Kitap İş Hukukunda Ücret ve Uygulaması - Öcal Kemal Evren

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,013
Tepki puanı
3,508
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
27.jpg


İş Hukuku'nun en çok uyuşmazlığa sebep olan "ücret uygulaması" konusunu ayrıntılarıyla ele alan kitap uygulamacılara yönelik olarak hazırlanmıştır.
Asgari ücret, prim, ücret kesintisi, hafta tatili ücreti, ulusal bayramlarda ve resmi tatillerde çalışma ücreti, yıllık izin ücreti, ücret kesintileri gibi hususlar sadece İş Hukuku'nda değil aynı zamanda Sosyal Güvenlik Hukuku, Ceza ve İspat Hukuku'nda da önemli bir yer teşkil etmektedir.
Bu karmaşık konuların çözümü, yasa metinlerinin incelenmesinden başka İş Müfettişi olan Yazar'ın deneyimleri sonucu oluşturduğu örnek problem ve çözümlerlere de dayanılarak sunulmuştur. Özellikle yasanın yanlış uygulanması konusunda Kanun işverenlere ciddi yaptırımlar öngörmektedir. Bu nedenle Kanunu doğru uygulayabilmek adına hem işverenler, hem insan kaynakları yöneticilerinin hem de işçilerin ücret konusunda yapılması gereken işlemleri, hak ve yükümlülüklerini bilmeleri büyük önem taşımaktadır.

Konu Başlıkları
Ücretin Tanımı
Ücretin Ödenmesi
Ücret Kurumları
Ücretin Korunması
Ücretten Doğan Sorumluluk
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.