Hastanelerde Tmgd Zorunluluğu

sebahat tekinkaya1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben de Ekim 2016 itibari ile TMGD oldum. Hastanede çalışmak istiyorum. Özel hastaneler iş güvenlik firmaları ile tehlikeli madde mevzuatını yürütüyorlar şimdilik. Hastane çatısı altında değil iş güvenlik firmalarının çatısı altında çalışma durumumuz var sanırım. 2018 sonrası devlet hastanelerinde TMGD istihdamı acaba KPSS ile mi olacak ? Yoksa şu anki çalışma şartları gibi dışardan mı hizmet alacaklar acaba ?

MEHMET EMİN SONTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben de Ekim 2016 itibari ile TMGD oldum. Hastanede çalışmak istiyorum. Özel hastaneler iş güvenlik firmaları ile tehlikeli madde mevzuatını yürütüyorlar şimdilik. Hastane çatısı altında değil iş güvenlik firmalarının çatısı altında çalışma durumumuz var sanırım. 2018 sonrası devlet hastanelerinde TMGD istihdamı acaba KPSS ile mi olacak ? Yoksa şu anki çalışma şartları gibi dışardan mı hizmet alacaklar acaba ?
ben Van da ikamet ediyorum araştırdım 98 tane firmanın TMGD bulundurması gerekiyor. ancak sadece bır fırma danışman bulunduruyor görüştüğüm firmalara devlet denetime gelirse büyük cezalar keser diyorum.firma yetkilileri once devlet gelsın sonra seni çağırırız diyor.yani işin özü devletin eksikliğinden kaynaklanıyor

Oktay Büyükkurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar tıbbi atıklarla ilgili 2016 yıl sonu bildirimi yapan arkadaş var ise hastanelerin hangi bölümü dolduracağı konusunda yardımcı olabilir mi? Hastaneler tıbbi atıkların bertarafı konusunda yanlızca gönderici konumunda olması ve tıbbi atıklarında belediyeler tarafından toplanması ve karayolu taşımacılığının yapılması nedeni ile TMGD ler yalnızca gönderilen tıbbi atık teslimat miktarlarının dışında fazla bir faliyet gösteremiyor. Zaten Radyoloji ile ilgili kısım Türkiye Atom enerjisi Kurumu yetkisinde.

Son düzenleme:

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
GİZEM HANIM BENDE HASTANEYLE İŞ GÖRÜŞMESİ YAPTIM, CEVAP BEKLİYORUM. ÇALIŞTIĞINIZ HASTANEDE HANGİ FAALİYET KONULARI KULLANILIYOR?

ALICI, BOŞALTAN, YÜKLEYİCİ VE GÖNDEREN 'MİDİR? PAKETLEYEN DE VAR MI?

TAM ZAMANLI OLARAK ÇALIŞTIĞIM TEKSTİL FİRMASINDA ATIK ÇIKIŞI, LOJİSTİK VE İDARİ İŞLER İLE BİRLİKTE ŞİMDİ TMGD GÖREVİNİ YÜRÜTÜYORUM.

BEN TIBBİ ATIK ÇIKIŞI YAPARKEN;

TAŞIMA İRSALİYESİ,
UATF,
TAŞIMA EVRAKI DÜZENLİYORUM.
BENİM AYLIK ÇIKIŞ MİKTARIM 2-3 KG CİVARINDA OLDUĞU İÇİN YAZILI TALİMAT DÜZENLEMİYORUM. SİZDEKİ UYGULAMA NASIL ACABA?

Hastanelerimize faaliyet belgesi alırken Alıcı-Paketleyen ve Gönderen olduğumuz söylendi bölge müdürlükleri tarafından ve bu şekilde alındı belgeler. Beyan yaparken de doldurabileceğimiz tek kısım Paketleyen olduğu için paketlediğimiz tıbbi atık yani bütün tıbbi atık miktarlarını buraya gireceğiz. Bölge müdürlüğünü aradığımda 'orda ne varsa o' şeklinde bir cevap aldığım ve süre de biraz uzatıldığı için yeni bir gelişme olursa diye bekliyordum. Ama yakında beyanları sonuçlandıracağım.
Tıbbi atıkları verirken de taşıma irsaliyesini firma kullanıyor, biz ulusal atık taşıma formunu dolduruyoruz. Her gün atık çıkışımız var ortalama 1000 kg'lık o yüzden taşıma evrakı henüz doldurmaya başlamadım. Gelen arkadaşların uatf'leri doldurmaları konusunda bile sıkıntı yaşıyorum, bunu oturttuğumda taşıma evrakı da hazırlayacağım. Kaldı ki zaten bunu saçma buluyorum, uatf'ler revize edilmeli ve tek evrak olmalı.

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar tıbbi atıklarla ilgili 2016 yıl sonu bildirimi yapan arkadaş var ise hastanelerin hangi bölümü dolduracağı konusunda yardımcı olabilir mi? Hastaneler tıbbi atıkların bertarafı konusunda yanlızca gönderici konumunda olması ve tıbbi atıklarında belediyeler tarafından toplanması ve karayolu taşımacılığının yapılması nedeni ile TMGD ler yalnızca gönderilen tıbbi atık teslimat miktarlarının dışında fazla bir faliyet gösteremiyor. Zaten Radyoloji ile ilgili kısım Türkiye Atom enerjisi Kurumu yetkisinde.

Atom enerjisi kurumunun yetkisinde olan kısım radyoaktif atıklar, onlar da hastanelerde kurşun kaplarda yarılanma ömürleri tamamlandıktan sonra tıbbi atık olarak atılıyorlar. Kurumun söylediği bu. Radyoaktif madde konusunda Alıcı konumda hastaneler aynı zamanda ama beyan kısmında Alıcı kısmı olmadığı için dolduracak bir şey kalmıyor.
Radyolojiden çıkan solüsyonlar ve diğer tehlikeli maddeler de yine atık olarak bidonlarda vs. paketlendiği için, yine bunları paketleyen kısmında beyan edebilirsiniz.

SERPİL GÜNEY

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
İş güvenliği firmları eğer bu işi yapıyor ise bu yasak osgb ler kesinlikle başka faaliyet yapamazlar,ÇSGB ye şikayet edebilirsiniz.Tmgd olarak uatf doldurulmasının yanı sıra taşıma evrakı doldurulmasını mantıklı bulmasamda her iki evrak entegre olana kadar doldrumaya mecburuz.Eğitim slaytı örneği olan var mı?

Naim Tasdemir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar bu Tmfb belgesini bizmi alıyoruz firma mı

mehmet balandiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar merhaba,Özel bir diyaliz merkezinin yıllık faaliyet raporunu oluşturmam gerek.elinde rapor örneği olan varsa bu konuda yardımıcı olursa çok memnun olurum.

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bu Tmfb belgesini bizmi alıyoruz firma mı

Eğer firmaya tmgd olarak atanmışsanız siz alacaksınız. Zaten işin çok başındayız, bu belgeyi de biz almazsak : )
Gerekli evraklar hakkında firmaların pek bilgileri olmuyor, haliyle doğru bir şekilde dilekçeyi yazmak ve evrakları temin etmek sizin göreviniz.

Serkan TUZCU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Eğer firmaya tmgd olarak atanmışsanız siz alacaksınız. Zaten işin çok başındayız, bu belgeyi de biz almazsak : )
Gerekli evraklar hakkında firmaların pek bilgileri olmuyor, haliyle doğru bir şekilde dilekçeyi yazmak ve evrakları temin etmek sizin göreviniz.
Zaten Tmfb olmayan firmayla sözleşme yapılamıyor. O yüzden belgenin alınması konusunda yardım ve yönlendirme yapmanız şart.

