Risk Değerlendirmesi Giyim Mağazasında Risk Analizi Çalışmam

mehmet ali aslan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar giyim mağazası için hazırladığım risk analizi ektedir. Bütün riskleri yazmaya çalıştım, mantıklı sekılde puanlama yapmaya calıstım ve suan mevcut mevzuata uygun bır dokuman hazırlamaya gayret ettım. Eger gozden kacırdıgım herhangı bır rısk var veya doumanda bır eksıklık gorursenız suan kı mevzuata gore yorum yaparsanız sevınırım.

Herkese kolay gelsın...

Ekli dosyalar

• GİYİM MAĞAZASI RİSK DEĞERLENDİRME VE ANALİZİ FORMU.pdf
    1,019.6 KB · Görüntüleme: 1,621

mehmet ali aslan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Döküman nasıl arkadaslar bır eksıgı varmı hıc yorum yapanda yok dıger calısmalarımı paylasacaktım vazgectım demekkı ıyı bır rd yapmısım..

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Döküman nasıl arkadaslar bır eksıgı varmı hıc yorum yapanda yok dıger calısmalarımı paylasacaktım vazgectım demekkı ıyı bır rd yapmısım..

Arkadaşım ilk iki sayfasına bakma fırsatım oldu ama uyarılarımı dikkate alırsan belki diğer sayfalarda da değişiklik yapabilirsin.
1-Tehlike kaynağı olarak Acil durum planı demişsin.Bana göre Bir Acil Durum Planı tehlike kaynağı değildir.Yetersiz bir Acil Durum Planı tehlike kaynağı olabilir ama analizine bakacak olursak ortada bir acil durum planı da yok ki tehlike kaynağı da olsun.Ayrıca Risk olarak görev belirsizliği demişsin ancak görev belirsizliği bence tehlike kaynağıdır.Tehlike ise bu görev belirsizliğinden kaynaklanan karmaşa ve panik sebebiyle olaya müdahalenin gecikmesidir.Riski sonuç olarak düşünmeni öneririm,yani burada riskler,geç müdahaleye bağlı sakat kalmalar,ölümler,büyük maddi hasar sayılabilir.

Kolay gelsin

isgisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Geliştrilmesi gerekiyor. Genel liste ile yapılan çalışmları ayır yani Risk değerlendirme planı yap sonra ayrı bir form olarak ta risk değerlendirme eylem planı yap. Böyle daha uygun olur.

Örnek:

MAster liste

A001 Risk A001 risk değerlendirme eylem planı

FUNDA3426

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu talimat çok işe yarar!! Bana ait :)

Ekli dosyalar

• mağazalarda iş güvenliği talimatı.docx
    18.9 KB · Görüntüleme: 192
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.