Mali Müşavrilik Ofisinde 10 Kişiden Az Çalışanı Olan Büroda Risk Değerlemes Ile Ilgili Rapor

güzelsoy2121

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
6331 Sayılı Kanun
Madde 38, c) Diğer maddeleri yayımı tarihinden itibaren altı ay sonra,
Tüm iş yerleri
  • Risk Değerlendirme
  • Acil Durum Planları
  • Eğitim
  • Sağlık Gözetimi

gibi benzer maddeler Ocak ayından itibaren uygulamalıdır.

Dışarıdan (işyerinde yer almayan personel tarafından) yapılan risk analizleri değil, mevcut ekip tarafından yapılan, imzalanan risk değerlendirmeleri geçerlidir. Dışarıdan ekibe sadece destek verilebilinir.
Apartmanlar, kuaförler, ofisler için yayınlananlar risk değerlendirme değil, risk değerlendirmeye rehber amaçlı kontrol listeleridir. Ekip ile beraber hazırlanan risk değerlendirmeleri bir kuruma onaylatmak söz konusu değildir, dosyada saklanacaktır ve yönetmeliğin ilgili maddeleri söz konusu olduğunda güncellenecektir.

slm ben saim bakanlığın yayınladı kontrol listeleri formatında apartmanların risk analizini yapamaz mıyız?

H. Berkay Yalçın

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Merhaba Saim Bey,
Onlar risk değerlendirmesi değil, ancak bakanlık bunları kabul ediyor diye bir söylenti bir dönem dolandı. Ne kadar gerçekçi bilinmez. Onları risk değerlendirmesine uygun risk değerlendirmesi formatını oluşturup dönüştürmeniz gerekir.

semra111

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
6331 Sayılı Kanun
Madde 38, c) Diğer maddeleri yayımı tarihinden itibaren altı ay sonra,
Tüm iş yerleri
  • Risk Değerlendirme
  • Acil Durum Planları
  • Eğitim
  • Sağlık Gözetimi
gibi benzer maddeler Ocak ayından itibaren uygulamalıdır.

Dışarıdan (işyerinde yer almayan personel tarafından) yapılan risk analizleri değil, mevcut ekip tarafından yapılan, imzalanan risk değerlendirmeleri geçerlidir. Dışarıdan ekibe sadece destek verilebilinir.
Apartmanlar, kuaförler, ofisler için yayınlananlar risk değerlendirme değil, risk değerlendirmeye rehber amaçlı kontrol listeleridir. Ekip ile beraber hazırlanan risk değerlendirmeleri bir kuruma onaylatmak söz konusu değildir, dosyada saklanacaktır ve yönetmeliğin ilgili maddeleri söz konusu olduğunda güncellenecektir.

semra111

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Benden 10 kişinin altında çalışanı olan az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta yer alan birkaç işyerinin risk analizini yapmam isteniyor. Belgemi yeni aldım hiç tecrübem olmadığı için emin olamadığım bazı konular var forumdan yorumları okuyorum yönetmeliklere bakıyorum bir kaç sorum olacak:
1. Risk analizinin yanında, acil durum eylem planı ve eğitimde mi vermem gerekiyor?
2.Danışman konumunda olduğumuz için imza atmamız gerekli değil deniliyor sanırım?
3.Bakanlığın yayınladığı kontrol listesini bir risk analizi olarak görmüyor ve birkaç çalışanı olan küçük bir bakkal da olsa ayrıntılı bir risk analizi(örneğin matris yöntemiyle) yapılmalıdır diyorsunuz sanırım?
4.İmza atmayınca makbuz kesmek gibi bir sorunumuz da olmuyor sanırım?
5.Bir de isg-katipe üyeyseniz ve onun sizi uzman olarak atamadığı bir işyerine imza atıp risk analizi yapamazsınız diye bir yorum okudum bu konuda bir bilginiz var mı?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederimm.

gül demirhan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben yeni isg c sınıfı uzmanıyım özel bir şirkette isg danışmanlığı yapıyorum şirketleri arayıp risk analizi yapmak için randevu alıyoruz yukarda okuduğum kadarıyla bizim yaptıklarımız sadece rehber nitelğindeyömiş o zaman bu kurulan firmaların ne önemi var? açıklarmsnz

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.