Tartışma : Mesleki Eğitim Hakkında

denizrecep

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba değerli üyeler,

mesleki eğitim verebilme konusunda bir takım araştırmalar ve görüşmeler yaptım ancak bir netice alamadım.

Bir makine ya da inşaat mühendisinin MEB onaylı mesleki eğitim sertifikası düzenleyebilmesi için ne yapması gerekiyor?

mesleki yeterlilikle karıştırmamak adına dosya ekledim. mesleki yeterlilik dışında kalıpta mesleki eğitim alınması gereken işleri kastediyorum.

Örneğin : çok tehlikeli ve tehlikeli işler sıhhi tesisat veya mekanik tesisat eğitimi ; inşaatta çalışan düz işcilere verilen elleçleme modülü gibi..

Ekli dosyalar

• mesleki eğitim sertifikası.png
    mesleki eğitim sertifikası.png
    147.8 KB · Görüntüleme: 40

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bir makine ya da inşaat mühendisinin MEB onaylı mesleki eğitim sertifikası düzenleyebilmesi için ne yapması gerekiyor?

bu sizin verebileceğiniz bir belge değil. hayat boyu öğrenme projesi kapsamında meb ile halk eğitim arasındaki protokol ile hazırlanıyor. bağlı bulunduğunuz ilin halkeğitim müdürlüğüne başvurursanız yardımcı olurlar.

Mlkhznc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba değerli üyeler,

mesleki eğitim verebilme konusunda bir takım araştırmalar ve görüşmeler yaptım ancak bir netice alamadım.

mesleki yeterlilikle karıştırmamak adına dosya ekledim. mesleki yeterlilik dışında kalıpta mesleki eğitim alınması gereken işleri kastediyorum.

Örneğin : çok tehlikeli ve tehlikeli işler sıhhi tesisat veya mekanik tesisat eğitimi ; inşaatta çalışan düz işcilere verilen elleçleme modülü gibi..
Halk eğitim merkezleri ile bir protokol imzalanır eğitimci olarak bir iş güvenliği uzmani ve alanına göre yetkili örneğin Mak muh tanimlanir .Eğitim modulundeki konulara göre eğitim verilir.Halk eğitim denetim yapar ve eğitim sonunda belge basar.Halk eğitim okul aile birliği bağışı denetim ücreti ve belge ücreti talep eder.Egitimcilerin ders saat ücreti ayrıdır.

ceren123

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba üniversiteler ile anlaşma yapan merkezler ile de çalışabilir mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.