Isg Eğitimleri, Risk Analizleri, Acil Durum Planlari..!!!???***

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında chemistanbul tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hande5

  Hande5 TÜİSAG Üyesi  iş güvenliği uzmanının tehlikeli sınıfta vermesi gereken eğitim süresi yönetmelikte en az 12 saat ve eğitim sürelerinin bütün olarak değerlendirilmesi esas olmakla birlikte 4 saat ve katları şeklinde iş yerindeki vardiya ve benzeri iş programları da dikkate alınarak farklı zaman dilimlerinde de değerlendirilebilir, olarak geçmekte, peki bu 12 saat, bir sene içinde verilmesi gereken süre mi? 4 saat ve katları ise o zaman 1 senede 3 kez mi eğitim verebiliriz demek oluyor?


   
 2. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  eğitimin kısa sürede bitirilmesi gerekiyor.ben 4 saat eğitimi hemen ilk işe irdiğinde veriyorum.doktorda 4-6 saat veriyor.geri kalan süreyi işle alakalı olarak 3-4 ayda eğitimle dolduruyorum.

   
 3. Hande5

  Hande5 TÜİSAG Üyesi

  yani bu 12 saat 1 yıl için bahsedilen süre ama kısa zamanda eğitim tamamlanacak, benim bulunduğum şirkette henüz bir iş yeri hekimi yok, o zaman eğitimlerin tamamını ben mi vermek durumundayım

     

   
 4. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  hayır doktor kendi konularını anlatacak

   
 5. Hande5

  Hande5 TÜİSAG Üyesi

  çok sağolun teşekkürler.

     

   
 6. ruayha

  ruayha TÜİSAG Üyesi

  hazirandan önce bireysel igu olarak verdiğimiz eğitimler geçerliliğini koruyor mu, yenilenmesi mi lazım? 2-3 çalışanı olan az tehlikeli yerler için

   
 7. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  haziran derken asıl tarh mayıs 15.kırılma noktası malum. bu tarihten önce verilen eğitimler süresince geçerliliğini koruyor.
   
 8. Burcum80

  Burcum80 TÜİSAG Üyesi

  merhaba,
  ben de yeni ise yeni baslayacak bir isg uzmaniyim.ben de tipki sizin gibi serbest gelir makbuzuyla rd ve acil eylem plani yapmayi dusunuyorum.
  size sormak istedigim su; siz bunu yazali yaklasik 5 ay olmus..acaba umdugunuz sekilde firmalarla calisabildiniz mi?egitim olmadan bu fikre sicak bakiyorlar mi?
  isin kisacasi bu sekilde calismak mantikli mi?
  simdiden tesekkurler,iyi calismalar...   
 9. Onur Selçuk

  Onur Selçuk TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  Firmalarla görüştüğünüzde bu konuda size olumlu dönüş yapıyorlar genelde. Ancak eğitim konusu bireysel çalışmak isteyen benim gibi uzmanları çok etkiledi. Ben şu ana kadar bayağı bir firmaya rd çalışmaları yaptım ancak eğitimi önceden olduğu gibi bireysel verebilseydik bu sayı çok fazla olacaktı. ISG uzmanlığını meslek edinip güzel paralar kazanmak isteyenlerin beklentileri, hayal ettikleri gibi olmayacak onu söyleyebilirim açıklıkla.

  Sevgiler,

     

   
  Burcum80 bu yazıya teşekkür etti.
 10. Burcum80

  Burcum80 TÜİSAG Üyesi

  öncelikle cevabınız için teşekkür ederim..peki ücretler ne civarlarda acaba?   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica