Isg Kitapçığı

hsynmms

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
17 Ocak 2012
Mesajlar
2
Tepki puanı
1
Arkadaşlar Merhaba


Fabrikamıza dışarıdan gelen ziyaretçiler için İSG bilgilendirme kitapçığı hazırlamak istiyorum.Yardımcı olabilirmisiniz?
 

dekatria

Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
25 Ara 2011
Mesajlar
28
Tepki puanı
12
elimde şu an büyük bir maden ocağının broşürü mevcut ama izinsiz bir paylaşım olacağı için sıkıntı olabilir o yüzden paylaşmıyorum.
Genel olarak giriş ve çıkışın nasıl yapılacağı, yasak olan hareket ve davranışlar, nerelerde hangi koruyucu ekipmanın kullanılacağı, genel olarak yasaklayıcı,uyarıcı, güvenlik işaretlerin ne anlama geldiği, acil durumlarda yapılması gerekenleri, herhangi bir durumda yardım istemek için gerekli telefon numaraları, birde işletmeyi terk ederken yapılması gereken bilgiler mecvut bu broşürde.
İşletmeye giriş yapılırken bu broşürü eksiksiz olarak okuduğunuza (başınızda ciddi ciddi okumanızı bekliyorlar :) okuduktan sonra işi garantiye alıp birde sözlü olarak anlatıyorlar. ) ve kurallara uyacağınıza dair bir imza atıyorsunuz.sonra gerekli olan donanımları veriyorlar. (baret, gözlük,ziyaretçi yeleği, ziyaretçi giriş kartı) her broşürde bir seri numarası var bir daha işletmeye ziyaretçi olarak geleceğiniz zaman bu broşürü yanınızda getirmenizi yada seri numarasını bir yere not edip o numarayı bildirmenizi istiyorlar.
Umarım bir faydası olur.
 

haseko

Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
16 Mar 2012
Mesajlar
16
Tepki puanı
4
Meslek
Uzman (C)
süper bi paylaşım teşekkürler
 
Üst