Tartışma : İsg Uzmanlarının Bir Üst Sınıfın Yerine Bakma Süreleri 2 Yıl Uzatılması

sevcan eren

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çok sinirlendim .
Sizi şikayet edebileceğim bir yer arıyorum . Cidden böyle saçmalık olmaz .
Siz burda naptığınızı sanıyorsunuz görev tanımınız nedir böyle .
??

Önder Ak

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar sürenin bitmesine 2 gün kaldı bir gelişme yok
Bir arkadaşımıza bimerden gelen cevap bu sayfada bakabilirsiniz;
-http://isgfrm.com/threads/isg-uzmanlarinin-bir-ust-sinifin-yerine-bakma-sureleri-2-yil-uzatiliyor.24625/page-5#post-281561

Gelen cevaba göre komisyonda kabul edildiği meclis gündemi için sıra bekleniyor. Yani uzatılacak ama belkide gece yarısı onaylanır belli olmuyor.

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tüm mesajlarınızı forum kurallarımıza aykırı olmasına rağmen onayladım Sevcan Hanım.
Gecikme yemekte oluşumuzdan kaynaklanıyor.
Tüm üyelerimiz görebilir, kimin üslubunda sıkıntı olduğunu.
Biz sizin emir kulunuz değiliz. Mesajlarımı onaylayın diye EMİR VEREMEZSİNİZ!..

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Moderatörüz diye üyelerimiz ile aynı fikirde olma zorunluluğumuz yok. Siz düşüncelerinizi söylediniz, biz katılmadığımızı belirttik.
Sizler gibi bizler de özgür ve hür irademiz ile düşüncelerimizi dile getirebiliriz.

sevcan eren

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sevcan Hanımcım affedersiniz bunu sormak istiyorum anladığım kadarıyla sizde 3 aralık sınavında başarılı olup İSG Uzmanı oldunuz bende aynı durumdayım . Üzülerek söylüyorum ki kendinizle çelişiyorsunuz farkında mısınız ? hem uzman fazla diyorsunuz maaşlardan şikayet ediyorsunuz bakın haklısınız ücretler düşük bu ayrı bir konu daaaa neden o zaman isg uzman oldunuz bizden önceki olan uzman arkadaşlarda sizin gibi düşünebilir empati yapıp sınava girmesemiydik sizin mantığınızla ?
Öncelikle
Sevcan Hanımcım affedersiniz bunu sormak istiyorum anladığım kadarıyla sizde 3 aralık sınavında başarılı olup İSG Uzmanı oldunuz bende aynı durumdayım . Üzülerek söylüyorum ki kendinizle çelişiyorsunuz farkında mısınız ? hem uzman fazla diyorsunuz maaşlardan şikayet ediyorsunuz bakın haklısınız ücretler düşük bu ayrı bir konu daaaa neden o zaman isg uzman oldunuz bizden önceki olan uzman arkadaşlarda sizin gibi düşünebilir empati yapıp sınava girmesemiydik sizin mantığınızla ?
uslübunuzdan dolayı teşekkür ederim öncelikle .
Ben 2005 girişliyim üniversiteye .
İstesem çok daha önceden alırdım isg sertifikası .
Ama inanın ben bukadar yığılma olduğunu bilmiyordum .
Ben zaten hep büyüklerimiz bukonufa neden önlem almıyorlar diye yakınıyorum .
Ama herhalde ben anlatamıyorum .
Yoksa ahmet mehmet neden girdinzi sınava bak sizin yüzünüzden yığılma oldu demiyorum .
Eleştirim hep sisteme .
Saygılar

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bakınız aklın yolu bir Sevcan Hanım. Moderatör olmayan bir üyemizde bizlerle hem fikir. Sizinle karşı düşünce de olmamızı kabullenmenizi öneririm. Düşüncelerimize katılmak zorunda değilsiniz elbette herkes gibi. Ama karşı düşüncelere de saygı duymalısınız. Bizim sizin düşüncenize saygı duyduğumuz gibi.

sevcan eren

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tüm mesajlarınızı forum kurallarımıza aykırı olmasına rağmen onayladım Sevcan Hanım.
Az önce moderatör onay vermiyor diye yakınan birini ,
Ki o kişinin sizlerden bilgisi olmayabilir .
Yemekteyiz bizde insanız diye gayet sert bir şekilde terslediniz kişide şok oldu gitti zaten .
Bence herkes görür kimin ne uslup kullandığını
İyi günler diliyorum .
Dahada yazmıyorum .
Böyle bişey görmedim .

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Az önce moderatör onay vermiyor diye yakınan birini ,
Ki o kişinin sizlerden bilgisi olmayabilir .
Yemekteyiz bizde insanız diye gayet sert bir şekilde terslediniz kişide şok oldu gitti zaten .
Bence herkes görür kimin ne uslup kullandığını
İyi günler diliyorum .
Dahada yazmıyorum .
Böyle bişey görmedim .
Siz bilirsiniz. Bizce sorun yok :)

sevcan eren

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Büyük harfle yazarak siz şu an forum kurallarına aykırılık yaptınız .
Ben de hür bir şekilde kendimi savundum .
Büyük yazmadım
Hakaret etmedim
Aksine benim yazdıklarımı benden iyi bilen yfş arkadaşımzıın yazdığı kazanamazsam sorarım !! Diye yazdığım mesajıda bekliyorum sizden .
Ben en başından beri sistemi eleştirdim ama prim yapmak isteyenler istediği yere çekti .
Size kolay gelsin .

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Büyük yazmadım
Hakaret etmedim
Aksine benim yazdıklarımı benden iyi bilen yfş arkadaşımzıın yazdığı kazanamazsam sorarım !! Diye yazdığım mesajıda bekliyorum sizden .
Ben en başından beri sistemi eleştirdim ama prim yapmak isteyenler istediği yere çekti .
Size kolay gelsin .
Forum Kuralları

10) Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü büyük yada kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır. Bu tip mesajlar silinecektir.

Miray Kral

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Öncelikle
uslübunuzdan dolayı teşekkür ederim öncelikle .
Ben 2005 girişliyim üniversiteye .
İstesem çok daha önceden alırdım isg sertifikası .
Ama inanın ben bukadar yığılma olduğunu bilmiyordum .
Ben zaten hep büyüklerimiz bukonufa neden önlem almıyorlar diye yakınıyorum .
Ama herhalde ben anlatamıyorum .
Yoksa ahmet mehmet neden girdinzi sınava bak sizin yüzünüzden yığılma oldu demiyorum .
Eleştirim hep sisteme .
Saygılar
Rica ederim burada ki kimsenin amacı birbirini kırmak değildir diye düşünüyorum kocaman insanlarız tartışarak kendimize güzel önü açık yollar bulmalıyız birlik olmalıyız bakın katıldığımı söylemiştim size ücretler düşük aldığımız risk çok büyük devlet karşısında bizi temsil edecek yetkili kimselerin olmaması çok büyük problem eğer birlik olarak bir oda kurabilirsek her şey çok daha farklı olur diye düşünüyorum . Her önüne gelen belge almasın tamam ama nasıl sınırlandıracaksınız ? Bununda sonu yok ki ben maden mühendisiyim, madenlerde yaşanan iş kazalarından sonra bölümümüze 1 öğrenci geldi ikinci öğretim kapandı yanı bu demektir ki 4 yıl sonra mezun olduğum okul tek maden mühendisi mezun verecek bu durum artarak devam ederse sektör çıkmaza girecek tamamen örnek olması adına yazdım bunları .
Eleştirelim ki daha iyi olsun şartlarımız ben varım :) Teşekkür ederim.

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Büyük yazmadım
Hakaret etmedim
Size kolay gelsin .

Sevcan Hanım sizin mesajlarınızda üslubunuz ile ilgili sıkıntı var sanırım. Her konu hakkında yorum yapmakla her konu hakkında bir şeyler bildiğini sanmak farklı konular. Burada prim yapmaya çalışan sizsiniz.Kendinizle de çelişen yorumlarınızı yazmadan önce bir düşünmenizde fayda var.

sevcan eren

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Rica ederim burada ki kimsenin amacı birbirini kırmak değildir diye düşünüyorum kocaman insanlarız tartışarak kendimize güzel önü açık yollar bulmalıyız birlik olmalıyız bakın katıldığımı söylemiştim size ücretler düşük aldığımız risk çok büyük devlet karşısında bizi temsil edecek yetkili kimselerin olmaması çok büyük problem eğer birlik olarak bir oda kurabilirsek her şey çok daha farklı olur diye düşünüyorum . Her önüne gelen belge almasın tamam ama nasıl sınırlandıracaksınız ? Bununda sonu yok ki ben maden mühendisiyim, madenlerde yaşanan iş kazalarından sonra bölümümüze 1 öğrenci geldi ikinci öğretim kapandı yanı bu demektir ki 4 yıl sonra mezun olduğum okul tek maden mühendisi mezun verecek bu durum artarak devam ederse sektör çıkmaza girecek tamamen örnek olması adına yazdım bunları .
Eleştirelim ki daha iyi olsun şartlarımız ben varım :) Teşekkür ederim.
Devlet büyüklerimiz bunun için var zaten . Bizim içinden çıkamadığımız mağdur olduğumuz durumları ortadan kaldrmak için . Şu An mağduruz aksini söyleyen varmı bilmiyorum .
Bende bu mağduriyetin kendimce sebeplerini dile getirmeye çalılıyorum herks gibi
Ama nedense bi hücum yiyorum moderatörlr tarafından.
Hiç yazmadığımşeyler söyleniyo .
Bişey yazmak için yazmayın .

sevcan eren

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sevcan Hanım sizin mesajlarınızda üslubunuz ile ilgili sıkıntı var sanırım. Her konu hakkında yorum yapmakla her konu hakkında bir şeyler bildiğini sanmak farklı konular. Burada prim yapmaya çalışan sizsiniz.Kendinizle de çelişen yorumlarınızı yazmadan önce bir düşünmenizde fayda var.
Evet bilgiliyim bu neden sizin bı kendini bilmişe haddini bildirmemiz lazım gibi bi duygu uynadırıyoe .
Hala çelişiyor diyosunuz
Buraya üye olduğumdan beri :
Sadece yığılmadan ve herkesin bu belgeyi alabilmesinden yakındım .
Bana sizin bahsettiğiniz :
Sınav şöyle böyle alamazsam sorarım gibi yazdığım bi mesajı atmanızı bekliyorum .
Aksi taktirde karıştırmışım demenizi beklerdim .
Ama siz hala çelişiyor diyosunjz
Cidden yazmak istemiyorum sizde başkaşarıyla uğraşırsanız sevinirim
.uslupla ilgili hiç sorun yaşamadım ilk kez böyle sizden duyuyorum .

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sevcan Hanım
Yolunuz açık olsun lütfen konuyu uzatmayın. Size iyi günler.

Dniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sevcan hanım merhaba,

Forum konu başlığı "İsg Uzmanlarının Bir Üst Sınıfın Yerine Bakma Süreleri 2 Yıl Uzatılıyor"

Sizin bu konu ile ilgili bir paylaşım veya sorunuz olmayacak ise önerim aklınızdaki soruları cevaplayabileceğiniz bir konu başlığı açarak orda konuşmanıza devam etmeniz.

Saygılarımla.

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
https://www.tbmm.gov.tr/gundem/gundem.htm

Yukarıdaki linkte TBMM'nin bugünkü gündemi yer almakta arkadaşlar. Görüşülecek konular arasında uzatma ile ilgili düzenleme de yer alıyor.

"282.-(S. Sayısı: 386) Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı (1/724) ile Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Raporu (Dağıtma tarihi: 15.06.2016) (X)"

REBAL KESKİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)

Yukarıdaki linkte TBMM'nin bugünkü gündemi yer almakta arkadaşlar. Görüşülecek konular arasında uzatma ile ilgili düzenleme de yer alıyor.

"282.-(S. Sayısı: 386) Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı (1/724) ile Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Raporu (Dağıtma tarihi: 15.06.2016) (X)"
TBMM toplanamadı genel kurul 3 ocağa ertelendi diye biliyorum.

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
TBMM toplanamadı genel kurul 3 ocağa ertelendi diye biliyorum.
TBMM'nin resmi sitesinde 28.12.2016 saat 14:00 da yapılması planlanan toplantının yapılamadığı ve bugün aynı saatte toplanmasına karar verildiğini gördüm son olarak.

CAKARTA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
TBMM'nin resmi sitesinde 28.12.2016 saat 14:00 da yapılması planlanan toplantının yapılamadığı ve bugün aynı saatte toplanmasına karar verildiğini gördüm son olarak.

bu tasarıda isg ile ilgili bir konu yok..https://www.tbmm.gov.tr/sirasayi/donem26/yil01/ss386.pdf

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.