İşveren işten çıkardığı her işçi için mi Yoksa 51 inci madden mi İAB düzenleyecektir?

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,012
Tepki puanı
3,475
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İşveren, hizmet akdi 4447 sayılı Kanun’un 51 inci maddede belirtilen hallerden birisine dayalı olarak sona ermiş olan sigortalılar hakkında; İAB düzenlemekle yükümlüdür. 51.maddede belirtilen haller hariç işveren tarafınndan İAB düzenlenmesi zorunluluğu bulunmamaktadır. Örneğin: Sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışanlar için İAB düzenleme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca hizmet akdi feshedilmeksizin ve sigorta prim ödeme sürelerinde kesinti olmaksızın, sigortalının aynı işverenin başka bir işyerine nakledilmesi halinde de işverenin İAB düzenleme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kaynak : iskazasi.com
 
Üst