İş Sağlığı ve Güvenliği, Yönetim Sistemleri ve Risk Değerlendirme Metodolojileri

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
BÖLÜM 1- İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIKLARI MALİYETLERİ
1.1. GİRİŞ
İş kazasının bir çok tanımı bulunmaktadır. Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO) iş kazasını “önceden planlanmamış, çoğu zaman yaralanmalara, makina ve techizatın zarara uğramasına veya üretimin bir süre durmasına yol açan olay” olarak tanımlamaktadır. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ise iş kazasını "belirli bir zarar veya yaralanmaya yol açan, önceden planlanmamış beklenmedik bir olay" şeklinde tanımlamıştır.

İş kazasını çalışanların işyerinde çalışırken, işe giderken veya eğitim esnasında çalışana zarar veren, malda hasar oluşturan, proseste yavaşlamaya neden...

Devamını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
İndirmek için tıklayın.

Huseyin_Turkoglu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Özlem ÖZKILIÇ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İş Teftiş Kurulu İstanbul Grup Başkanlığı
Kimya Yük. Mühendisi
Bakanlık Teknik İş Müfettişi tarafından yazılmış İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ve Risk Değerlendirme Metodolojileri kitapçık ektedir.

Ekli dosyalar

• is_sagligi_veguvenligi_metodolojileri isgfrm.pdf
    5.5 MB · Görüntüleme: 331
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.