Hata Bul Merdivenle Çalışma (hataları Bul)

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merdivenle çalışma yapılırken çekilmiş bir fotoğraf. Hataları bulalım.
merdivende_is_guvenligi.JPG

ako

Üye
TÜİSAG Üyesi
yukardaki eleman KKD ve kemer kullanmalı ama zaten denge unsuru ile YETENEKSİZSİNİZ TÜRKİYE modu

Alper Erkmen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
1-merdivenlerin duruş açısı yanlış ve hiç bir yere sabitlenmemişler.
2-üstteki diğer merdiveni üzerine koymak için dikey merdivenlere geçici olarak tutturduğu metal parçalar sabitlenmemiş olduğu için üzerinde durduğu platform her an bozulabilir ve yan taraflarında hiç bir korkuluğu olmayan ve aralarında boşluk bulunan merdiven basamaklarından kişinin dengesini kaybederek kafa üstü aşağı düşmesine neden olabilir.
3-sağlıksız olan yapının üzerine bir de merdiven koyup çatıya çıkmak gibi bir niyeti var. merdivenle birlikte aşağı çakılabilir çünkü merdiveni doğru açı ile koyabileceği ve sabitleyebileceği bir alan yok.
4-aşağıda yardım eden kişinin ve çalışan kişinin yüksekte çalışmaya uygun olabilecek hiç bir kişisel koruyucu ekipmanı yok. ( Paraşüt tipi iş emniyet kemeri, Karabinalı şok emicili lanyard, Düşme durdurma sistemleri)
5-merdivenleri arabaların park yerine koyması ise ayrı bir akıllılık göstergesi olmuş.

yusuf.dulda

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
1. Merdiven ayakları fotoğrafta görünmüyor. Sabitlenip sabitlenmediği önemli...
2. Platform oluşturmak için özel aparat kullanılmış ve uygun ancak Merdivenin her bir parçasının uzunluğunun eşit olduğu düşüncesiyle iki merdivenin birbirinden farklı açılarla desteklendiği görülüyor. Dolayısıyla platform parçası gibi bir bağlantının, her ne kadar sabitlenmiş de olsa hareket etme tehlikesi mevcut..
3. Merdiven altından geçmek uğursuzluktur derler :)) Hele ki merdivenin altından merdivenle geçmek ayrı bir kazaya davettir. Çalışma alanı dar ancak ulaşım çalışma alanı dışından sağlanmalı...
4. Her ne kadar yüksekte çalışmalarda emniyet ekipmanları kullanılması gerekiyor olsa bile, çalışanı bağlayabileceğiniz bir halat yok... Aslında vinç getirip vincin ucuna bağlardık ama sonrasında vinçle adama şaka yapılamayacağını bilemeyiz.. Vazgeçtim vinçsiz çalışsın. :))
5. Çalışma alanı işaretlenmemiş, etrafta da güvenlik görevlisi görünmediğine göre meraklı izleyiciler için iyi bir davet söz konusu...

Benim asıl aklıma takılan şey "Bu adamlar ne yapıyor????"

Huseyin_Turkoglu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben de merdiven ile çalışmayla ilgili bir fotoğraf ekliyorum, bunun hakkında da yorum yapalım :) merdiven_isgfrm.jpg

yusuf.dulda

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
aslında sadece "yorumsuz.... " yazmak isterdim ama anlayamadığım bir şey var.. Adamlarda iş güvenliği anlayışının olmamasını geçtim.. Telefon direğinin yanında beton direk (genelde elektrik hatlarında kullanılır) var.. Bu mesafede bu direkleri oraya dikenleri sormak lazım... Aynı zihniyet adamların bu şekilde çalışmasına tabi ki müsaade eder.

adanascuba

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu tur Calımalar icin ya iskele kurulmalı yada Kaldırma Asansoru kullanılmalı ;
Kişisel Koruyucular Tam olunmalı ; Baret ; emniyet kemeri ; Eldiven Vsç

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
demekki italyanların da bize benzediği doğruymuş :alkış: .... (sicilia) levhasından italya olduğu yorumunu yaptım...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.