Ohsas 18001 Eğitimleri

Konu, 'OHSAS 18001 İş Sağ. ve Güv. Yönetim Sis. Hakkında' kısmında Davut tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Davut

  Davut TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar,
  Nasipse, 21 ekim sınav sonucuna göre C sınıfı iş güvenliği uzmanı olacağım. Merak ettiğim bir konu var. Ohsas 18001 eğitimi, bireysel olarak, bir iş güvenliği uzmanın alması gereken eğitim midir?
  Biraz araştırma yapınca, ohsas 18001 eğitimi, iç denetçi eğitimi, denetçi ve baş denetçi eğitimi gibi farklı eğitim gurupları çıktı. Bunlardan hangisini tercih etmeliyim?
  Bilgisi olanlardan bu konuda yardımlarını rica ediyorum...


   
  Kerem ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 2. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

  Ohsas 18001 sizinde bildiğiniz gibi bir sistem şeklidir, çalışma yapacağınız alanlarda bu sistem ile ilgili çalışmalar yapacaksanız şüphesiz bu eğitimlerin alınması gerekmektedir,bu konuda hiçbir eğitiminiz yoksa sırası ile tümünü almanızı tavsiye ederim.

   
 3. Davut

  Davut TÜİSAG Üyesi

  Taner bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. Son olarak, bu eğitimi veren kurumlar arasında farklılıklar ve dikkat etmem gereken hususlar var mıdır? Hatta İstanbul içi tavsiye edebileceğiniz eğitim kurumu varsa, çok memnun olurum. Peşinen teşekkürler...

     

   
 4. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

  Eğitimi verecek kişilerin tecrübelerinde dikkat etmenizi tavsiye ederim. Uluslararası firmalardan almanız sizin için daha faydalı olacaktır. TÜV, BV olarak araştırabilirsiniz

   
  berceste2534 bu yazıya teşekkür etti.
 5. Osman Gökhan ŞAHİN

  Osman Gökhan ŞAHİN TÜİSAG Üyesi

  OHSAS 18001 bir iş güvenlik uzmanının hakim olması gerektiği bir alandır. Benim görüşüme göre işe bakış açınıza çok önemli bir artı katar. Şahsen ben elimden geleni yapmayı düşünüyorum bu konuda.

     

   
 6. Davut

  Davut TÜİSAG Üyesi

  Artı katması muhtemel ama ohsas ve çevre eğitim ücretlerine bakarsanız, ortalama 5000tl gibi bir bütçe ayırmak lazım diye tahmin ediyorum. En mantıklısı zamana yayıp, bu eğitimleri mutlaka almak..

   
 7. yasemin altunkılıç

  yasemin altunkılıç TÜİSAG Üyesi

  temel eğitim ve iç denetçieğitimin 400+kdv olarak buldum. ama ne kadar güvenilir bir firma bilmiyorum. Belgenin çalışma bakanlığından onaylı olması gerekir sanırım.? doğru mudur?
   
 8. Davut

  Davut TÜİSAG Üyesi

  Yasemin hanım, bulduğunuz kurumun ismini yazabilir misiniz?   
 9. yasemin altunkılıç

  yasemin altunkılıç TÜİSAG Üyesi

  morkalite.com yeri istanbul merter'de.

     

   
  Davut ve mühendis1985 bu yazıya teşekkür etti.
 10. jeologgg

  jeologgg TÜİSAG Üyesi

  Taner Bey Denizli ve çevresinde(Antalya İzmir) OHSAS eğitimi alabileceğim bir kurum önerebilirmisiniz.   
 11. Arife KIZILKAYA

  Arife KIZILKAYA TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar OHSAS uluslararası bir yönetim sistemidir. Birçok firmada IRCA onaylı sertifikalar diye geçer ancak dikkat etmeniz gereken resmi olarak IRCA onaylı olabilmesi için irca.org'da kayıtlı bir eğitim firması olmasıdır. Eğer kayıtlı değilse aldığınız sertifikalar, geçerliliği uluslararası değildir. IRCA Londra merkezli bir belgelendirme kurumudur. Websitesine girip bakarsanız daha çok yardımcı olacaktır size.
  Ayrıca 300-500 liraya eğitim veren yerler var ama eğitimlerin içerikleri OHSAS kurmanızda ya da yönetiminde veya denetim yapmanızda katkısı olmayabilir. Çünkü bu eğitimler yine IRCA'ya kayırlı eğitmenler tarafından verilirse geçerliliği tam olmaktadır. Tabi haliyle IRCA'ya kayıtlı bir eğitim kurumundan bu eğitimi almak isterseniz de size 2000 liraya mal olabiliyor.
  Ben de OHSAS ve ISO iç tetkik eğitimleri aldım 100-200 lira gibi bir paraya. Ancak bana bir katkısı olmadı açıkçası. Sadece bilgi edinmek istiyorsanız bile bu işin ehli insanlardan almanızı tavsiye ederim.Çünkü son zamanlarda herkes OHSAS'çı oldu çıktı, aklınızda bulunsun :)
  DN: Ay sonunda ben de baş denetçilik eğitimine katılacağım.   
  DBTIRAK ve Cevahirim bu yazıya teşekkür etti.
 12. Emre YA

  Emre YA TÜİSAG Üyesi

  Arife hanım eğitimi nereden alacaksınız ve ücreti nedir. paylaşırsanız sevinirim. Paylaştığınız tecrübeler içinde ayrıca teşekkür ederim.

   
  DBTIRAK bu yazıya teşekkür etti.
 13. elif uçar

  elif uçar TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir süredir OHSAS 18001 eğitimlerini araştırıyorum. bana bir konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. bu egitimi aldıktan sonra bize ne gibi faydası oluyor? sistemi öğreniyoruz, daha bilinçli eğitim veriyoruz. bunlar dışında bize ne artı getirir
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica