Iş Kazasi Sonrasi Bildirim Tutanaği Işkur Veriliyor!!

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bünyamin yavuz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. semih_serin

  semih_serin TÜİSAG Üyesi  çalıştığım firmada artık iş kazaları sadece 3 iş gün içerisinde SGK ya online olarak bildiriliyor.Başka yere bildirilmesi gerekmez.


   
  aslıçevre bu yazıya teşekkür etti.
 2. semih_serin

  semih_serin TÜİSAG Üyesi

  Burda Polis iş güzarlık yapmış..eğer ALLAH göstermesin tabiki de İş kazası olduğu takdirde ve de hastaneye gidildiğinde rapora zaten Dr. iş kazası diye işaretliyor ve de işveren de kanuni süre içerisinde SGK ya bildirimi yaptıysa.. hiç bir şey olmaz..

   
 3. akincaylak_35

  akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

  SGK ya online olarak bildirim yapılıor çalışma bölge müdürlüğünede bildirimi yapıyoruz.ancak polis bu kazayı hastanede kazazeden öğendiği için zorluk çıkarıyor bnun içinde kanunda yazan ve uyguladığımız gibi boyutuna bakılmaksızın kluk kuvvetlerine haber vermekir bu benim kendi fabrikamda uyuladığım bir şey.

     

   
 4. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  sizin yaptığınız uygulama özel bir uygulama sizi bağlar, müfettiş iş kazasından sonra bölge müdürlüğüne göndermiş olduğunuz kaza rapor örneğini isterse ne şekilde cevep verebilirsiniz, yok biz göndermiyoruz diyemezsiniz herhalde,

   
 5. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  Tam olarak ne demek istediğimi anlatamadım sanırım, iş kazalarını elbette bildireceğiz burda hepimiz hem fikiriz yanlızküçük çaplı kazaları bildirmemenin sakıncası olmaz çünki işçiden bu durumdan zarar görmemiş, şikayetçi olsa bile örnek olarak benim ayağıma taş düştü ama b ayağımda çelik burunlu ayakkabı olduğu için küçük bir sıyrık oluştu benim bu kazayı bildirmediler mi diye şkayetçi olacak. Bu şekildeki kazaları kendi işyerimizde raporlamamız gerekiyor ki bu kazalar ilerde başımızı ağırmadan önlemini alalım.

     

   
 6. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  O zaman sizin bu söylediğiniz kaza değil ramak kala dır...

   
 7. mehmet42

  mehmet42 TÜİSAG Üyesi

  müfettiş böyle bişey demez
  SGK ya yapılan bildirim ÇSGB nada yapılmış sayılır.
  SGK ya bildirmek yeterlidir.
   
 8. fatihzkn

  fatihzkn TÜİSAG Üyesi

  nette
  Netten çıktısını alıp klasörlüyoruz.Ordan verebiliriz.   
 9. çağatayözcan

  çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

  ARKADAŞLAR BENCE DE KÜÇÜK KAZALARI BİLDİRİMDE BULUNMAYABİLİRİZ.BU HEM İSTATİSTİKSEL ANLAMDA HEMDE ÇALIŞTIĞIMIZ YERİN İTİBARI AÇISINDAN DA SIKINTI YARATABİLİR.BİR DE ŞU POLİSE HABER VERME OLAYINA TAKILDIIM BEN EĞER MERKEZİ BİRYERDE BULUNUYORSAK POLİSE NEDEN BİZ HABER VERİYORUZ Kİ HASTANEDE ZATEN GÜVENLİK GÖREVLİLERİ POLİSLERİ ARAYIP OLAYA DAHİL OLUYOR ONLAR.

     

   
 10. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  Güzelde daha niye bu kanun koyucular sizin gibi akıl etmiyolarda hem SSK netten çalışma bölge müdürlüğüne yazılı olarak verilecek diyolar. Demek ki işleyişte aksama var ki bu şekilde bir cözüm bulmuşlar bizi bağlamaz diyemeyiz ne zaman SSk ya bildiririm yapılması yeterli denir ozamn eyvallah..   
 11. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  Çağatay kardeşim teşşekürler. Yanlız Çağatay güvenlik görevleri bilmeyebilir. Ciddi kazalarda sen görevli hastahane polisini bulup kayıt yaptırman gerek.
  Bide arkadaşalar şuda var her hangi bir iş kazası sonrası bildirimden sonra işvereni polis karakolunda ifade vermek için bekletsin bakın bakalım ozamn işvere başka bir kaza tutanağını kolay kolay imzalar mı?.İmzalamaz vede göndertirmez. başınıza gelsin hak verilsiniz. Ama siz iş kazası sonrası kazazededenin ciddi bişeyi olduğunan inandığınız an kaza raporunu gönderin.   
 12. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  Kücük kazalarda tabiki bir nevi ramak kala kazlara girebilir.

   
 13. mehmet42

  mehmet42 TÜİSAG Üyesi

  o deniyor zaten
  SGK ya yapılan bildirimler ÇSGB na yapılmış sayılır
   
 14. gap2004

  gap2004 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar iş sağlığı ve güvenliği kanunu ile birlikte OCAK 2013 itibariyle SGK bildirim olacak.
  Çalışma bölge müdürlüğüne bildirim olmayacak.

   
 15. bayisg

  bayisg TÜİSAG Üyesi

  iş kazası durumunda kolluk güçlerine 3 iş gününü beklemeden bildirilmeli. yanlız işkura bildirilme konusunu bilemiyorum,kursta da bu konuda işkurun hiç adı geçmiyordu.saygılar...   
 16. senel

  senel TÜİSAG Üyesi

  OSGB de çalışan bir uzman olarak, ben firmalara ayda bir gidiyorum ve bir firmada bıçakla parmak kesilmesi olayı yaşanmış, çalışan hastaneye götürülüp beş dikiş atılmış ama herhangi bir bildirim yapmamışlar. Bu durumda ne yapmalıyız?

   
 17. murat2242

  murat2242 TÜİSAG Üyesi

  Küçük iş kazaları da olsa hepsinin bildiriminin kesinlikle yapılması gerekiyor.Çünkü ileride daha olumsuz sonuçlara yol açıyor. Ancak şöyle de bir durum var ne kadar çok bildirim yapılırsa bakanlığın gözüne batıyor.Size tavsiyem ayda bir gidebiliyorsanız kazadan sonradan haberdar olacaksınız bu yüzden noter onaylı deftere işkazalarının bildirilmesini tavsiye olarak yazarsanız en azından işverene bildirmiş olursunuz.

   
 18. mehmet42

  mehmet42 TÜİSAG Üyesi

  iş kura değil SGK ya bildirim yapılacak

   
 19. mehmet42

  mehmet42 TÜİSAG Üyesi

  SGK ile işkur arasındaki uyumsuzluktan dolayı şu anda cezalar uygulanmasada yasal süre içerisinde SGK ya bildirilmeyen iş kazalarından dolayı işkur 6331 sayılı yasaya göre idari para cezası uygulamak zorunda, iş kazasının büyüklüğü küçüklüğü idari para cezası açısından önemli değil.

   
 20. Zekican TUNCER

  Zekican TUNCER TÜİSAG Üyesi


  Bütün iş kazaları 3 gün içinde SGK ya bildirilecek. B,ldirim yapılmaz ise çalışanın şikayeti üzerine veya hastane polisi kaza diye tutanak tutarsa iş yeri sıkıntıya düşer. İş yerinde raamak kala olayları bile kayıt altına alınmalıdır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica