Işg Uzmanınını Osgb De Çalışması | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Işg Uzmanınını Osgb De Çalışması

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında hayriye58 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mechanical

  mechanical TÜİSAG Üyesi  İstanbuldayım


   
  Aysel. bu yazıya teşekkür etti.
 2. Caner Gayıp

  Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

  20 yıllık makina mühendisiyseniz o paralar normal.

  Hiç çalışmamış yeni mezun için biraz zor.

   
 3. zehratrm

  zehratrm TÜİSAG Üyesi

  Yeni bir haber var arkadaşlar ...
  50 çalışan sınırının tehlikeli ve çok tehlikelide kaldırılması; Temmuz 2014

  Aynı şekilde kanunun az tehlikeli ve kamu için devreye alınması; Temmuz 2016 olarak değiştiriliyor...

     

   
 4. özgür cinel

  özgür cinel TÜİSAG Üyesi

  beyefendi size de A sınıfı olarak işlem yapacaklar sizin için de az bir meblağ olmuş bu.

   
  Esin Aydoğdu bu yazıya teşekkür etti.
 5. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kanun maddeleri değiştiriliyor igu çalıştırılma zorunluluğu 1-2 şer yıl öteleniyor
  buda demek oluyorki piyasa uzman dolacak ama iş olmayacak

     

   
 6. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  yeni açılan OSGB ler uzmanları şutlamaya başlamış bile

   
 7. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar OSGB ile çalışan fabrikalara gidip işbaşvurusu yapın.fabrikalara gidip adamlar 1500'e anlaştıysa siz 750'ye çalışırım diyin.ben öyle yaptım profesyonellikleri ile övünen OSGB yi çıkartılar beni aldılar işe.bir telefonda işlerini bitirdim.bak bakalım işe alıyorlar mı almıyorlar mı balık gibi atlamazlarsa adiyim.burada sizin moralinizi bozmaya çalışan OSGB sahipleri var ilerde bu meslek çok daha değerli hale gelecek.sakın ha ben tecrübesizim falan demeyin işverene.ben işe girerken işverene ağır sanayi tecrübem var dedim halbuki yok öyle bir şey. uydurun bi yer kafanızdan biraz kendinize güvenli durun o kadar.işverenler OSGB den çok mu memnunlar zannediyorsunuz.arkadaşlar bu sizin son şansınız mesleğinizin kıymetini bilin ve osgbler'de çalışıp değerinizi düşürmeyin. 6 aylık uzmanım risk analizleri ile beraber ayda 4000 kazanıyorum temmuzdan sonra 6000-7o00 kazanırım rahat.osgbde çalışan arkadaşlara da belge leri iptal olduğunda hiç ağlamasınlar OSGB sahibi başka uzman bulur siz ise ödeyeceğiniz 100 milyarlarca lira tazminatı düşünürsüz belki de ceza evine girip ailenizi her şeyinizi kaybedersiz.sorumluluk büyük dolayısı ile ücretimiz de yüksek.
   
  gocebe, prcn-sn, sefers ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 8. Murat Fatih İNAN

  Murat Fatih İNAN TÜİSAG Üyesi  Çok güzel özetlemişsiniz konuyu, ağzınıza sağlık. Yaklaşık 9 aydır İSG & Çevre konusunda danışmanlık hizmeti veren bir firmada İş Güvenlik Mühendisi olarak çalışıyorum. Bu işin öncesinde 2 yıldan fazla özel sektör deneyimim oldu. Mayıs 2013 sınavında başarılı oldum ve şu anda belgemi bekliyorum. OSGB dediğimiz fırsat düşkünleri çok komik rakamlar teklif ediyor gerçekten. Başlangıç olarak 2500-3000 tl arasında bir rakam var benim kafamda, olmadı mı o zaman bende serbest çalışacağım. Bir düşünün arkadaşlar, OSGB'de işe başlasanız en başta tanıdığınız firmalara gidip bir nevi müşteri toplayacaksınız. Neden bunu bireysel bir şekilde yapamayasınız? Bu meslek bizim ve değerimizi belirleyecek olan bizleriz, yapmayın, rakamı düşürmeyin. İş kazasından etkilenecek olan bizleriz, OSGB'nin umrunda olmaz içine düştüğünüz durum.
  Hadi kalın sağlıcakla...   
  Esin Aydoğdu bu yazıya teşekkür etti.
 9. Caner Gayıp

  Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi


  Her mesajında yaptıgın sadece aldıgın maaşla hava atmak.
  İnsanları hor görmek...
  Bence asıl senden bir cacık olmaz.

     

   
  ubg8106 ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 10. ayşegül01

  ayşegül01 TÜİSAG Üyesi

  merhaba 18 mayıs sınavını geçenlerdenim bu yorumları okuyunca kafam karıştı belgem gelene kadar acele edim iş mi kovalamalıyım yoksa belgemin gelmesini bekleyip ondan sonra mı iş bakmalıyım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler   
 11. Caner Gayıp

  Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi


  tartışmayı uzatmıcam bu son mesajım sen bi cacık olmaz deyince sevieli oluosun ben deyince mi seviyesiz oluyorum.
  Aksine senin kelimelerinle senin seviyenden konusuyorum.


