Anket - Iş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Merkezi Bilgisel Yeterlilik | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Anket Iş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Merkezi Bilgisel Yeterlilik

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İsg Uzmanlığı eğitimi aldığınız kurumdaki eğitmenleriniz bilgi seviyesini nasıl ?

 1. Alanında uzman

  30,9%
 2. Bilgi seviyesi yeterli

  23,5%
 3. Dersi vermek için gelmiş

  21,0%
 4. Kendilerini geliştirmeliler

  21,0%
 5. İş güvenliği hakkında bilgisi yok

  3,7%
 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi aldığınız kurumdaki eğitmenleriniz bilgi seviyesini nasıl buluyorsunuz ?


   
  İsmail ŞEN bu yazıya teşekkür etti.
 2. Huseyin_Turkoglu

  Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

  bilgi seviyesi yeterli ancak bizlere faydası olmadıktan sonra neye yarar

   
 3. serkancaner

  serkancaner TÜİSAG Üyesi

  ego tatmin etmek için gelmiş.slaytlara sanki kendi hazırlamış gibi slayt ne bilmez - emekliiş müfettişi bilmem ne üni mezunu bilmem ne ünü eğitim görevlisi - a sınıfı uzmanı yazdıran neyi tatmin eder ki.egosunu

     

   
 4. fatihmyilmaz

  fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

  prosedüre göre bilmem kaç saat uzaktan egitim denen saçma sapan bir şey var..o kadar saat bilgisayarın ekranında elimizde kagit kalem uzaya füze göndermek için gerekli bilgileri bekler gibi bekledik..tüm milley chat yaptı..sürenin yarısı zaten hat gitti ses var yok görüntü gitti geldilere gitti...hiç bir şey anlamadık..

  dedik ki bu ön alistirma ders verdiklerinde açık kapanacak..dersler başladı..gelen tüm hocalar bizlere isg uzmanı muamelesi yaptı!! genel açıdan bakılırsa dogru gibi görünsede şu an itibariyle bana göre tamamen yanlış geliyor..çünkü sen önce şu sınavı bana kazandır ondan sonra buraya gel sana isg uzmanı olarak ayrıntıları verecegiz de..gerekirse yine benden para iste verelim yeterki emegimin karşılığını alayım ben....ama yapılan egitim nasıl? benim gittigim kurumda slaytlardan okuma şeklinde..biz okuma özürlüyüz ya okuyamıyoruz!!

  ama asıl suçlu onlar degil..çünkü onlar ticaret yapıyorlar eğitim kisvesi altında..asıl suçlu bakanlığın ta kendisi..

   
 5. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  bizim eğitmenlerimiz iyiydi. dersi iki kısımdan işliyorduk 1 sınavda çıkabilecekler 2 gerçek hayatta bize lazım olacaklar. :)
  hatta birtanesi elektrik yangını diye birşey bizim müfredatta yok USA da var ama siz yinede bilin bakanlıktakiler biraz gariptir sorarlar demişti de o zamanlar yeni olduğumuzdan ne demek istediğini anlamamıştık. Adamlar sınavda bırakın elektrik yangınını, Sembolünü sordular olmayan yangın sınıfının sembolü varmış :)
  sınavdan sonra bizim hocaların dersi neden iki kısımda işlediklerini daha iyi anladım. Böyle saçma bir sınavdı işte.

     

   
 6. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  Eğitim kurumları sadece paraya odaklı olunca maalesef hocalarda bu yolda ilerlemeye devam ediyor.kendilerini geliştirmeleri gerekiyor.

   
 7. dekatria

  dekatria TÜİSAG Üyesi

  gittiğim kursun eğitmenlerinin büyük çoğunluğu üst düzeyde bilgi seviyesi olan ve bunları bize aktarabilen kişilerdi ayrıca sadece sınav üzerine düşünmüyorlardı bir şeyler öğretmeye çalışan eğitmenler idi, fakat kursun idari yapısı ve kursiyerlerle olan iletişimi tamamen rezaletti. gereğinden çok çok daha fazla maddiyat düşünen, kursiyerlerin düşüncelerine önem vermeyen, gerektiğinde sizi tehdit dahi edebilecek bir kurumdu.
   
 8. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  deve demişler ki boynun eğri oda demiş ki nerem doğruki.   
 9. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  İşçisini seven bir devlet onu koruma altına almak ister.Bakınız İsg yasa tasarısına kaç zaman oldu çıukaramadılar bence çıkarmadılar.Buda AB nin zorlamasıyla.Ostimdeki patlamalar olmasaydı,tuzladaki işçiler ölmeseydi kimin umurundaydı allahın gariban işçileri.İş kazası ölümleri dikkat çekici ama meslek hastalıkları üzerine kimse dikkat etmiyor.Meslek hastalıkları çok daha fazla ölüm ve işçiye zulüm getiriyor işçiye.İşçisine acımayan bir bakanlık İsg uzmanını ne kadar düşünebilirki.Bakanlıktaki ağbilerimiz,amcalarımız eğitim kurmlarında ders verecekse emekli olduktan sonra eğitim kurmları asla kaldırılmaz.Eğitim kurumları kaldrılmadan bu iş ticari boyuttan kurtarılamaz.

     

   
 10. mikrop

  mikrop TÜİSAG Üyesi

  Sınavı kazanmadan staja gitme işi saçmalık..Staj bence sınavı kazandıktan sonra olmalıdır..Ayreten uzaktan eğitim hikayeydi bu iş böyle olmaz..Yüz yüze eğitim enaz 1 ay olmalıdır..Bakanlık bunları düzeltecektir elbette önümüzdeki yıllarda..   
  atalay.ayaz bu yazıya teşekkür etti.
 11. mikrop

  mikrop TÜİSAG Üyesi

  Siz yeter ki şikayetlerinizi ulaştırın..   
 12. salim6606

  salim6606 TÜİSAG Üyesi

  arkadaslar mermer işleme işçsi icin mesleki eğitim belgesini nasıl alabiliriz yardımcı olabilecek varsa yardımlarınızı bekliyorum..

   
 13. ormisg

  ormisg TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, eğitim kurumları hakkında bende bir yorum yapmak istiyorum;
  Mevzuatı ve uygulaması bu kadar geniş olan ve en önemlisi de sonucu insan hayatını etkileyen konularda bu kadar kısa sürede( yaklaşık 20 günde) verilecek yüzyüze eğitimin kalitesi başta eğitimi verenler olmak üzere şüphesiz kimseyi memnun etmediğine eminim. Bu süre zamanla artırılabilir. Ama, şimdi verilen bu zamanı en verimli şekilde kullanmak çok önemli.
  Bu yüzden, eğitim alan kişiler bu kadar zamanda bu kadar bilgiyi alamayacaklarını bilmeliler. Onlar sadece temeli ve mantığı veriyorlar, bu bilgileri geliştirmek ve üzerine katmak öğrencilere bağlıdır. O yüzden önce kendimizi sorgulamalıyız.
  Ben Ankara,Bahçelievlerde As İş güvenliğinde eğitim aldım. Eğitmenleri, konularında son derece uzman kişilerdi. İşin Mantığını ve Temelini çok güzel şekilde verdiler. Kurs sahibi ve görevli personelde eğitim alanlara son derece ilgi ve alaka gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
  Bir kursun bu kadar kısa sürede verebileceği şey budur bence. Gerisi bizlere kalıyor.
  Tekrar Teşekkürler As İş Güvenliği,
  Saygılar,

  Murat TÜTÜNCÜ
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica