Iş Kazası

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında omark tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. omark

  omark TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhaba,
  Risk analizinde belirtiğim bir tehlikeden kaynaklanan kaza meydana geldi.Risk analizini yenilemelimiyim?


   
 2. bernat

  bernat TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle geçmiş olsun.
  Risk değerlendirmede yenilenmesi gereken durumlardan biri de kaza olmasıdır. Elbette yenilemelisiniz. Umarım ciddi bir kaza olmamıştır.

  iyi çalışmalar dilerim.

   
 3. omark

  omark TÜİSAG Üyesi

  Cevabınız için teşekkür ederim sayın bernat.
  iş kazası risk analizinde belirtilen tehlikeden meydana geldi.Çok şükür çok ciddi bişey değil.Sıkıntı burada zaten risk analizinde olan bir konuyu daha farklı nasıl göstereceğim?

     

   
 4. bernat

  bernat TÜİSAG Üyesi

  Sayın Omark,
  Rica etsem detay verebilir misiniz? Risk analizinde belirttiniz ama risk analizinde önlem olarak neler düşünülmüştü, uygulanmış mıydı, risk derecesi olarak ne vermiştiniz gibi durumları gözden geçirmeniz gerekiyor. Risk analizine göre düşük bir risk vermiş olabilirsiniz, yanlış ya da eksik önlem önerilmiş olabilir vs.. vs.. İsterseniz kazayı ve nedenini yazın, risk analizinde nasıl bir derecelendirme yaptınız onu da yazın birlikte bakalım.

  İyi çalışmalar tekrar.

   
  omark bu yazıya teşekkür etti.
 5. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Sn. Omark,
  Öncelikle geçmiş olsun. Kök Neden analizi yapabilirsiniz. Ve ya 5 Neden Analizi daha kolay bir yöntem olduğundan tercih bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

  Kök Neden Analizi için değerli üstat ağabeyim Sn. Selçuk Aytimur'un yazısınıhttp://selcukaytimur.wordpress.com/2012/04/11/kok-neden-analizi-uzerine/ ve Sn. Erhan Uysal'ınhttp://www.erhanuysal.com/ERHAN/id15.htm bu yazılarını inceleyebilirsiniz.

  5 Neden Analizi ise üst üste 5 kez Neden oldu sorusunu sormakla ve yanıtlara göre planlamaların yapılmasıyla özetlenebilir. Bunla ilgili örneği ekte görebilirsiniz.Buna göre değerlendirip, düzeltici ve önleyici faaliyet ve ya faaliyetleri açabilirsiniz ve risk değerlendirmenizi revize edebilirsiniz.

  Saygılarımla.

  Berkay Yalçın

     

   

  Ekli Dosyalar:

  bernat, dnz srky ve omark bu yazıya teşekkür etti.
 6. omark

  omark TÜİSAG Üyesi

  teşekkür ederim sayın bernat ve sn berkayya.Tavsiyeleriniz sayesinde problemimi çözdüm.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica