İş Güvenliği Uzmanlığı Çalışma Sözleşmesi

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yasal mevzuat gereği işyerinde iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda olanların tehlike sınıfına göre uygun işyeri uzmanı ile aşağıdaki çalışma sözleşmesini imzalamaları ve bu sözleşmeyi çalışma bakanlığına onaya göndermeleri gerekmektedir. Bundan 3 kopya hazırlanacaktır. Bir kopya Bakanlıkta, 1 kopya firmanızda ve bir kopya iş güvenliği uzmanınız da kalacaktır. Eksikler yada uygunluk onayı mail ortamı ile size iletilecektir. Bundan dolayı formda bulunan e-mail adresi kısmına geçerli bir mail adresi girmenizi öneririm.

İş Güvenliği Uzmanlığı Çalışma Sözleşmesi

büşraferide

Üye
TÜİSAG Üyesi
Peki osgb ile sözleşmede aynı şekilde olması gerekiyor dimi, Bi de osgb, bakanlığa iş güvenliği uzmanı ile ilgili hangi belgeleri göndermesi gereklidir. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Burcu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu sözleşme olmadığı takdirde yasal olarak sorumlu biz olmuyor muyuz çalıştığımız yerde? Ya da sadece bir üst sınıf belgeyi alabilmek adına çalışma süresini gösterebilmek için mi yapılıyor?

Aslı Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
arkadaslar calıstıgım sırkette ısg uzmanı olarak gorev alcam ancak bakanlıga ve sgk ya nasıl bı bıldırım yapılıyor,ayrıca bgn aldıgım bı yazıda

surecın devamında her bır ıs yerının ''iş yerı yetkılısı'' olarak SGK ya bıldırılen calısanlarının e devlet sıfrelerı almaları ve bahse konu elektronık sısteme ısımlerıne tanımlı olan sıfrelerıyle erısım saglayarak yetkılısı oldukları ısyerınde gorevlendırılen ıs yerı hekımı ıs guvenlıgı uzmanı ve dıger sağlık personelını elektronık ortamda bakanlıga bıldırmelerı gerekmektedır.

dıyor e devlet sıfresıyle ben mı bıldırımde buluncam,nası bı yol ızlenecek bılgısı olan varsa yardımcı olursa sevınırım smdıden teskrler

durgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba, ben de aynı durumdayım, zaten mühendis olarak çalıştığım firmada isg uzmanlığı da yapacağım. Henüz sözleşme yapmadık.
Konu hakkında bilgisi olanların yardımını rica ediyoruz.

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
arkadaslar calıstıgım sırkette ısg uzmanı olarak gorev alcam ancak bakanlıga ve sgk ya nasıl bı bıldırım yapılıyor,ayrıca bgn aldıgım bı yazıda

surecın devamında her bır ıs yerının ''iş yerı yetkılısı'' olarak SGK ya bıldırılen calısanlarının e devlet sıfrelerı almaları ve bahse konu elektronık sısteme ısımlerıne tanımlı olan sıfrelerıyle erısım saglayarak yetkılısı oldukları ısyerınde gorevlendırılen ıs yerı hekımı ıs guvenlıgı uzmanı ve dıger sağlık personelını elektronık ortamda bakanlıga bıldırmelerı gerekmektedır.

dıyor e devlet sıfresıyle ben mı bıldırımde buluncam,nası bı yol ızlenecek bılgısı olan varsa yardımcı olursa sevınırım smdıden teskrler
merhaba, ben de aynı durumdayım, zaten mühendis olarak çalıştığım firmada isg uzmanlığı da yapacağım. Henüz sözleşme yapmadık.
Konu hakkında bilgisi olanların yardımını rica ediyoruz.

Yönetmelik eklerindeki sözleşmeyi imzalayıp bakanlığa gönderdiniz mi ?

durgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
benim sertifikam yeni geldi, sözleşmeyi yapıp göndereceğim bu hafta.

Aslı Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
SOZLESMEYI HAZIRLAMAKLA MESGULUM,BI SORUM DAHA OLACAK,4 U AYNI ILDE 7SI FARKLI ILDE OLMAK UZERE SIRKETIN 11 SANTRALI VAR .HER BIRI ICIN AYRI SOZLESME YAZIORUM,HEPSINE DE ISCI SAYISINA GORE CALISMA ZAMANI YAZACAM DIMI?ISCI SAYISI*15 DK YANI,TAM ZAMANLI YAZMIYORUM

oezguel

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
aslı can, iş yeriniz "tehlikeli" grupta ise çalışan başına...
santraller "çok tehlikeli" grupta değil mi?
çalışan başına 20 dk olmalı

Aslı Can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
hazır beton santrallerı tehlıkelı sınıfta,bu arada bırden fazla uzman bulundurulabılıyor mu

Filiz yıldız

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
işverenle aramızdaki yapılack bir sözleşmenin örneği varmı?

YEŞİM

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
iş Yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirecek işyerlerinin dikkatine.

Ekli dosyalar

• CCF21022013_00000.jpg
    CCF21022013_00000.jpg
    720.3 KB · Görüntüleme: 676
  • CCF21022013_00001.jpg
    CCF21022013_00001.jpg
    777.1 KB · Görüntüleme: 468
  • CCF21022013_00002.jpg
    CCF21022013_00002.jpg
    604.8 KB · Görüntüleme: 411
  • CCF21022013_00003.jpg
    CCF21022013_00003.jpg
    772.8 KB · Görüntüleme: 399

Hasan Basri DEMİR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar elinde şirketlerin uzmanlarla veya osgbleri şirketlerle yapmış olduğu sözleşme örneği olan var mı?

Bahadır YAMAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Merhaba;

Ben bir işyerinde tam zamanlı olarak çalışmaktayım. ( haftalık 45 saat)

Bu işime ilave olarak boş zamanlarımda farklı firmalarda işçilere İSG eğitimi verebilir miyim? Yazal olarak bu mümkün mü?
Eğer Mümkünse;
söz konusu eğitim verdiğim firma, verdiğim eğitim karşılında çalışanlarına eğitim verme yükümlülüğünden hangi belge ile kurtulacak, aramızda nasıl bir sözleşme yapmamız lazım?
Ücreti nasıl alıp belgelendirmem lazım, vergisini nasıl ödemem lazım?
Bilmiyorum bu sorunun yeri bu forum sayfası mı ama yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

E

Emre YİĞİTARSLAN

Guest
Arkadaşlar Merhaba;

Ben bir işyerinde tam zamanlı olarak çalışmaktayım. ( haftalık 45 saat)

Bu işime ilave olarak boş zamanlarımda farklı firmalarda işçilere İSG eğitimi verebilir miyim? Yazal olarak bu mümkün mü?
Eğer Mümkünse;
söz konusu eğitim verdiğim firma, verdiğim eğitim karşılında çalışanlarına eğitim verme yükümlülüğünden hangi belge ile kurtulacak, aramızda nasıl bir sözleşme yapmamız lazım?
Ücreti nasıl alıp belgelendirmem lazım, vergisini nasıl ödemem lazım?
Bilmiyorum bu sorunun yeri bu forum sayfası mı ama yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

yeni çıkan yönetmelikle uzman bireysel eğitim veremiyor.

Hakkı Varol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar, şimdi anlayabildiğim kadarı ile,
isgkatip üzerinden sözleşme yapılıyor ve bakanlığa belge gönderimi olmuyor.

Peki bunun dışında bir işlem var mıdır?

bir de, Çalıştıkları işyerlerinde görevlendirilenler, çalışma tecrübesi için SGK da ünvan değişikliğine gidecekler mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.