Güvenlik Planı

Mustafa Cüneyt Gezen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
merhabalar, anlaştığım firmanın müşteri bizden satın aldığı ürün için güvenlik planı talep ediyor. Vermek zorunda mıyım ? taşımacılığıda aynı firma yapıyor. sadece firma içi ve araçta bulunması gerekiyor diye biliyorum.
Sayın Yaşar Can, TMGD Tebliği Madde 23 (2) (k), dediğiniz gibi "ADR/RID Bölüm 1.10.3.2'de belirtilen işletme güvenlik planını hazırlayarak planın uygulanmasını sağlamak" ifadesinden benim anladığım, adı geçen güvenlik planını TMGD'nin kendisinin hazırlaması gerektiğidir. Bilmem yanlış mı düşünüyorum. Saygılarımla,

esmabaykan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
güvenlik planının hangi maddeler için hazırlanması gerektiği ADR 2015 anlaşması ekinde yer alıyor.Google da güvenlik planı diye bulduklarınız işletme güvenliği ile ilgili sanırım.(security).Güvenlik planı veya rehberi izmirde bir liman işletmesi hazırlamış.Benzeri aradığınız "güvenlik planı" olabilir.

MEHTAP HÜSEYİNOĞLU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar günaydın ,akaryakıt istasyonunda için elinde güvenlik planı olan var mı ?

dilaver

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar merhaba güvenlik planı hazırlarken 1.10.3.1.2 tabloya miktar olarak baktığımızda tank, dökme ve ambalajlar yazıyor, tüp ile taşıma yaparsak hangisini dikkate alıcaz?

Teoman Çolakoğlu1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Sayın Yaşar Can, TMGD Tebliği Madde 23 (2) (k), dediğiniz gibi "ADR/RID Bölüm 1.10.3.2'de belirtilen işletme güvenlik planını hazırlayarak planın uygulanmasını sağlamak" ifadesinden benim anladığım, adı geçen güvenlik planını TMGD'nin kendisinin hazırlaması gerektiğidir. Bilmem yanlış mı düşünüyorum. Saygılarımla,

ADR YÖNETİM SİSTEMİ
gittigidiyor da ADR YÖNETİM SİSTEMİ adı ile veya 252703881 kod numarasıyla alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Teoman Çolakoğlu1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu güvenlik planı ne menem birşeydi arkadaşlar, kimse bir şey yapamıyor? Kurslarda öğretilmiyor, bende anlaştım iki benzinlikle, herşeyi tamamlayabiliyorum ama güvenlik planı hakkında kafam karmakarışık, bir örnek göremedim bir yerde.
Konuyla ilgili ADR YÖNETİM SİSTEMİ (gittigidiyorda) isimli kitabı tavsiye edebilirim.
Devamını kitapta bulabilirsiniz.

7. İŞLETME EL KİTABI & GÜVENLİK PLANI
Firma ile ilgili bütün bilgilerin toplandığı bir el kitabı hazırlanmasında fayda vardır. Bu kitapçık işletmenin tehlikeli madde ile ilgili bütün faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır. Kitapçık da firmaya ait bütün iletişim bilgileri, güvenlik bilgileri, kullanılan tehlikeli maddelere ait güvenlik tedbirleri, verilecek eğitimler, iş sağlığı ve güvenliği gibi konular yer almalıdır. Firma’ da mevcut ise “ADR Hükümleri 1.10 gereği Ciddi sonuçlara neden olabilecek tehlikeli mallara ilişkin Güvenlik Planı’ da bu kapsam içinde yer alacaktır.

Kitapçık’ da bulunması gereken bilgiler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

7.1 İşyeri Bilgileri
................

Son düzenleme:

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
müzeyyen hocam mail atar mısınız.

Murat KAÇAR1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Güvenlik planı işletmeye göre değişir. Her işletmenin faaliyetindeki maddeye göre plan hazirlanmali. Her madde için alınacak güvenlik tedbirleri başka olabilir. Burda önemli olan işletmenin faaliyet konusunu iyi bilmek ve adr de ilgili kısmı iyi okumak. Ayrica güvenlik planı içinde tmgd görüşü olan " extra alınacak guvenlik önlemleri kısmı tmgd nin bonusu ve planin kilit noktasıdır.

Furkan POYRAZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar sahaya yeni girmiş bir tmgd uzmanı olarak benzin istasyonlarında yapmam gereken hazırlamam gereken döküman örnekleri nelerir

Merve Öztürk1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar güvenlik planı formatı var mı elinizde?

Merve Öztürk1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar tehlikeli madde doldurma veya yükleme esnasında yaşanacak kazalara ilişkin periyodik tatbikat yaptırıyor musunuz? Yaptırıyorsanız kendiniz mi yoksa herhangi bir kurum ile mi çalışıyorsunuz?

F.Rahşan Çay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba arkadaşlar hastaneler için güvenlik planı hazırlayan veya elinde hastane için taslak olan var mı?

HESNA BİÇER1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
ARKADAŞLAR MERHABA, AKARYAKIT İÇİN GÜVENLİK PLANI. DİĞER SEKTÖRLERDE ÇALIŞAN ARKADAŞLAR HAZIRLADIYSA EĞER BURADA PAYLAŞABİLİR Mİ BİN BİR ÇEŞİT KİMYASAL VAR ÇÜNKÜ:) İYİ ÇALIŞMALAR..

Ekli dosyalar

• AKARYAKIT İSTASYONLARI İÇİN GÜVENLİK PLANI.docx
    935 KB · Görüntüleme: 554

ibrahim behram

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
DSP
hastaneler için güvenlik planı nasıl hazırlanır ? hazırlayan var ise paylaşabilir mi acaba ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.