Güvenlik Planı

Metin Bahadır

Üye
TÜİSAG Üyesi
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HASAN BEY BENDE 2 TANE BENZİNLİKLE ANLAŞTIM.
Mustafa Bey Hayırlı olsun. Bu anlaşma yaptıgınız benzinlikler toptan mı satıyor yoksa perakende sayıs yapıyorda başımıza bir iş glmesin diye yani muaf iken mi TMGD olarak anlaştınız. Ben Edirne de yaşıyorum. Ülke genelindeki uygulmaları öğrenirsek ona göre bizde firmalara anlatabiliriz diye düşünüyorum.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
uygulama toptan satan firmaları kapsıyor ancak parakende satanlarda teklif alıyor

mithatozacar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Güvenlik Planının benim anladığıma göre kimyasallarla çok fazla ilgisi yok aslında.
Daha çok çalınma,ürün kaybı gibi durumlar için bu güvenlik planı.
Şirketlerin işe alım prosedürleri, alarmlar, kontroller vs güvenlik durumları,
taşıma güzergahların güvenilirliği, depolama alanlarının güvenilirliği.
Tesislerin konum, depolama alanları, vaziyet planları gibi durumları içeriyor.

Araştırdığım ing kaynaklarda da bu şekilde.
http://ec.europa.eu/transport/road_safety/pdf/dangerous_goods/industry_security_guidelines.pdf

bu linke göz atabilirsiniz.
Pelin hanım haklısınız ADR güvenlik planı linktekine benzer olacak ben şu an üzerinde çalışıyorum 16 sayfa yazdım ve planın ancak 1/3 ünü bitirebildim tamamladığım zaman firma bilgilerini silerek burada yayınlarız. kolay gelsin arkadaşlar

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
pelin hanımın paylaştığı ingilizce metnin çeviri hali. güvenlik planına risk analizi eklemeniz gerekiyor. bu durumda igu dan destek almanız gerekecek.

Ekli dosyalar

• 1.docx
    54.8 KB · Görüntüleme: 1,491
S

Sergün Çağlayan

Guest
Güvenlik planı örneğinde bahsi geçen SRS kısaltmasının açılımını/anlamını bilen var mı?

nur keskin yiğit

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
benzinlikte yapılması gerekenler ;
tankerin isaretlenmeleri ve diğer gerekli tüm evrakları tamamlanmasını saglamak, tesis amiri ve saha sorumlusu ve ilgili kişilere bilinçlendirme egitimleri düzenlemek güvenlik planı yapmak
bende benzinlikle anlastım bunları yapıyorum
Hasan bey merhabalar bn de 3 akaryakıt istasyonuyla anlaştım güvenlik planı hazırladınız mı? Bu konuda sıkıntım var yardımcı olabilir misiniz tesekkürler...

Ayşegül Şencan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Danışmanlık yaptığım firmada, ciddi sonuçlara neden olabilecek tehlikeli malların listesine hiç bir ürün girmiyor bu yüzden güvenlik planı oluşturmama gerek yok sanırım değil mi ?

ere aran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
merhabalar, anlaştığım firmanın müşteri bizden satın aldığı ürün için güvenlik planı talep ediyor. Vermek zorunda mıyım ? taşımacılığıda aynı firma yapıyor. sadece firma içi ve araçta bulunması gerekiyor diye biliyorum.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
merhabalar, anlaştığım firmanın müşteri bizden satın aldığı ürün için güvenlik planı talep ediyor. Vermek zorunda mıyım ? taşımacılığıda aynı firma yapıyor. sadece firma içi ve araçta bulunması gerekiyor diye biliyorum.
tebliğ şöyle:ADR/RID Bölüm 1.10.3.2’de belirtilen işletme güvenlik planını hazırlayarak planın uygulanmasını sağlamak.

burdan anladığım şu: her firma kendi planını hazırlamak zorunda.

sorunuzdan anladığımsa şu: karşı firmanın tmgd si hazırlamak yerine copy paste yapacak

neden bu sonuca ulaştım? karşı firma sizden g.p nı hazırlayın diyebilirdi.tıpki 6331 sayılı iş yasasında olduğu gibi karşımızdaki firmadan risk analizi yada acil eylem planı hazırlamasını istiyoruz fakat bana ver deme gibi duruma girmiyoruz.

tamamen yoruma açık..

Elif Hanlı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba,
toptan satış yapan bir benzinlik için güvenlik planı oluşturmam lazım.Hazırlayan arkadaşlar varmı? Örnek rica edebilir miyim?

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
meryem hanım toptan koduyla ne taşınıyor?

ere aran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
tebliğ şöyle:ADR/RID Bölüm 1.10.3.2’de belirtilen işletme güvenlik planını hazırlayarak planın uygulanmasını sağlamak.

burdan anladığım şu: her firma kendi planını hazırlamak zorunda.

sorunuzdan anladığımsa şu: karşı firmanın tmgd si hazırlamak yerine copy paste yapacak

neden bu sonuca ulaştım? karşı firma sizden g.p nı hazırlayın diyebilirdi.tıpki 6331 sayılı iş yasasında olduğu gibi karşımızdaki firmadan risk analizi yada acil eylem planı hazırlamasını istiyoruz fakat bana ver deme gibi duruma girmiyoruz.

tamamen yoruma açık..

cevabınız için teşekkürler.

Fakat şimdi kitabı açınca tekrar 1.10.3.2.2'nin altındaki not kısmına bakınca bu bilgilerin paylaşılması gerektiğini görüyorum.

ilgili mevzuatin geçici maddelerini okuyunca güzergah ve park yerlerinin belirlenmesi konusunun 2017'nin sonuna ertelendiğini görüyorum. Ben buradan güvenlik planı gereksinimin 2017 yılının sonuna kadar ertelendiğini çıkarabilir miyim ?

ilgili mevuzat:
http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...mlSearch=Tehlikeli Maddelerin&MevzuatIliski=0

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
ARKADAŞLAR BENZİNLİK İÇİN GÜVENLİK PLANI OLUŞTURAN VARMI?

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
benzinlikte yapılması gerekenler ;
tankerin isaretlenmeleri ve diğer gerekli tüm evrakları tamamlanmasını saglamak, tesis amiri ve saha sorumlusu ve ilgili kişilere bilinçlendirme egitimleri düzenlemek güvenlik planı yapmak
bende benzinlikle anlastım bunları yapıyorum
HASAN BEY GÜVENLİK PLANI HAZIRLADINIZMI

joss

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu güvenlik planı ne menem birşeydi arkadaşlar, kimse bir şey yapamıyor? Kurslarda öğretilmiyor, bende anlaştım iki benzinlikle, herşeyi tamamlayabiliyorum ama güvenlik planı hakkında kafam karmakarışık, bir örnek göremedim bir yerde.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.