Soru Isg Fonu Kurulduğu Hakkinda Söylentiler Var Bilgisi Olan Varmi ?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında mehmet keskin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mehmet keskin

  mehmet keskin TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar son kazalardan sonra İSG fonu kurulacağı hakkında söylentiler var resmi olarak hiç birşey bulamadım ama konu hakkında bilgisi olan yada duyumu olan varmı ?


   
 2. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi  Bakan her fırsatta böyle bir şey olmayacağını söylüyor. Böyle bir şey olmayacak gibi en azından hükümetten böyle bir yaklaşım yok şu anlık.
  Bakan her fırsatta böyle bir şey olmayacağını söylüyor. Böyle bir şey olmayacak gibi en azından hükümetten böyle bir yaklaşım yok şu anlık.

   
 3. Uzman Özlem

  Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

  Faruk Çelik açıklamada yaptı , uzmanlar müfettiş değil, maaşlarını bizden almaları gibi bir durum söz konusu olamaz, onlar o işyerinin çalışanları maaşlarını oradan alacaklar diye belirtti. Yani hükümet böyle bir fonu olumlu görmüyor , yapmayacaklar.

     

   
 4. mehmet keskin

  mehmet keskin TÜİSAG Üyesi

  Peki çalışma süreleri hakkında bir gelişme varmı ben enson bakanlığı aradım yönetmelik değişikliği için başbakanlıkda olduğunu fakat süreler hakkında bilgisi olmadığını söyledi. bende 12 dk dan 40 dk çıkacak diye bi taslak var dedim okadar çok yükseleceğini sanmıyorum dedi
  varmı bi değişiklik yada bilgi

   
 5. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Sizin bildikleriniz dışında bende de bir bilgi yok. Bakanlığı derken 170' i kastediyorsanız, onları çok dikkate almanıza gerek yok. Onlarda mevzuatı yayınlandıktan sonra sizin benim gibi öğreniyorlar.

     

   
  Last edited: 21 Kasım 2014
 6. mehmet keskin

  mehmet keskin TÜİSAG Üyesi

  bakanlık dediğim İSGGM bakanlığın direk yönetmeliklerle ilgili birimini aradım
  İş Güvenliği Daire Başkanlığı isguvenligi.isggm@csgb.gov.tr


  İSG Kanunu ve buna bağlı yönetmelikler ile ilgili soru ve görüşler296 67 38
  296 67 43

   
 7. osman.koyuncu

  osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

  Bakanın açıklaması ile ilgili kafa karışıklığı var sanırım... Bakana uzmanların maaşlarını çalışma bakanlığından almaları ile ilgili bir soru yöneltildi ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Hatta soma maden faciası sonrası tartışmalarda (ki yanlış hatırlamıyorsam bakan da bu konuda yorum yaptı !!!) bu konu ile ilgili uzmanların işverenden maaş almaları nedeni ile bir çok bildirimde tedirgin olmaları ve eksik kalmaları konuşmaları yapıldı. Burada ki durum bakanlıktan maaş alınması değil , iş güvenliği uzmanları için ödeme fonu kurulması. Tasarlanan , kurulacak fon için işverenlerden SGK primi gibi tehlike sınıflarına ve çalışan sayılarına göre iş güvenliği primi kesilecek ve fona kaynak aktarımı yapılacak şeklinde. Bu konuda ciddi çalışma yapıldığını çeşitli yerlerden duydum. Tabii ki duyum olarak mı kalacak gerçekleşecek mi yakında sonucunu görürüz. Kanaatim kesinlikle bu fonun kurulması gerektiği yönünde... Hayırlısı...
   
 8. öz madenci

  öz madenci TÜİSAG Üyesi

  iş güvenliği uzmanlarının hakkını arayacak bir odaları bile yok. aynı şeyi teknik nezaretçiler içi maden mühendisleri odası 15 yıldır istiyor ve olması için de çalışıyor ama olmuyor, yapmıyorlar. sadece madencilik sektörü için bile yapmıyorlar, kaldı ki tüm iş yerleri için yapılacak.   
 9. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=haber&id=isgeylemplani
  linkteki haberde "aynı tas aynı hamam devam" diyor malesef.

     

   
  osman.koyuncu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica