana bir katkısı olmadı açıkçası. Sadece bilgi edinmek istiyorsanız bile bu işin ehli insanlardan almanızı tavsiye ederim.Çünkü son zamanlarda herkes OHSAS'çı oldu çıktı, aklınızda bulunsun :)
DN: Ay sonunda ben de baş denetçilik eğitimine katılacağım.
Arife hanım eğitimi nereden alacaksınız ve ücreti nedir. paylaşırsanız sevinirim. Paylaştığınız tecrübeler içinde ayrıca teşekkür ederim.

elif uçar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bir süredir OHSAS 18001 eğitimlerini araştırıyorum. bana bir konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. bu egitimi aldıktan sonra bize ne gibi faydası oluyor? sistemi öğreniyoruz, daha bilinçli eğitim veriyoruz. bunlar dışında bize ne artı getirir

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.