Tartışma - Iş Ilanlarında Gidişat Hiç Iyi Degil | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Iş Ilanlarında Gidişat Hiç Iyi Degil

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında perfect tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hasan Yaya

  Hasan Yaya TÜİSAG Üyesi  bu yıl ceza olmadığı bilgisinin kaynağı nedir? ayrıca cezai şart kanunla getirilmiştir. idarenin bu cezayı erteleme gibi bir lüksü olamaz. kamu zararına sebebiyetten görevliler hakkında soruşturma yapılır. bu işin ön şartı öncelikle suçun tespiti için denetleme ise buna da gerek yok isg-katip denen dalga zaten şuan sözleşme yapan veya yapmayan işyerlerini bir bir fişliyor. müsait bir zamanda ceza tebligatları adreslere ulaşmaya başlar. benim beklentim bu yönde. aksini iddia eden varsa temeli olan bilgiler ile buyursun fikrinden biz de istifade edelim.


   
 2. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  az önce bi OSGB den arandım görüşme için. perşembe a sınıfı uzmanlarla cuma günü de b sınıfı uzmanlarla görüşmeleri varmış. başvuru sayısı çok fazlaymış gibi şeyler söyledi.
  şimdi bu durumda rekabet olmaz mı? a sınıfı işi b ye kaptırmasın diye fiyat kırmaz mı. sonuçta b sınıfı uzman 2016 haziran ayına kadar çok tehlikeli sınıfta çalışabiliyor.
  sınavdan bi kaç ay önce firmalar ve OSGB ler harıl harıl a sınıfı, b sınıfı uzman arıyordu şimdi uzmanlar tüm OSGB leri tek tek arıyor yada ziyaret ediyor ihtiyaç var mı diye. herşey tersine döndü

   
 3. bilgin1975

  bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

  İsg uzmanı olmayınca 2 mühendisimiz bu gün hapse girdi.savcı önce isg uzmanını sordu,

     

   
 4. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  Müfettişler ceza vermeye meyilli olmayacaklarına dair bir haber okudum. onun için işyerlerinin ceza korkusu şimdilik yok.

   
 5. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar karamsar olmayın. İlk başta böyle curcuna olur. Tahminim 3 - 4 yıl sonra durum düzelecektir. Ama beklemek gerek işte.

     

   

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica