Soru : Güvenlik Şirketlerinde Risk Analizi

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,
Bazı yorumlara katılmıyorum. Güvenlik görevlisi de olsa çalıştığı ortam bir başkasının dahi olsa, çalışanın orada maruz kalabileceği herhangi bir risk var ise "bu bizi bağlamıyor" diyemezsiniz. Allah korusun, hastanede tıbbi atıkla ilgili iş kazası oldu ve çalışanınız yaralandı, "bizi bağlamıyordu" diyebilir misiniz? Risk değerlendirmesini yaparken iş sağlığı ve iş güvenliğinin hedefi doğrultusunda yer mekan neresi olursa olsun, tüm olası riskleri kayıt altına alıp risk değerlendirmesinin gereklerini yapmak gerekir. Çalışana ve hatta gerekiyorsa asıl işverene alınması gereken önlemlerle ilgili tebliğ yapmanız ve bunu risk değerlendirmesinde de belirtmeniz gerekmektedir.

Selamlar.
Bende aynı şekilde katılıyorum....Bende bir çok hastanenin veri kayıt ve güvenlik elemanlarının iş güvenliği uzmanlığını yapıyorum, kendi çalışma alanımız dışında ortak kullanım alanlarını göz önüne almak zorunda olduğumuzu düşünüyorum, yangın, elektrik, tıbbi atık bizim personelimizi de etkiliyor olasılıkları bir doktor yada hemşire kadar yüksek olmasa da göz önünde bulundurulmalı çalışma saatleri kadın çalışanların gece çalışmaları, gebe ve emziren kadınların çalışma ortamları göz önünde bulundurulmalı bu konuda çok fazla problem var hastanelerde özellikle alt işveren personeli bu konular göz önünde bulundurulmadan çalıştırılıyor. Görev tanımlarını bile risk analizimde belirtiyorum ben şahsım adına çünkü çoğu personel görev tanımı dışı çalıştırılıyor ve kurum bu konuda sorumluluğu üstüne almalı ve bunun farkına varmalı....

klbkbr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
özel güvenlik şirketi için risk analizi örneği olan var mı acaba?

hamza kaymak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
şuan guvenlık elemanlarının rıskelrını yapmaya calısıyorum genel rıskelrı yazıyorum sonra gorusmeye gıdıp claısanlarlar gorusup dıger rısklerı teslım edcem belgeler cok onemlı sılah kullanan varsa egıtımler cok onemlı onlara dıkkat edın bıtınce ornegını gonderırım
Yaptıysanız gönderebilir misiniz

Esra Kaya 87

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, özel güvenlik için yaptığınız risk analizlerini benimle paylaşır mısınız? yeni başladım ve çok bir bilgim yok açıkçası

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.