İş Sağlığı Ve Güvenliği Ertelenemez

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir fıkra ile anlatmak gerekirse:

Cehennemde her mesleğin bir kazanı varmış, içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş, kazandan kafasını çıkaranları zebaniler kafasına vurarak geri kazana sokuyormuş.
Baş zebani bir bakmış her kazanın başında bekçi olduğu halde bir kazanın başında hiç kimse yok, bağırmış bu kazanda niye bekçi yok, bunda dışarı çıkmaya çalışan olmuyor mu?
Zebani: olmuyor, orası "İSG Profesyonelleri kazanı", kim yukarı çıkmak isterse alttakiler onu bacağından tutup geri çekiyor.

İş Güvenliği kültürü oluşturamazsak kazan kaynamaya devam eder.

Hayırlı işler, İyi çalışmalar.

(Fıkra için sürç-i lisanım affola)

Scfb

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bir fıkra ile anlatmak gerekirse:

Cehennemde her mesleğin bir kazanı varmış, içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş, kazandan kafasını çıkaranları zebaniler kafasına vurarak geri kazana sokuyormuş.
Baş zebani bir bakmış her kazanın başında bekçi olduğu halde bir kazanın başında hiç kimse yok, bağırmış bu kazanda niye bekçi yok, bunda dışarı çıkmaya çalışan olmuyor mu?
Zebani: olmuyor, orası "İSG Profesyonelleri kazanı", kim yukarı çıkmak isterse alttakiler onu bacağından tutup geri çekiyor.

İş Güvenliği kültürü oluşturamazsak kazan kaynamaya devam eder.

Hayırlı işler, İyi çalışmalar.

(Fıkra için sürç-i lisanım affola)
İş güvenliği uzmanları için doğru bi açıklama, az tehlikeli ve kamu ertelemesini isteyen igu yok zaten onun içinse anlamsız, c nin bye bnin aya bakması için ise saçma ve gereksiz bir açıklama olmuş. ne için olduğunu bilsek fıkranızı böyle açıklamazdık.

ibrahim kara91

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Malesef ertelenecek gibi duruyor. Mecliste hazırlanan tastlağa göre 3 yıl daha ertelenecekmiş ( taslak diyorum hemen saldırmayın belki değiştirebilirler ) . BENCE EN MANTIKLI ÇÖZÜM 6 ay Sınavları ötelediysen MEVCUT SÖZLEŞMELERİN de 6 ay DEVAM ETMESİNE, YENİ YAPILACAK SÖZLEŞMELERİNDE TEHLİKE SINIFLARINA GÖRE YAPILMASI.. aksi halde bu işin cırkı cıkacak ertele ertele nereye kadar mesleğin bir değeri kalmadı.
3 yıl ertelenecek, taslak halinde demiştim haklı çıktım sanırım..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.