Soru : İsg Belgesine Nasıl Sahip Olurum?

Deniz İl

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba,
İsg(c) belgesi almak istiyorum fakat nasıl hareket edeceğimi bilmiyorum. Biraz araştırdım ama kafam daha çok karıştı. Süreç ne kadar uzun sürüyor? Eğitim almalı mıyım? Eğitim veren yerleri nasıl bulabilirim nasıl güvenebilirim? İlk önce ösym den başvuru mu yapmalıyım yoksa eğitim mi almalıyım? Eğitim ve sertifika ücretleri ne kadar?
Etrafımda sorabileceğim kimsem yok. Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. İSG belgesine sahip olabilmem için izlemem gereken yolu adım adım yazarsanız çok sevineceğim.Teşekkürler.

Not: Mühendislik fakültesi mezunuyum.Çalışmıyorum.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
İsg(c) belgesi almak istiyorum fakat nasıl hareket edeceğimi bilmiyorum. Biraz araştırdım ama kafam daha çok karıştı. Süreç ne kadar uzun sürüyor? Eğitim almalı mıyım? Eğitim veren yerleri nasıl bulabilirim nasıl güvenebilirim? İlk önce ösym den başvuru mu yapmalıyım yoksa eğitim mi almalıyım? Eğitim ve sertifika ücretleri ne kadar?
Etrafımda sorabileceğim kimsem yok. Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. İSG belgesine sahip olabilmem için izlemem gereken yolu adım adım yazarsanız çok sevineceğim.Teşekkürler.

Not: Mühendislik fakültesi mezunuyum.Çalışmıyorum.
Herhangi yetkilendirilmiş bir eğitim kurumundan eğitim al. 1200-1700 tl
En yakın sınava ösym den başvur. 200 tl
Sınavı geçebilirsen sertifika 500 tl

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Mesleğinizi yapmanızı veya kendinizi başka bir alanda geliştirmenizi öneririm. İş güvenliği alanındaki kontrolsüz emek arzı uzmanların işsiz kalmalarına ve çok düşük maaşla çalışmalarına neden olmuştur.

Deniz İl

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Mesleğimi yapamıyorum maalesef çünkü işe almıyorlar. Bu işi yapmak olarak değil de işe alım sürecinde artı bir nitelik olarak almam şart oldu artık. Yani benim kendi mesleğimi yapmam için almam gereken belgelerden biri oldu. Sadece bunla da kalmayacağım daha girmem gereken sınavlar almam gereken eğitimler öğrenmem gereken programlar var. Çünkü vasıfsız olarak görülüyorum. Kısacası bu belgeyi almak zorundayım. Asıl kötü olan şey o kadar emek edip Mühendis olmak ama işsiz kalmak. Biz de işsizsiz..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.