Ilk Risk Analizi

gülhan_

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Gülhan hanım ilk defa RD ye bakan birisi gibi düşündüm kendimi ve çok karışık buldum. İşyerinde risk nedir derecesi nedir, nasıl bir tedbir alırsak belirtilen risk seviyemiz kaç düşer, aldığımız tedbirler yeterli olur mu bunlar net değil. Ayrıca hangi tedbirleri ne kadar bir süre içerisinde almamız lazım. Bunların detaylı bir şekilde yazmanız lazım ki bunu okuyan sıradan bir kişi kendi başına anlayabilsin.

Ayrıca Bütün bir RD çalışmasını genelin içine koymuşsunuz. Konuların daha iyi anlaşılabilir olması için bölüm bölüm yapmanız daha sağlıklı olur. Böyle yaparsanız hangi birimlerin daha riskli ve öncelikli olduğunu daha kolay anlarsınız.

Eksik olan konulardan bazıları ise;

Risk analizini kim yaptı. Yapmış olduğunuz tarih, geçerlilik tarihi bunları da koymayı unutmayın
Acil durum çalışmaları
Tatbikatlar
Göz rahatsızlıkları
Kaç kişi çalışıyor bilmiyorum ama çocuk yuvası var mı mesela
Emzirme izinleri uygulanıyor mu
Kaçak akım rölesi var mı
Çalışanların işe giriş muayeneleri var mı.
İş güvenliği eğitimleri aldılar mı
Temizlik sırasında gerekli uyarı levhaları konuluyor mu
Ecza dolabı var mı mesela. İçerisinde gereken ilaç vb. malzemeler var mı

Daha çok konu var ama siz çalışanlarla birebir konuşursanız bazı unuttuklarınızı onlarda hatırlatabilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Birde bu işler yapılarak öğreniliyor. çok fazla kendinizi de sıkmayın. Zamanla riskleri daha kolay görebiliyorsunuz.

Örnek olarak belki bu format işinizi kolaylaştırabilir.

Bilgilendirme için öncelıkle teşekkürler sizinde dediğiniz gibi her birim için ayrı ayrı yaptım ve sorumlularını seçerek isimlerini ve yapılması gereken tarihleri belirttim. genel açıdan değerlendirirken sanırım fazla abarttım ve kalabalık oldu ama birimler için çok daha düzenli ve anlaşılır oldu. :)

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bilgilendirme için öncelıkle teşekkürler sizinde dediğiniz gibi her birim için ayrı ayrı yaptım ve sorumlularını seçerek isimlerini ve yapılması gereken tarihleri belirttim. genel açıdan değerlendirirken sanırım fazla abarttım ve kalabalık oldu ama birimler için çok daha düzenli ve anlaşılır oldu. :)

Önemli değil. Bu bir süreçtir. RD bittikten sonra takip sırasında eksikliklerinizi de görüp ona göre tekrar bir yol haritası hazırlarsınız. Şimdiden kolay gelsin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.