Naim Tasdemir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Hastanede tmgd olarak çalışan tecrübeli arkadaşlar varsa yapacağımız faaliyetler nelerdir nelere dikkat etmemiz gerkiyor kısaca özetleyebilirmi. Tsk.

isgatilay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)

firmadan gerekli belgeleri temin ederek, tanımlama yapılacak kişi ile yada yetkilendirme yazısı ile ulş. bak böl. md. ne başvurunuz.

Ekli dosyalar

• HASTANELERİN-TMFB-ALMASI-HUSUNDA-GENELGE-15.06.2016.pdf
    602.6 KB · Görüntüleme: 250

hüseyinatay39

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hastanelere teklif sunarken nelere dikkat etmeliyiz ? Oluşturacağımız teklifte neler olmalıdır ? Yardımcı olur musunuz ?

süleyman dalkıran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
iyi günler arkadaşlar,yönetmelikte kamu hastanelerinin 2018 yılına kadar muaf olduğu yazıyor.Ancak tmkt sayfasındaki veride ise bazı kamu hastanelerinin de tmdg çalıştırma zorunluluğu olduğu yazıyor.Kafam karıştı yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

scaloglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba, isg uzmanı olarak çalıştığım hastaneye il sağlık müd.den tebliğ geldi. TMGD ve TMFB bulundurma zorunluluğumuz olduğuna dair. Bende TMGD olmak için kursa yazıldım sanırım aralıkta sınav var. Peki Tam zamanlı isg uzmanı olarak çalıştığım hastanede aynı zamanda TMGD olarak çalışabilirmiyim ?

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba, isg uzmanı olarak çalıştığım hastaneye il sağlık müd.den tebliğ geldi. TMGD ve TMFB bulundurma zorunluluğumuz olduğuna dair. Bende TMGD olmak için kursa yazıldım sanırım aralıkta sınav var. Peki Tam zamanlı isg uzmanı olarak çalıştığım hastanede aynı zamanda TMGD olarak çalışabilirmiyim ?

TMGD olma konusunda sıkıntı yok ama tam zamanlı isg zaten başka bir görev alamaz diye biliyorum. Yani kısıtlama kısmı isg yönetmeliklerinde. Yarı zamanlı isg olsaydınız görev alabilirdiniz.

TMGD atamaları e-devlet üzerinden yapılıyor. Bu yüzden doğrudan bakanlık personeli görebiliyor görevlendirildiğinizi. Çalışma bakanlığı açısından sıkıntı olabilir sizin için.

Alperen M. Soylu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGD olma konusunda sıkıntı yok ama tam zamanlı isg zaten başka bir görev alamaz diye biliyorum. Yani kısıtlama kısmı isg yönetmeliklerinde. Yarı zamanlı isg olsaydınız görev alabilirdiniz.

TMGD atamaları e-devlet üzerinden yapılıyor. Bu yüzden doğrudan bakanlık personeli görebiliyor görevlendirildiğinizi. Çalışma bakanlığı açısından sıkıntı olabilir sizin için.
Merhabalar,
Hastaneler için güvenlik planı için ne gibi yol izliyorusunuz ,hangi dökümanlarda yola çıkıyorsunuz benzer veya yakın döküman var mı bildiğiniz?

hakan kabat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaslar hastahaneler için taşıma depolama ile ilgili elinizde slayt var mı varsa paylaşabilir misiniz. İsg uzmanıyım ayn zamanda tmgd ama calıstıgım osgb bilgi nitelikli slayt hazırlamamı istedi bende uzun zaman oldu elimde hiçbir döküman yok yardımcı olursanız sevinirim.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bu konuyu kısıtlayacak hiçbir madde yok yönetmelikte sizin açızınızdan bir sıkıntı olmaz atamanızı yaptırın devam edin, isterseniz 10 yerde 30 gün sigortanız yatsın sgk ile defalarca konuştum bu konuyu adamlar zaten para kazanıyor umrunda biler değil, sen oranın çalışanısın sen olmayacaksın da dışarıdan gelen adam mı yapacak senden daha iyi

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.