Tartışma : İsg Sınavlarının Ösym Yerine Meb Tarafından Yapılması İçin Mücadele Edelim

başak can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Arkadaşlar, bu platform mücadeleci ve inanma duygusu ile çok şey başarmış bir topluluk grubudur.

birçok konuda elbirliği ile "yapılamaz, itiraz edilemez, uzatılamaz" gibi iddialara rağmen BAŞARDIK.

ÖSYM'nin 2019 Aralık İSG sınavında biz adaylara yaşattığı bu sınav psikolojisi ile gerek soru tipleri ve gerekse itirazları kesinlikle kabul etmemesi ile bizleri büyük bir hüsrana uğrattı bizi.

bir uzaman hiçbir yararı olmayacak SORU TİPLERİ ile amacının ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

Daha birçok nedenleri sıralayabiliriz ki; hepimiz mağdur edildik.

Artık bu mağduriyetlerin son bulması için İSG SINAVLARININ ÖSYM YERİNE daha önceden de yapıldığı gibi tekrar Milli Eğitim Bakanlığı MEB TARAFINDAN YAPILMASI İÇİN MÜCADELE EDELİM..

Lütfen birlik olup bunun için çalışalım.

ahmetkartal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Arkadaşlar, bu platform mücadeleci ve inanma duygusu ile çok şey başarmış bir topluluk grubudur.

birçok konuda elbirliği ile "yapılamaz, itiraz edilemez, uzatılamaz" gibi iddialara rağmen BAŞARDIK.

ÖSYM'nin 2019 Aralık İSG sınavında biz adaylara yaşattığı bu sınav psikolojisi ile gerek soru tipleri ve gerekse itirazları kesinlikle kabul etmemesi ile bizleri büyük bir hüsrana uğrattı bizi.

bir uzaman hiçbir yararı olmayacak SORU TİPLERİ ile amacının ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

Daha birçok nedenleri sıralayabiliriz ki; hepimiz mağdur edildik.

Artık bu mağduriyetlerin son bulması için İSG SINAVLARININ ÖSYM YERİNE daha önceden de yapıldığı gibi tekrar Milli Eğitim Bakanlığı MEB TARAFINDAN YAPILMASI İÇİN MÜCADELE EDELİM..

Lütfen birlik olup bunun için çalışalım.
Ne yapacaz nasıl yapacaz? Sesimizi bir şekilde duyurmamız lazım. İmza kampanyası başlatsak dikkate alırlar mı acaba? Bir şekilde birlik olup sesimiz duyurmalıyız

Nadide atik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ne yapacaz nasıl yapacaz? Sesimizi bir şekilde duyurmamız lazım. İmza kampanyası başlatsak dikkate alırlar mı acaba? Bir şekilde birlik olup sesimiz duyurmalıyız
Biz ne yaparsak yapalım imkansız ne biliyorlarsa onu okuyorlar kendi bildikleri doğru olarak görüp onu yapıyorlar boşuna derim keşke dikkate alınsak

Ü

Üye silindi 150196

Guest
Sayın Başak Can bu soru tipleriyle bir uzmanın bilgisinin ölçülemeyeceği ve bu soruların cevaplarını bilmenin, bilinmesi gereken çok daha öncelikli teknik konular varken iş güvenliği uzmanının ne işine yarayacağı konusunda size kesinlikle katılıyorum...Ayrıca net olmayan ifadeler, şaşırtmacalarla sorunun cevabını bilseniz bile yanlış yapma şansının artırılmasının insanların verdiği emeğe (gerek maddi olarak gerekse calismak için harcanan zamana) haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bunca yıldır üniversite sınavıyla başlayan çeşit çeşit sinavlara girdim ancak hiçbirinde bunlar nasıl sorulardı dediğim böyle sorularla karşılaşmadım. Eğer bu konuda benzer düşüncelere sahipsek kesinlikle şikayetlerimizi taleplerimizi sadece burada konuşmakla kalmayıp hep birlikte konuyla ilgili olabilecek yetkili kurumlara ya bir mail olur ya bir dilekçe olurgeri dönüşlerimizi iletelim diye düşünmekteyim. Yararı olur ya da olmaz o ayrı bir konu ancak bu düşüncelerimizi iletmezsek bir çaba göstermemiş oluruz. Ancak hep birlikte şikayetlerimizi fikirlerimizi taleplerimizi ilgili yerlere iletirsek bir çaba göstermiş oluruz ve küçük bile olsa bundan sonraki sınavlar için sesimizi duyurmak adına bir yararı olabilir diye düşünüyorum.

Levent ACAR

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu konuda talebimizi İş Güvenliği dernekleri üzerinden yürütürsek daha çok ses getireceğimizi düşünüyorum.

ahmetkartal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu konuda talebimizi İş Güvenliği dernekleri üzerinden yürütürsek daha çok ses getireceğimizi düşünüyorum.
Ancak yerel bazlı bir çok dernek pasif durumdadır. Aslında bazı internet siteleri ( site ismi verip reklam yapmak istemedim :) ) var imza kampanyası falan mı başlatsak? Ardından cimer üzerinden bakanlığa herkes yazsa belki ses getirir diye düşünüyorum.

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
2012 de 6331 i getir. ÇSGB Bakanlık da 10 yıl çalışana A begesi ver. sınav yap c oluştur. sonra dekine 3000 prim günün varsa A sınavın gir , 1500 varsa B sınavına gir B sınıfı ol . Buna rağmen dekine 2020 temmuza kadar uzattım de . B olarak A nın yerine bakalım ( Devlet bize çok güveniyor ya ama sonra 2020 temmuzda aynı ÇSGB desinki ben artık B lere güvenmiyorum A lar baksın de ) '2 yıllık Yüksek okul yap 2 yıl okut harç versin öğrenciler vs vs. mezunları yine akedemilere bir sürü para versin sonra c olsun. Sonra yüksek lisans yapsın ama gene İSG sınava girsin .........sonra gel 14 aralıkta toplam kaç kişi giri bilmiyorum A sınavına 120 kişiye yakın geçen olsun :)) sonra dekine millete kesin Temmuzda süre bitiyo ya elimizde yeteri A yok gene uzatalım. Millet gene 1 yıl Zor sınavlara girsin bir dünya para versin. Bizim gibi sömürülecek elamanlar olduğu müddetçe sınavlara girer dururuz. en güzel yapılacak şey sınavları boykot etmek girmeyecen. keşke geçme notu 60 olsada... çok çalışmak lazım. ama nafile mühendisin kaderi bu .

uzmanlık

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sınavı geçme barajı 50'düşsün, yılda 2 defa yapılan uzmanlık sınavı 4 defa yapılsın, sınavı acil olarak MEB yapsın 70 barajını geçen B veya A sınıfına otomatik olarak yükselsin...bunları da göz önüne alalım bence...

Levent ACAR

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu iş CİMER ile çözülmez. Koymuşlar bilgisayar başına bir memur , herkeze sorusuna uygun hazır metinleri kopyala yapıştır yapıp gönderiyor. Ben böyle olduğuna inanıyorum. İnancım kalmadı. Bizi tek kurtarabilirse İş Güvenliği Uzman dernekleri kurtarır. Onlar da bölündükçe bölündüler. Dağılmaya değil toplanmaya ihtiyacımız var. Hepsi bir tarafa çekti. Bizlerin güvenini kazanmaktan sözde yakınlar fakat icraatta uzaklar.

ahmetkartal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bir ara bir sendika falan kurulmuştu. Ancak son durumu hakkında bilgim yok sendika vasıtasıyla birşeyler yapılamaz mı? Sendika ile iletişimi olan birileri mutlaka vardır aramızda. Bu konuyu dile getirseler nasıl olur sizce?

ilkeer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
MEB yaptığında şuankinden farklı olacağına sizi inandıran nedir. Geçmişte MEB yaparken de benzer sıkıntılar vardı.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.