  Neyse son mesajım alıntılasanda sana daha yorum yapmam   
 12. N.SERTEL

  N.SERTEL TÜİSAG Üyesi

  arkadaşalar ben OSGB de 6-7 kadar çalıştım. kesinlikle mühendisleri sömürmekten başka bir işi yok. kendiniz kurarsanız onu bilemem ancak bir doktor 5-6 bin para alırken 1000 tl den başlayan rakamla arkadaşlarımız çalışıyor. birde toplu iş bağlantı yapıyorlar.(esnaflarla) risk analizi ve eğitimle ilgili 100 tl fiyat veriyorlar ve uzman elinde çanta 10 firmaya gidiyor bir günde . özellikle bu işe yeni başlayan arkadaşlarım bir müddet deneyim kazanmak için tabiki gidip çalışabilirsiniz ancak inanın kariyerimizi sıfatımızı resmen en alta indiriyorlar ve çok güzel para kazanıyor OSGB ler. Lütfen 1000 tl gibi rakamla başlamayın enaz 3000 tl olmalı başlangıç inanın sizin üzerinizden onlar çok çok güzel paralar kazanıyorlar...Ben son dönemde OSGB lere verilen hak ve yetkiler konusundada çok kızgınım . Bizler aklı olan mühendis yada fen edebiyat fakültesi mezunlarız nasıl oluyorda bu kadar sömürülüyoruz anlamıyorum.Tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

   
  aydan tokalıoğlu, rauf, Selçuk Mert ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 13. zehratrm

  zehratrm TÜİSAG Üyesi

  Bireysel çalışıyorum ve ekstradan risk analizleri yapıyorum dediniz peki bu verdiğiniz hizmetleri faturasız mı yapıyorsunuz ?
  Teşekkürler
   
  N.SERTEL bu yazıya teşekkür etti.
 14. zehratrm

  zehratrm TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle uslübünüzü hiç hoş değil herkes burada bilgilerini paylaşıyor birşeyler öğrenmeye çalışıyor bende aynen öyle yapıyorum.
  ikincisi Yarın bir gün denetlendiğiniz zamanda aynen bu şekilde açıklama yaparsın...
  Ayrıca böyle düşüncelere sahip insanların uzmanım diye piyasada olması...çok yazık gerçekten

   
 15. prcn-sn

  prcn-sn TÜİSAG Üyesi

  serbest meslek makbuzu kesebilmek için ne yapmak gerekiyo volkan bey ayrıca masraflı olduğunu söylüyolar doğrumu?   
 16. Arkadaşlar, lütfen bir yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim. Ertelenme olsa bile, erteleme sadece uzman ve hekimin görevlendirme tarihlerinde olacak. Mevzuatın diğer yükümlülükleri ile ilgili herhangi bir erteleme söz konusu değildir.

   
  asena perçin bu yazıya teşekkür etti.
 17. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  bir muhasebeci bul o sana yardımcı olur.aranızda sözleşme imzalayıp beraber vergi dairesine gidecekdisniz sözleşme ile.ben 125 ytl ye bir muhasebeci ile anlaştım.hiç iş yapmasan dahi 30 lira vergi dairesine veriyorsun her ay. çok çalışmalısınız çok çalışıp kaliteli ve düzgün analizler kendinize özgü.hayal gücünüzü yaratıcılığınızı kullanırsanız para kazamak için değilde insanlara faydalı olmak iş yerlerini düzelmek için çalışırsanız zaten çok para kazanacaksınız.Özel çalışmak maaşlı çalışmaktan zor ama parası daha güzel tabiki.Bazı arkadaşlar bana maaşı ile hava atıyor demiş.ben yerine göre bazen 200 alıyorum analizden bazen 500 bazen 700 değişiyor.bazen de durumu olmayandan para almıyorum.biz zamanında parasızlığı bildiğimiz için bunun bi kader olmadığını her şeyin kendi elimizde olduğunu söylemek istedim en büyük amacım ise OSGB lerde düşük ücrete çalışan yeni mezun arkadaşları heveslendirmek onlara daha değerli olduklarını anlatabilmek amacım.Ben kazanıyorsam herkes kazanabilir sıkı çalışırsa tabi.

   
 18. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar gidin fabrikalara iş başvurusu yapın OSGB'ye 2000 veriyorlarsa size çok rahat 1500 verirler. OSGB den daha düşük fiyata çalışırım diyin.hayır benim anlamadığım nokta neden başkalarının sizin sırtınızdan para kazanmasına izin veriyorsunuz ne alaka yani.ben riskini alacağım yeri kendim seçerim OSGB değil.OSGB de çalışıp her an belgenizi kaybetme tehlikesi ile karşı kaşıya kalacağınıza gidin risk analizi yapın .para kazanacaz diye öyle her yerin riskini de almayın.çocuk oyuncağı değil bu .benim OSGB de çalışan bir arkadaşım şu an 120000 tl tazminat davası ile uğraşıyor.paet fabrikasında elini hisara kaptırıp 4 parmağını kaybeden işçi işverene, işveren de iş güvenliği uzmanına dava açtı.muhtemelen kusuru bulunduğu için tazminatı ödeyecek + 30000 avukat parası:150 bin:şaşırma:sgb sahibinin ise umrunda değil.arkadaş 30 yaşında muhtemelen bütün hayattaki birikimini kaybedecek .belgesini de alırlarsa bitit demektir.allah yardımcısı olsun.

   
  aydan tokalıoğlu ve turgut kayalar bu yazıya teşekkür etti.
 19. mücahit kablan

  mücahit kablan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar,fiyatı işi veren belirliyor maalesef

   
 20. mücahit kablan

  mücahit kablan TÜİSAG Üyesi

  6 ay sonra bir çok OSGB'nin tahsilat nedeni ile işi sürdüremeyeceği görülmekte

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica