Isgb Nerelerde Bulunması Gerekli | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Isgb Nerelerde Bulunması Gerekli

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında AhmetBBozbay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. senel

  senel TÜİSAG Üyesi  İsg hizmetleri yönetmeliği aşağıdaki maddeye bakarsak, işveren tam zamanlı isg uzmanı ve işyeri hekimi bulundurduğunda isgb kurar diyor, yani her yerde isgb olmak zorunda değildir...


  İşverenin iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili yükümlülükleri

  MADDE 5 – (1) İşveren, işyerlerinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi ve uygulanmasının izlenmesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi, çalışanların ilk yardım ve acil tedavi ile koruyucu sağlık ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla; çalışanları arasından bu Yönetmelikte belirtilen nitelikleri haiz bir veya birden fazla işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli görevlendirir. Gerekli nitelikleri haiz olması halinde tehlike sınıfı ve çalışan sayısını dikkate alarak bu hizmetin yerine getirilmesini kendisi üstlenebilir.

  (2) İşveren, işyerinde gerekli niteliklere sahip personel bulunmaması halinde birinci fıkrada sayılan yükümlülüklerinin tamamını veya bir kısmını, OSGB’lerden hizmet alarak yerine getirebilir.

  (3) İşveren, işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının tam süreli görevlendirilmesi gereken durumlarda İSGB kurar. Tam süreli işyeri hekimi görevlendirilen işyerlerinde, diğer sağlık personeli görevlendirilmesi zorunlu değildir.


   
 2. Mustafaea

  Mustafaea TÜİSAG Üyesi

  A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım. Fizik Mühendisiyim ve Bilgisayar Formatörüyüm. Uzman olarak iş arıyorum.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica