Isg Kitapçığı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Isg Kitapçığı

Konu, 'İş Güvenliği El Kitapları ve İç Tüzükleri' kısmında hsynmms tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. hsynmms

  hsynmms TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar Merhaba


  Fabrikamıza dışarıdan gelen ziyaretçiler için İSG bilgilendirme kitapçığı hazırlamak istiyorum.Yardımcı olabilirmisiniz?


   
 2. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  nurdan, FeLis_Leo ve haseko bu yazıya teşekkür etti.
 3. dekatria

  dekatria TÜİSAG Üyesi

  elimde şu an büyük bir maden ocağının broşürü mevcut ama izinsiz bir paylaşım olacağı için sıkıntı olabilir o yüzden paylaşmıyorum.
  Genel olarak giriş ve çıkışın nasıl yapılacağı, yasak olan hareket ve davranışlar, nerelerde hangi koruyucu ekipmanın kullanılacağı, genel olarak yasaklayıcı,uyarıcı, güvenlik işaretlerin ne anlama geldiği, acil durumlarda yapılması gerekenleri, herhangi bir durumda yardım istemek için gerekli telefon numaraları, birde işletmeyi terk ederken yapılması gereken bilgiler mecvut bu broşürde.
  İşletmeye giriş yapılırken bu broşürü eksiksiz olarak okuduğunuza (başınızda ciddi ciddi okumanızı bekliyorlar :) okuduktan sonra işi garantiye alıp birde sözlü olarak anlatıyorlar. ) ve kurallara uyacağınıza dair bir imza atıyorsunuz.sonra gerekli olan donanımları veriyorlar. (baret, gözlük,ziyaretçi yeleği, ziyaretçi giriş kartı) her broşürde bir seri numarası var bir daha işletmeye ziyaretçi olarak geleceğiniz zaman bu broşürü yanınızda getirmenizi yada seri numarasını bir yere not edip o numarayı bildirmenizi istiyorlar.
  Umarım bir faydası olur.

     

   
  FeLis_Leo bu yazıya teşekkür etti.
 4. haseko

  haseko TÜİSAG Üyesi

  süper bi paylaşım teşekkürler

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica