Tartışma - Kamuda Çalışan Diğer Sağlık Personelleri | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Kamuda Çalışan Diğer Sağlık Personelleri

Konu, 'DSP Hakkında Güncel Tartışmalar' kısmında Delel Nehir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Delel Nehir

Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar.Kamuda çalışan dsp ler olarak her türlü bilgi sorun ve paylaşımlarımız için öyle bir konu oluşturdum.

2. Delel Nehir

Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

öncelikle ben yazayım kurumumda tüm periyodik muayenelerin sorumluluğu bende.Şubenin sağlıkla ilgili tüm yazışmalarını ben yapıyorum.risk değerlendirme çalışmalarında aktif olarak yer alıyorum.Ama ek göstergeden bişey alamıyorum :(

3. Delel Nehir

Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

isg dosyalarının arşivlenmeside(daha doğrusu hazırlanması) bende.Bu arada yüzlerce personelin isg dosyasını hazırlamak çok zormuş

4. Meryem Okumuş

Meryem Okumuş TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği uzmanları ile İşyeri Hekimleri kamuda ücret alıyorlar. Kamuda çalışan DSP için herhangi bir ödeme yok. Bununla ilgili bir gelişme var mı ? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

5. Özlem aydın yılmaz

Özlem aydın yılmaz TÜİSAG Üyesi

Kamu
    Kamuya dsp olarak nasıl giriyoruz kpss ye mi girmemiz gerekiyo

6. Delel Nehir

Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

mrb. Kamu personeliydim zaten.Özel bir kurumda dsp eğitimi alıp sınavı kazandım. Kurumumunda dsp ihtiyacı olduğu için sözleşme imzaladık.

Özlem aydın yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
  7. KübraHemşire

KübraHemşire TÜİSAG Üyesi

Kamuda hemşireyim.Mesai saatleri dışında ve haftasonları osgblerle anlaşıp vaktimi değerlendiririm hemde ultra masraf hayalim motosiklet parası biriktiririm diye isg-dsp sertifikası aldım.Hatta dereceye girdim sınavda (binbir kere söylesem doyamam :)) ama kimse beni ek işe almadı.OSGB ler tam zamanlı çalışabilecek hemşireleri tercih ediyor.Haksızda değiller düşününce ama bu başarı sırası ile reddedilmek gururuma dokunuyor :) Ben seçilmem seçerim diyerek,sınav belgesini yukarı fırlatarak çıkmak istiyor insan ama hayat işte.

8. Özlem aydın yılmaz

Mrb bende mayıstaki sınava gircem hangi kitaba nasıl çalışmalıyım sizce

9. KübraHemşire

Merhaba.ben birkaç farklı kaynaktan çalıştım.isg kapsamlı bir konu olduğu için tek kaynaktan yetersz oluyor.aynı zamanda notlar tuttum.forumdaki notlar ve örnek sorulardan çözdüm. Her gün düzenli bir buçuk 2 saat çalıştm. Bitmicek gibi zor görünmesn düzenli çalışınca oluyor.

Last edited by a moderator: 11 Kasım 2016
    Nursel sarac ve Özlem aydın yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
  10. KübraHemşire

Konular çok korkutucu ve karışık ama panik yapmayın.

Bir süre sonra hayatınızla özleşicek mesela türk kahvesi içerken aklınıza kütahya fincancılar antlaşması gelicek.

Filmlerde bir işçiye bişiy olsun hemen bağlantı kurucaksınız.Ailesine hakları için şunu şunu yap demek isticeksiniz.

Ösym de az değil hani düz sormak varken alengirli karışık kuruşuk soruyor yapamasınlar diye ama dediğim gibi korkmayın bende ilk sınavdan geçememiştim.tek bir şekilde başarabilirsiniz düzenli çalışarak ve tekrar ederek.son ana sıkıştırmayın.

Önemli olan sınavı geçtikten sonra ek iş bulabilmek.o zor işte :) :) :)

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  11. Özlem aydın yılmaz

inşallah en yakın zanda bulursunuz

12. Delel Nehir

Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

çalışmak, bilgi sahibi olmak, sınavı kazanmak insanı mutlu ediyor ama daha sonrası beklentilerinizi yüksek tutmayın :(

yasemin çekiç bu yazıya teşekkür etti.
  13. KübraHemşire

Katılıyorum..Sonrası önemli.

Özlem aydın yılmaz ve yasemin çekiç bu yazıya teşekkür etti.
  14. Engin Orhan

Engin Orhan TÜİSAG Üyesi

kamuda ücret yok.
    diğer sağlık personeli maddesi yönetmeliğe ücret maddesinden sonra eklendiği için ücret alamıyoruz. Bu konuda düzenleme lazım. İş yeri hekimi ve İsg uzmanları 1400 tl ye yakın para alırken hem kendi işimizin yanı sıra bir de dsp görevini yapıyoruz.

15. Delel Nehir

Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

neyseki ben sadece dsp görevi yapıyorum.... arada sırada çıkan işler hariç tabi

16. KübraHemşire

Hep derim.Florence nightingale ilk hemşireydi ama bence hemşireliği zirvede bıraktı :)Ondan sonra doğru düzgün hiç bir ilerleme katedilemedi.Haklar olsun, yasal dayanaklar olsun.

Last edited by a moderator: 23 Kasım 2016
    Bejan DURGUN ve Delel Nehir bu yazıya teşekkür etti.
  17. Fulya çetin33

Fulya çetin33 TÜİSAG Üyesi

Ben de kamuda calisiyorum ve dsp olarak kurumumda cslisiyorum.kanunda odeme bolumunde yer almadigimiz icin, hakli olarak da kurum odeme yapmiyor. Arastirmalarima gore once kurumunuzu mahkemeye vereceksiniz is kanununda belirtilen sozlesme ile calistiginizi(isg katip) ve ysptiginiz isin asil isinizin devami olmadigini belirteceksiniz. Dava sonunda kuvvetle muhtemel ilgili kanuna gore dsp ivin odeme yapilamayacagi karari cikacak. Sonra ilgili kanunun degismesi icin anayasa mahkemesine basvuracaksiniz. :(( ben alo 170 e bu konu hakkinda dilekce basvurusunda bulundum. Cevap: birdahaki calismalarda onerileriniz dikkate alinacaktir oldu. Bence herkesin alo 170 e basvurmasi ve kamuoyu olusturmasi gerek.

Bejan DURGUN ve Delel Nehir bu yazıya teşekkür etti.
  18. utaci

utaci TÜİSAG Üyesi

merhaba
    kamuda kı personelın mı
    perıyodık muayenelerını yapıyorsunuz
    tsk

Last edited by a moderator: 2 Aralık 2016
  19. KübraHemşire

Ben kamudayım.isg sertifikamı mesai saqtlerim dışında ek iş için almıştım.Aile sağlığı merkezindeyim.kadrom hastanede.OSGB ler saatlik başvuruları kabul etmiyor.

20. utaci

utaci TÜİSAG Üyesi

ben yanlış anladım sanırım .

""öncelikle ben yazayım kurumumda tüm periyodik muayenelerin sorumluluğu bende.Şubenin sağlıkla ilgili tüm yazışmalarını ben yapıyorum.risk değerlendirme çalışmalarında aktif olarak yer alıyorum.Ama ek göstergeden bişey alamıyorum :(""

burdakı ıfade den
    sankı
    kamudaki personle de perıyodık muayene yapılıyormuşsunuz
    dıye anladım

Aslan mevhul bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica