Soru - İsg Belgesine Nasıl Sahip Olurum? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru İsg Belgesine Nasıl Sahip Olurum?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavları Hakkında' kısmında Deniz İl tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Deniz İl

  Deniz İl TÜİSAG Üyesi  Merhaba,
  İsg(c) belgesi almak istiyorum fakat nasıl hareket edeceğimi bilmiyorum. Biraz araştırdım ama kafam daha çok karıştı. Süreç ne kadar uzun sürüyor? Eğitim almalı mıyım? Eğitim veren yerleri nasıl bulabilirim nasıl güvenebilirim? İlk önce ösym den başvuru mu yapmalıyım yoksa eğitim mi almalıyım? Eğitim ve sertifika ücretleri ne kadar?
  Etrafımda sorabileceğim kimsem yok. Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. İSG belgesine sahip olabilmem için izlemem gereken yolu adım adım yazarsanız çok sevineceğim.Teşekkürler.

  Not: Mühendislik fakültesi mezunuyum.Çalışmıyorum.   
 2. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Herhangi yetkilendirilmiş bir eğitim kurumundan eğitim al. 1200-1700 tl
  En yakın sınava ösym den başvur. 200 tl
  Sınavı geçebilirsen sertifika 500 tl

   
  Deniz İl bu yazıya teşekkür etti.
 3. aragon34

  aragon34 TÜİSAG Üyesi

  Mesleğinizi yapmanızı veya kendinizi başka bir alanda geliştirmenizi öneririm. İş güvenliği alanındaki kontrolsüz emek arzı uzmanların işsiz kalmalarına ve çok düşük maaşla çalışmalarına neden olmuştur.

     

   
 4. Deniz İl

  Deniz İl TÜİSAG Üyesi

  Mesleğimi yapamıyorum maalesef çünkü işe almıyorlar. Bu işi yapmak olarak değil de işe alım sürecinde artı bir nitelik olarak almam şart oldu artık. Yani benim kendi mesleğimi yapmam için almam gereken belgelerden biri oldu. Sadece bunla da kalmayacağım daha girmem gereken sınavlar almam gereken eğitimler öğrenmem gereken programlar var. Çünkü vasıfsız olarak görülüyorum. Kısacası bu belgeyi almak zorundayım. Asıl kötü olan şey o kadar emek edip Mühendis olmak ama işsiz kalmak. Biz de işsizsiz..

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica